%100 Zayıflatan Diyet

Burun Kaldıran Hareketler


Resimli Elle Burun Kaldırma Hareketleri

Burunda oluşan sarkma, düşme, yamukluğu nasıl geçer ve burun ucu kaldıran egzersiz yöntemleri için teknikler. Evde doğal yollarla ve elle resimli burun dikleştirme, zayıflatma egzersizleri.

Burun bölgesi yüzünüzü ön plana çıkaran bölümdür. Burnunuz ne kadar narin ve güzel olursa o derece zarif bir görünüme kavuşursunuz. Bu nedenle burnumuz üzerinde yapacağımız ufak değişimler görünümümüzü olumlu yönde etkileyebilir. Cerrahi olarak ufak operasyonlarla burnunuza şekil verebilirsiniz ancak bu durum, nasıl olacağından tam emin olmadığınız ve doğal olmayan bir değişim olacaktır. Aşağıda ameliyatsız burun kaldırma ve zayıflatma egzersiz teknikleri mevcuttur.

Evinizde doğal şekilde burun üzerinde değişimler yaratmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey size sunacağımız burun kaldıran hareketler ve egzersizleri düzenli şekilde uygulamak olacaktır. Bu sayede burnunuzun ön kısmı doğal şekilde olabildiği kadar kalkacak ve burun bölgeniz küçülerek daha hoş bir görünüme kavuşacaktır.

burun-kaldirma-hareketleri burun kaldırma Burun Kaldıran Hareketler burun kaldirma hareketleri

Burnun Kaldıran Egzersiz Teknikleri: Öncelikle burun ucu kısmına parmağınızla baskı uygulayın ve diğer elinizin iki parmağı ile burnunuzu yanlardan baskılayarak sabitleyin.

* Bu şekilde sabit dururken, burun ucunda bulunan parmağınızı, burnunuzu yukarı doğru kaldırmak üzere 1 saniye aralıklarla baskılayıp bırakın.

* Bu işlemi yaparken diğer elleriniz burnunuzun yan bölgelerinde şişmeler meydana gelmesin diye sabit şekilde kalmalıdır.

(Bu hareketi sabah ve akşam olmak üzere 2’şer set şeklinde 40’ar kez uygulamalısınız.)

burun-kaldiran-ve-incelten-hareket burun kaldırma Burun Kaldıran Hareketler burun kaldiran ve incelten hareket


Burun Kaldıran ve İncelten Hareket: Elinize bir miktar yağ sürün ve iyice yedirin. Yağlı olan parmaklarınız ile burnunuzun üst kısmından başlayarak dairesel hareketler uygulayarak yavaş yavaş masaj uygulayın.

* Bu hareket kıkırdağın incelmesine ve şekillenmesine yardımcı olacaktır.

(Bu hareketi kıkırdağa çok az baskı uygulayarak yapmalısınız, burnunuza zarar vermemek için hafif dokunuşlar yeterlidir.)

burun-kaldiran-hareket burun kaldırma Burun Kaldıran Hareketler burun kaldiran hareket

Burun Kaldırma Hareketi: Parmağınızı kullanarak sağ burun deliğinizi tıkayın ve sol kısımdan nefes alın ve 5’e kadar sayarak nefesinizi tutun. 1 Saniye sonra nefesinizin tamamını vererek bu hareketi tekrarlayın.

* Daha sonra diğer burun deliğinizi tıkayın ve aynı işlemi tam tersi şekilde uygulayın.

* İki burun deliğiniz içinde 7.5 dakikadan toplam 15 dakika bu egzersizi uygulayın.

burun-kaldiran-ve-kuculten-hareket burun kaldırma Burun Kaldıran Hareketler burun kaldiran ve kuculten hareket

Burun Zayıflatan ve Küçülten Egzersiz Hareketi

* Bu hareketi yaparken iki elinizi birden kullanmalısınız, iki elinizin orta parmaklarını burnun göz hizasından iki yönüne birden yerleştirin. (kaşların birleştiği yerin tam altında kalan kısım)


Bu pozisyonu aldığınızda iki parmağınızın arasında kalan kısımda yani burunda üst bölgede kırışıklık meydana gelecektir. Tam bu bölgeye masaj uygulayarak 40 saniye boyunca dairesel hareketler uyguluyoruz. Bu egzersizi gün içerisinde 12 kez uygulayın.

* Burun üst bölgenizdeki derinin gerginleşmesi ile burnun kaldırma etkisi ve küçültme etkisi bulunmaktadır.


 • Site Yorum

186 adet yorum var.

 1. Deniz dedi ki:

  Denemeye deger!

 2. Alara dedi ki:

  Ben yaklaşık 1 aydır yapıyorum burun kaldırma egzersizini gayet güzel küçültüyor beğeniyorum (:

 3. Kaan dedi ki:

  Çok teşekküler,18-19 yaşlarında boks yapıyordum bir antrenmanda burnum zarar gördü muhtemelen kıkırdakyerinden çıkmıştı egzersizleri yaparken fark ettim tıkırtıdan biraz biraz fazla bastırarak yerine oturttum en son bi kütürt diye ses çıktı burnum düzeldi.Burnumun yapısı biraz iri ama yüzümlede uyumluydu şimdi daha kalkık oldu devam da edeceğim çok sağolun teşekkürler paylaşım için 🙂 (yaş23)

 4. Mahir dedi ki:

  Gerçekten işe yarıyor arkadaşlar size bi kaç şey daha tavsiye edeceğim burnunuzu sabunla veya iyi bir maskeyle sertleştirin arada çok yapmayın ama haftada bir ve düzenli bi şekilde söylenilen egzersizi yapın işe yarıyor

 5. Yasemin dedi ki:

  Sıkılmadan bütün yorumları okudum ve herkes birbirinden bağımsız yorumlar yapmış benim burnum hafif kemerli ama burnumun ucunda sarkılık yok pek göze batmıyor ama ben çok taktım sorum şu şimdi ben kemik kısmına günlük baskı uygulayarak masaj yaparsam işe yarar mı ?

 6. Beyza dedi ki:

  Bence yaşla alakalı değildir. Çünkü burun kıkırdağı ve omurga yaş ne olursa olsun en esnek kemiklerdir. Belirli bir yaş gerekmiyor. O yüzden umudunuzu kaybetmeyin ve deneyin tavsiye ediyorum.

 7. peri dedi ki:

  Gerçekten işe yariyor. Burnum şuan çok guzel herkes kiskaniyo valla

 8. Esmira dedi ki:

  Öncelikle selam. Arkadaşlar bence deneyin. Çünkü bende işe yaradı gerçekten. Burnum çok büyük değil fakat biraz sarkıklık vardı. Ama sonra egzersizlere başladım düzenli olarak her gün yaptım. Ve olumlu sonuç aldım. Annem bile farkına vardı. Sadece sabırlı olun ))

 9. Su dedi ki:

  Arkadaşlar mutlaka etkisi/faydası vardır ama kendinizi seviyorsanız çok fazla bastırmayın sakın, iki gün yaptım biraz fazla bastırdım galiba şu an burnum, kafamın tümü resmen içi ve boynum deli gibi ağrıyor ve acıyor.Lütfen dikkatli olun.

 10. tuğçe dedi ki:

  ya bu kalıcı mı ömür boyu yapılmaz çünkü?

 11. Betül dedi ki:

  Burnumdan ameliyat oldum. Kemeri gitti ama sarkık duruyor sanki. Dikleşmesini istiyorum. Çok elleyince şişiyor diyenler var. Ameliyatlı olduğu için zarar verir mi ?

 12. Esra Nur dedi ki:

  Ben 16 yaşımdayım ve burnumun şeklini çoğu kişi beğensede ben beğenmiyorum burnumun kalkık olmasını çok istiyorum bu egzersizleri düzenli olarak yaparsam istediğim sonuca ulaşabileceğimi düşünüyorum fakat bu sonuç kalıcı olur mu? Ve sizce yaşım uygun mu?

 13. Merve dedi ki:

  Ya hani sağ burun deliğini kapatın 5 saniye tutun 1 saniye bırakın diyen egzersizi anlamadım nasıl yapılıyor biri ayrıntılı anlatabilir mi anladım aslında ama emin olamadım

 14. Ahmet dedi ki:

  Bir miktar yağ ile uygulayin diyor . Ne yagini kastediyor?

 15. Betül dedi ki:

  Merhabalar ben burnumdan kemik eğriliği yüzünden 3 ay önce ameliyat oldum kemik düzeltirken burun ucumunda kalkmasını istiyordum ilk yüzündeki sargıları açınca burnumdan çok beğendim fakat zamanla burun ucumunda düşmeye eski halini almaya naşladı burun ucu kaldırma egzersizlerini yapsam bi yararı olurmu bazen burun ucumunda yararı dogru kaldırıyorum hemen bir fark oluyor ama fazla sürmeden eski halini dönüyor devamlı tekrarlasam bi zararı olurmu mu acaba

 16. Mine Deniz dedi ki:

  Herkese merhaba. Ben bu egzersizleri yaklaşık beş yıl evvel, 14-15 yaşlarımdayken düzenli şekilde yaptım ve oldukça güzel sonuç elde etmiştim. Yaklaşık iki yıldır hiç yapmıyordum ve burnum en baştaki haline döndü. İki gündür tekrardan başladım egzersize. Tekrardan bakınayım hareketlere derken geldim siteye. Birçok kişi saçma, gereksiz, yalan yazmış lakin ben sahiden de düzenli yaptığım takdirde faydasını gördüm. Bence denemelisiniz sevgili arkadaşlar. Çabalayınca karşılığını alıyorsunuz.

 17. fuçu dedi ki:

  kızlar öncelikle söylemeliyim ki, egzersiz değişimleri sadece kıkırdak bölgesinde olur. kemik yani kemer olan kısma daha cok kuvvet uygulamalisiniz ki ise yarasın. bu yöntemler ise yarayabilir fakat kemer kısmını yok etmek için ameliyat gereklidir. ameliyat yapanlarda şişeler morluklar ve nefes zorluğu oluyor fakat geçince burun gerçekten harika duruyor. kötü yanı da benim kuzenimin bozukluğu çok fazlaydı ameliyat sonrasında kemikten çok alındığı için burnu düştü ama tekrar yaptırdı. ki en çözücü yöntem ameliyat. ama egzersizler hafif bir diklik yapabilir fakat kemerde fazla bi değişme olmayacaktır. sevgiler… dr. fuçu

 18. gülbeyaz dedi ki:

  ameliyat olacaktım vaz geçtim ve egzersizleri sürekli yaptım ..ve kalın görünen burnum hafif inceldi ve küçüldü ..sürekli yapın hemen farketmeyebilir ancak zamanla farkedilir derecede sonuçlara şaşırabilirsiniz. Kıkırdak yapısı kemik gibi değil ve burun ucu daha dar daha ince ve kalkık görünüyor .Nasıl ki egzersizle zayıflayıp sıkılaşıyorsak burun ucu da daha sıkılaşıp küçük görülebilir ..mümkün yani ..

 19. gülbeyaz dedi ki:

  Egzersizleri bir buçuk aydan beridir yapıyorum ve ameliyat olmaktan vaz geçtim .İşe yarıyor ancak düzenli yapmak lazım .Sürekli yapın .ben ce her yaşta işe yarar çünkü kıkırdak yapısı kemik gibi değil.Şekle giriyor ve toparlanıyor .Büyükse hafif küçülüyor kalın sa hafif inceliyor ve kalkık duruyor .Nasıl ki sporla incelip sıkılaşıyorsak burun da aynı sarkmışsa gerginleşip toparlanıyor ve daha küçük ince görülebilir..mümkündür..azim gerekli ..

 20. Xzeynawx dedi ki:

  Kemerli ve uzun,kalkık olduğun da daha uzun görünmez mi? Ve uzunluğu egzersizle düzeltilebilir mi

 21. Zeynep dedi ki:

  Arkadaslar benim burnum kücük ve kalkik ama biraz kemerli yani bu egzersizleri uygulasam burnum düzlesirmi benim tek istedigim burnumun egriligini düzeltmek

 22. Alâ dedi ki:

  Bence küçük yaşta yapılması daha iyi daha çabuk şekil alır.

 23. Ayça dedi ki:

  Arkadaşlar ciddi anlamda olumlu sonuç alan var mı ? işe yarıyor mu? Ve ergenlik döneminde yapıldığında sorun olur mu ?

 24. Birdost dedi ki:

  Kemerli burnu olan nasıl egzersiz yapmalı ben yapınca başım ve bütün kemiğimi çok ağrıtıyor

 25. Melodi dedi ki:

  15 yaşındayım burnum ince ama yandan bakınca büyük ve kemerli duruyor. Bu hareketleri bugün yapmaya başlicam ama çoğunlukla 1 er saniye aralıklarla yapılan egzersizi yapıcam. İnşallah işe yarar. 1-2 hafta sonra işe yarayıp yaramadığını buraya yazıcam.

 26. Elifcbn dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba benim burnum güzel düz ama hafif kemerli bende bu aralar kafaya taktım ve bu egzersizleri gördüm ve iki gündür boş zamanlarımda yapıyorum ve bugün aynaya yandan baktığımda çok azda olsa bi iyileşme gördüm ve devamlı olarak yapacağım 1 ay boyunca İnşAllah istediğim gibi olur bence işe yariyo buarada boş olduğunuz zamanlarda elinizle burnunuzu dikleştirin ..

 27. Hebele hubelee yuhgg dedi ki:

  Saka yag ne evlenmesi ben sey soragidum. Burnum duzelirmuu? Karadenuz burnunu biliyruz

 28. Hebele hubelee yuhgg dedi ki:

  Sayin arkedesler men buradan herkeslere selam yolliyrum. Men karadenizin bir usagi bir giziyim.
  Men buradan herkeslere saygilarimi ileyturum. Menim bir sey soylecegum. Hasanum benumla evlenurmisun?
  Yorumu gorecegidur.

 29. Feride Koyuncu dedi ki:

  Merhabalar.
  Arkadaslar etkisini goren varmi?

 30. Su dedi ki:

  Selamun aleykum
  Aarkadaslar burnumda cok hafif bir kopru var bu duzelirmi lutfen cevap..
  Burnumun uzunlugu gecermi cevap verirseniz cok sevinirim.

 31. Nisa dedi ki:

  Selammmmmmmmmmmmmmmmmm
  Burnum duzelirmi 2 ayda lutfen cevap

 32. Ayşe dedi ki:

  Arkadaslar Bn yaptım ıse yarıyor yapalı bir gun oldu burnumun goruntusu degıstı bnım burnum kemerlıydı yukarı doru kalktı bu hareketlere devam edersem daha guzel olacak diye umuyorum da bu hareketlerı yapıyoruz hep Öyle kalıyo dıme sonra eski haline donmuyo bilen lutfen cevap ersin ??

 33. Eylül dedi ki:

  4 aydır yaptığım birkaç hareket var,inanılmaz sonuçlar ortaya çıkmasa da gerçekten gözle görülür tatmin edici bir sonuç sağlıyor.Elbette düzenli yapmak ve bırakmamak gerekiyor.

 34. Enes dedi ki:

  13 yaşımdayım burunum hafif kemerli ve aşağı sarkık yapsam bu sıkıntı çıkarmı

 35. sıla dedi ki:

  14 yaşındayım burnuma 11 yaşındayken bir top geldi ve burun kemiğim bir çıkıntı oluşturdu burnumun alt bölümünü düzeltebiliyorum ama üst bölümü düzelmiyor ne yapmalıyım

 36. ....... dedi ki:

  Ben 13 yaşındayım.Bu hareketleri yapsam herhangi bir zararı olur mu?

 37. Abdullah dedi ki:

  Ben 15 yaşındayım yapsam bir sorun olurmu birde ise yarıyormu

 38. Pelin dedi ki:

  13 yaşındayım bunları yapsam bir zararı olur mu

 39. rumeys dedi ki:

  Hey benim yaşım 21 Burnum kemerli değil fakat ucu ciddi anlamda düşük! Aslında çoktandır biliyorum bu egzersizleri ama üşeniyorum yapmaya :/ bi başlıyorum yapmaya sonra yapmıyorum öyle kalıyo. Aşırı rahatsızım bu durumdan estetik yaptırmak istiyorum amma velakin anam kızar ve para yok maalesef. Umarım işe yarar. Eğer etki etmezse elim boğazında admin?

 40. Aleyna dedi ki:

  Merhaba ben Aleyna burnum doğuştan büyük güzelliğime gölge indiriyor ve zayıf bir kız olduğum için burnum çok ön plana çıkıyor napmalıyım

  • admin dedi ki:

   hareketleri denediniz mi ?

   • korefanıarmy1 dedi ki:

    öncelikle merhaba benim burnum kemerlı azıcık aşağı sarkık ve aşırı olmasada büyük ben aynı diğer insanlarınkı gibi düz küçük bir burun istiyorum. etrafımdaki insanların burnumla dalga geçmeleriyle baktım. yaşım 13 olduğundan ameliyatta yaptıramıyorum size yalvarıyorum ne olur cevaplayın. ne olur

    • admin dedi ki:

     Bu yaşlarda takıntı yapmanız gayet normal, estetik ameliyatı konusunda bir doktora başvurmanızı ve bilgi almanızı öneririz. Ama hiçbir insan kusursuz değildir, fiziksel görüntü canınızı sıkmasın ilerde bunlar hiç problem olmayacaktır buna emin olun 🙂
     Bu yaşta böyle şeylere takılma yaşının tadınız çıkar. Gez, dolaş, oyun kas hayatın ve yaşının tadını çıkar 🙂

     • korefanıarmy1 dedi ki:

      saolun ama ben büğüyünce güney korede idol yani şarkıcı olmak istiyorum ama korede fiziksel özelliklere bakıldığından emin olun burnumu kesin ameliyat yaptırırlar bende diyorumki işte korede burnumu ameliyat yaptırmadan direk şarkıcı olayım ama işte burnum yüzünden.

 41. Deniz dedi ki:

  Hepsini yapmak gerekiyor mu ? Yoksa sadece birini uygulasak etki eder mi ? Ne kadar sürede etki eder?

 42. Buğra dedi ki:

  ARkadaşlar ne yağı sürücez?

 43. Emr dedi ki:

  Yaşım 26 ben yapsam faydası olurmu acaba

 44. mhrbn dedi ki:

  Ya ben 17 yaşındayım ve burnum kemerli ve çok büyük kötü görünüyor sizce en çok hangi egzersiz işe yarar ve kalıcılık süresi ne kadar lütfen cevap yazar mısınız??

 45. Enes dedi ki:

  Arkadaşlar benim burnum biraz kemerli olurmu sizce faydasını gorurmuyum

 46. Yılmaz dedi ki:

  Ben 17 Yasındayım Burun Ucumu Kaldırmam Lazım iŞe Yarıyormu Ne Olur Yha

 47. Gulbahar dedi ki:

  Sadece Sabah akşam 40’ar olmak üZere Diyen egzersizi yapmak sonuç verir mi?
  Verse ne kadar Süre de..
  Cevap verirseniz sevinirim..

 48. hvdr. dedi ki:

  Ya burası coluk cocuk dolu 20 yasndsym resmen cocuklar icin yaplms :))

 49. Rüveyda dedi ki:

  Merhaba Bn 22 yaşındayım fakat minyon tipliyim burnum kemik biraz çıkık rahatsız ediyor yaşımdan dolayu etki etmez mi yorum lar kafamı karıştırdı lütfen hemn bişey söyleyin güzel şeyler 🙂 teşekkür ederim şimdiden
  🙂

 50. kerem dedi ki:

  bunu 3 4 ay yapsak kalıcı olarak düzelme olurmu ömrünün sonuna kadar sürekli yapamaz yoksa bi insan

 51. kerem dedi ki:

  ben 19 yasındayım bu egzersizler benim içinde işe yararmı lşütfen en kısa sürede cevabınızı bekiyorum lütfennn PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  • admin dedi ki:

   işe yaradığını söyleyen kullanıcılarımız çok, sizde deneyin birşey kaybetmezsiniz ama kazanabilirsiniz 🙂
   sonuçları bekliyoruz..

 52. Nur dedi ki:

  Egzersizler için herhangi bir yaş aralığı var mı

 53. huseyin dedi ki:

  Aradaslar burnum cok uzundu ve ben burnumu her gun bir lastikle arkaya dogru bagladim bir haftada duzeldi cok guzel simdi

 54. duygu dedi ki:

  arkadaşlar ben uzun bir süre denedim ama olumlu bur sonuç pek alamadim burun uçum kalkti ama kısa bir sureligine ve burun ustumde çizgi oluştu isterseniz yapabilirsiniz ama kalici bişey degil

 55. Gizem dedi ki:

  Ben 18 yaşındayım burnumu diklestirmek ve inceltmek için bu hareketleri yapsam işe yarar mı?

 56. Melek dedi ki:

  Arkadaşlar 15 yaşındayım. Yüzüm güzel çok şükür ama burnum biraz büyük ve sarkık. Gerçekten geçici de olsa işe yarıyor mu?

  • admin dedi ki:

   yorumları incelerseniz çoğunluk işe yaradığını yazıyor, sizde deneyin ve sonuçları burdan yorum oalrak yazmanızı bekliyoruz..

 57. isimsz dedi ki:

  Bunun yapısını bozuyor pişman oldum ben .Eski burnumu arar oldum benim burnum duzdundu ama daha güzel olmasi için bu egzersizleri yapınca burnumun kuculmesi gerekirken uzadı kesinlikle denemeyin derim

 58. rios dedi ki:

  Ben kalıcı zannetmiştim. Yaptım . Gerçekten etkisi oluyo ama egzersizleri bırakınca eski haline dönüyo.

 59. KALİCİ dedi ki:

  Kalicimi bu sure verirmjsin kac gun ay yil

 60. Şahıs 1 dedi ki:

  Bugün basliyorum , her hafta sonuçlari yazarim.

 61. Aleyley dedi ki:

  Ya kalıcı mıdır ?

 62. Ismini vermek istemeyen Ahmet dedi ki:

  Ise yarar mi ? 15 yasindayim bir zarar olur diye korkuyorum

  • admin dedi ki:

   Bir zararı olmaz @ahmet sonuçta cerrahi bir müdahale değil 🙂
   denedikten sonra sonuçlarını paylaşmanı bekliyoruz.

 63. Aslı dedi ki:

  Ya size çok teşekkür ederim burnum yuzunden herkez benimle dalga geciyodu umarim iyi bi sonuc veriri.

 64. Kemancı dedi ki:

  Evet faydası oluyor ama Kalici degil

 65. Boşver dedi ki:

  İse yarıyor ablam denedi inanılmaz derecede düzeldi çok teşekkür ederiz

 66. ÇİÇEK dedi ki:

  Açıkçası ben sanmıyorum burnunuz kemerliyse özellikle ergenlik çağından sonra düzelmez. Burnunuzun doldurma veyahut estetik dışında kemeri düzeleceğini sanmıyorum elle burun kemiğini düzeltmek zaten imkansız boş şeyler bunlar yüzünüzü kırıştırırsınız

 67. Derya dedi ki:

  Bnm burnum kemerli hangi egzersizleri uygulamalıyım

 68. hazal dedi ki:

  sadece çok az bir süredir yapıyorum kemeri düzeltmedi ama benim burnum düşüktü gerçekten kaldırdı o yüzden kemerde göze batmıyor zaten çok değildi. burun kıkırdaktan olduğu için egzersizler işe yarıyorrr insanlar bile farkediyorlar. 16 yasındayım. herkese tavsiye ederim

 69. KimsesizBahçe dedi ki:

  Bu egzersizleri yaparak olur herhalde ya. Siz denediyseniz olumlu şeyler oluyomu bide oluyosa tekrar eski haline geri dönüyomu lütfen cevaplayın?

 70. masal dedi ki:

  burnum çok güzeldi benim hep kıskanılırdı arkadaşlarım tarafından ama bir gün kalktım ucu sarkmış bir nedeni var mı bunun bu hareketleri yaparsam geçer mi bu arada yaşım 15

 71. şeyma dedi ki:

  Burnumda kemik yok yani çıkıntılı değil sadece ucunu kaldırmak istiyorum.Şu yağ ile yapılanı yapmam gerekiyor mu?Cevap verirseniz sevinirim.

 72. Derin dedi ki:

  merhaba 15 yaşındayım güzel bir yüzüm var fakat uzun süre gözlük taktığım için burun kemerim egrildi düz bakınca sorun yok ama yandan bakınca çok göze batıyor demek istediğim köprü gibi oldu çıkıklaştı yukarı doğru *anlatmak çok zor 😀 kısaca burnum ince ama kemer kısmı çıkık ! gözlüğü orta kısıma doğru takmaya başladım inermi acaba ya da burun ucunu düşürür müyüm endişeliyim o konuda neyse bu egzersizleri deneyip güzel sonuç alan veya gözlükten dolayı bu sıkıntısı olan var mı ?

 73. Gül dedi ki:

  İşe yaradı

 74. melissa dedi ki:

  hareketleri düzenli olarak yapmayı bıraktıktan sonra eski haline dönüyor boşa kasmayın yani kendinizi

 75. Beyda dedi ki:

  Merhaba bende bu yazıyı taaa aylar önce okumuştum fakat ne olduysa yapmadım geçen hafta tekrar kafama taktım ve okumaya başladım bu yazıyı ardından yaptım 1 haftadır yapıyorum gerçekten gözle gmrülür bir iyileşme hissediyorum !!! Kesinlikle inanın, inanarak yapın, yaa off olmuyor demeyin !! Burunun ucu kıkırdaktır elastik yapıdadır bu yüzden özellikle burun ucunu kaldırarak yapılan egzersiz zaten gözle görülür oluyor !! Sakın pes etmeyin deneyin derim ben :)) hala devam ediyorum sonuçlarını buraya yazacağım inşallah ?

 76. Lena dedi ki:

  Ben egzersizleri denemeye başlayalı 4 ay oldu ve inan burnum eskisinden daha zarif duruyor!

 77. Boş dedi ki:

  Ben 13 yaşındayım küçükken hep burnumu aşağı doğru çekerdim sürekli ,annem de yapma galan derdi ama yapardım şimdi ucu sarkmış burnumun bunları yapsam bi zararı olur mu

 78. Ece dedi ki:

  Ben denedim 2 ayda mukemmel bir sonuş sadece bu sayfaya bakmakla yetinmyn diger egze

 79. ÇAĞLA dedi ki:

  BENİMKİ GİBİ FANCY BURUN İSTEYENLERE GELSİN

 80. Didem dedi ki:

  Ben daha deneyeceğim…

 81. Melek dedi ki:

  Arkadaşlar bu işlemleri yaparken ağzınızı açık bırakın yoksa burnunuza kaldırayım derken aradaki yeri büyütürsünüz. Bir de daha yeni son hareketi denedim ama 40 tan bayağı fazla yaptım. Elim ağrıdı burnum kaşındı ama bırakmadım ve daha şimdiden biraz etkisini gösterdi. İnanmanız yetiyor. 🙂

  • Basses dedi ki:

   İşe yarıyormu arkadaslar yüzüme uygun bir burnum var uzunluguda normal ama kemer var ve burun ucu kalkık tek sorun kemerin hafif düşmesi veya azalması yardımcı olursanız sevinirim hangilerini uygulasam faydası olur ? Daha kğçük görünmesi icin kemerin ne yapılabilir

   • Melek dedi ki:

    Bak bence eğer sadece kemerliyse bir gözlük bul. Benim gözlüğüm var ama nefret ettiğim için takmıyordum. Derslerde takmak zorunda olunca gözlüğün baskı yaptığı yer incelmeye başladı bende burumun kenerli yerine gözlüğümün orta kısmını koyarak hafiftem baskı yapıyorum. 1 haftadır yapıyorum ve neredeyse kemer diye bir şey kalmadı.

    • Derin dedi ki:

     Merhaba 7 yaşından beri gözlük kullanıyorum burnum güzeldi eskiden ama şuan 15 yaşındayım gözlüğü taktığım kısımda eğrilik oldu yani burun kemerim kalktı benden o kalkan orta kısmına gözlüğümü koyarak yapmayı denedim umarım işe yarar ama şöyle diyorum kemeri alçaltayım derken burun ucunu düşürmeyeyim mi endişem var o konuda bu hareketleri deniycem

 82. Mert dedi ki:

  Ben 15 yaşındayım okuduğum yorumlara göre şanslıyım \^.^/

 83. Mert dedi ki:

  %100 etkili 🙂 gerçekten deneyin

 84. E dedi ki:

  burnum kemerli düzleştirmek için hangi egzersizi uygulayabilirim?

 85. Nisa dedi ki:

  Başka bir siteden elle burnu yukarı ağzı Aşağıya indiriyorsun bir de ayrıyeten burnu yukarı kaldırıp burun deliklerini kapatıyorsun ben ikisini bir anda yapmaya başladım burnum ikide bir çıtlıyor kemik sesi geliyor 2 senedir yapıyorum burnuma bir zarar-ı olmadı sizce bundan sonra da zararının olma gibi bir ihtimali var mıdır

 86. feyza dedi ki:

  Ya arkadaslar bn 17 yasindayim burnumun uzerindeki kemigi cokturnek istiyorum eger o cokerse burnum otomotikman ucu diklescek zaten bunun icin sizce hangi egzersizj uygulamaliyim lutfen cevap atin bide burnumda bi agri hissediyorum bi zarari varmdir

  • ...... dedi ki:

   zaaten burun ucu kalkınca kemer çükmüş gibi duarcaktır merak etme yap hareketleri düzenli bir şekilde

 87. Sinem dedi ki:

  Merhaba arkadaslar.13 yasındayim.Burnum küçük ama altlara doğru genis.Günlük yasantimi etkiliyor.Yüzüm güzel ama burnum yüzünden itici görünüyor.Kalıcı bir etkisi var mı sizcede ? varsa kesinlikle yapacagım.Eger bende etkisini görürsem kesinlikle yazacagım buraya.

  • Boş dedi ki:

   Iyi geldi mi bende 13 yaşındayım da

   • Melike dedi ki:

    bende 13 yaşındayım. burnumda hiçbir kötülük yok ince, küçük ve kemersiz .

    ama çoğu kişi bilir arrow daki thea ve harrypotter daki hermione nin burnuna aşırı derecede taktım. ikisnden biri olması için de kalkık olması lazım sizce olur mu

 88. boş ver dedi ki:

  Sena ve betül lütfen cevap verin cidden işe yarıyor mu ya sol burun deliğiyle sağ burun deliğini kapatarak yaptınız mı o işe yarıyor mu? Burnunuz yukarı kalktı mı detaylı bilgi verir misiniz lütfeeeen 🙁

 89. büşra dedi ki:

  arkadaşlar benimki tam kemerli değil yani kemerli diğemeyiz de burun ucunda da bi sorun yok ama aynanın karşısına geçip burnumun ucunu hafiften kaldırdığımda o kemerli yer göze o kadar batmıyor burun ucu kaldırma egzersizlerini yaparsam gerçekten kalkarmı ve kaç hafta sürer yada ay ? egzersizlere başlıyalı 2 gün oldu

 90. SEDA Yaprak dedi ki:

  Arkadaşlar gerçekten faydasini goren var mi lutfen dogruyu soyleyin :/

  • Feride dedi ki:

   Ben gördüm fakat bu egzersizleri daha yeni araştırdım bugün yani başladım bunları yapacağım benim önceden yaptığım egzersizler YouTube dandı.

 91. Sena dedi ki:

  Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır yapıyorum bu hareketleri ve burnumdaki değişim fark edilecek hale geldi.Burnum zaten kemerli değil sadece eğikti ve annem bile farketti işe yaradığını.Ancak doktorlar bu egzersizlerin ancak gelişme dönemindeyseniz işe yarayacağını söylüyorlar.14-17 yaş arası burun şekillenmesi duruyor.Eğer bu yaş aralığındaysanız yapmanızı tavsiye ederim.

  • Selin dedi ki:

   Merhaba ben 15 yaşındayım başka sitelerde bu hareketleri 18 den omce yapmayin burun yapısinı bozarsıniz diyorlar sen burada farkli demişsin emin misin dediğinden deneyip de burnumun daha kotu olmasindan lorkuyorum benim burnum kemersiz ama orta boyutta ve geniş ucu da sarkik ne yapmalıyım lutfen aydinlat beni.

  • Sude dedi ki:

   Kaç yaşındasın ben 13yaşindayim acaba yapsam zarari olur mu

   • elif dedi ki:

    Bence olmaz çünkü ben de 13 yaşındayım ve burnumun şeklinden rahatsızım gelişme döneminde yaparsak etkisi olur çünkü gelişiyoruz ve bu dönemde daha etkili olur

  • Feride dedi ki:

   Evet bende daha yapmaya Yen’i başladım ve gerçekten etkisini gördüm bu kadar kısa zamanda be 16 yaşındayım ve mutlaka denemelisiniz.

  • Mary dedi ki:

   Ya benm kardeşim var 11-12 yaşında burnundan hoşlanmıyor ben kafana takma felan diyom ama dinlemiyor acaba o bu egzersizleri yapsa işe yararmi onu sevindirmek istiyorum cevap yazarsaniz sevinirim…

   • tavsiye dedi ki:

    tabiki fayda eder çok zorlamadan istikrarlı bir şekilde boş vakitlerinde yapmasında bir sakınca yoktur yalnız kıkırdakta yamulma meydana gelmemesi için egzersizleri hafif tutmalı yaşı küçük çünkü.

  • ceyda dedi ki:

   Ben 18 e ocakta girdim sence bu hareketler etkisini gösterimi

 92. Betül dedi ki:

  Merhaba burnumda belirgin bir bozukluk yok ama ben yaklaşık 3 haftadır burun dikleştirme egzersizini yapıyorum ve gerçekten işe yaradığını gördüm yağsız yaptm günde boş olduğum her vakitte yaptım burnum hem daha küçük bir görüntü aldı ve uc kısmında dikleşme hissettim kesinlikle tavsiye ederim!!!

 93. Pınar dedi ki:

  Daha önce bu hareketleri deneyipte etkisini gören var mı? ?

  • Frda dedi ki:

   Ben iki yil oldu yapiyom burnum kucuktu sadece kenarlardan genişti genisligi gitti ve daha hos goruntuye kavuştu

  • Mavi dedi ki:

   Ise yariyo deneyin

  • Feride dedi ki:

   Ben bir çok araştırmalar yaptım youtube dan ve google dan egzersizler vardı baya YouTube da ki egzersizleri yatmadan yaptım ama herhangi bir zamanda yapın ve hergün yapın ben etkisini az da olsa gördüm ve 3-4 gün oldu yapalı aynaya yan profilden bakınca burnum eskisinden daha güzel görünüyor gözüme 🙂

 94. halit dedi ki:

  burnum çok büyük küçültmek istiyorum umarım işe yarar

 95. nilay dedi ki:

  Burnu yukarı kaldırmak için biraz zorlasa da bu hareketleri yapıyorum. Umarım burun çevresinde bir zayıflama olur ve burun dikleştirmek mümkün olur. teşekkürler

 96. Ahmet dedi ki:

  Peki bu hareketler ne kadar sürede sonuç verir ?

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
yorum ikonu
2019-10-10 10:17:06
yorum ikonu
2019-08-04 19:39:22
yorum ikonu
2019-07-20 21:59:27
yorum ikonu
2019-07-09 14:20:03
yorum ikonu
2019-06-20 18:36:12
yorum ikonu
HÜSEYİN ŞİMŞEK: TEŞEKKÜRLER
2019-06-20 13:50:57