Bacak İnceltme Egzersiz Hareketleri, İncelten Yöntemler

Bacak İnceltme Egzersiz Hareketleri, İncelten Yöntemler

Evde baldır, bacak inceltme yöntemleri ve sıkılaştırma egzersiz hareketleri. Bacaklarda yağları eritme incelten zayıflatan, zayıflama ve inceltmek için resimli anlatım ile spor egzersizleri listemiz aşağıdadır.

Günümüzde bayanlar mini etek, tayt gibi tekstil ürünlerini sıklıkla giymeye başladıklarından dolayı bacak inceltme büyük bir önem kazanmaya başladı. Kot üzerine giyilen uzun çizmeler de moda, tabi bacaklarınız çok kalınsa çizmeler üzerinizde fazla estetik durmaz. Piyasada satılan egzersiz aletlerine çok para vermektense evde, ofiste veya başka bir yerde günde 15-20 dakikalık basit egzersizler ile bacak, baldır bölümlerinizi inceltmek, eritmek mümkün. Şimdi sizlere birbirinden farklı bacak inceltme egzersiz hareketleri vereceğiz, ihtiyacınız olan tek yöntem ise standart bir sandalye olacak.

Hareketlere başlamadan önce aşağıda gördüğünüz gibi ayakları açıyoruz ve aşağı, yukarı olarak kalkıyoruz. Bu ısınmak ve germek için gerekli, ardından diğer yöntemlere geçiyoruz. 4 set 20 tekrar yapıyoruz.

bacak incelten egzersiz hareketleri

Ön Bacak İnceltme Egzersiz Hareketleri:

bacak basen eritme

Resimde görmüş olduğunuz bu basit hareketi ön bacak ve kalça bölümünü inceltmek için kullanacağız. Sandalyenin önüne geçin ve kollarınızı resimdeki gibi dik şekilde karşıya uzatın. Dizlerinizi hafif bükerek kalçanızın sandalyeye hafifçe dokunmasını sağlayın, sonra biraz yukarı kalkıp tekrar aynı hareketi yapın. İlk zamanlarda 15 tekrarı 3 sete bölün, yani her sette 5 kere bu hareketi yapın.

Arka Bacak Eritme Egzersiz Yöntemleri:

bacak inceltme

Dizleri çekip savurma hareketi ile arka bacak inceltmenin dışında beliniz de incelmeye başlayacak. Öncelikle yere kalın bir kitap veya varsa tahta koyun. Öncelikle resimdeki gibi sağ bacağınız koyduğunuz malzemenin üzerindeyken sol bacak boşta olsun. Dol dizinizi resimdeki bayan gibi çekebildiğiniz kadar yukarıya çekin ve nefes verirken yavaşça dizinizi indirin, sonra sol bacağınızı gergin bir vaziyette tutarak geriye doğru atın ve eski pozisyonunuza geri dönün. Bu arka bacak inceltme egzersizini her bacak için 5’er defa tekrarlayın.

Yan Bacak Yağları Eritme İnceltme Hareketleri:

Bu kolay hareket ile yan bacak ve kalça bölgenizi kolaylıkla eritebilirsiniz. Bir önceki egzersiz hareketindeki gibi yere kalın bir kitap koyuyoruz. Sağ ayağımız ile kitaba basarken sol bacağımız boşta kalacak. Sağ dizinizi çok hafif eğerek sol bacağınızı yanlara doğru açabildiğiniz kadar açın. 10 tekrar yaptıktan sonra ayak değiştirerek aynı işlemi sağ bacağınız için yapmalısınız. Bu bacak egzersiz hareketini de her gün düzenli uygulayarak yan bacaktaki yağlarından kurtulabilirsiniz.

Üst Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri:

üst bacak inceltme egzersizleri

Sandalyeden doğrulma hareketi ile kalça ve üst bacak bölgenizi inceltebilirsiniz. Öncelikle sandalyeye oturun ve kollarınızı dik bir şekilde karşı tarafa uzatın. Sağ bacağı resimdeki bayan gibi hafifçe kaldırın ve sandalyeden az bir şekilde kalkın ve oturun. Sonrasında sol üst bacağı inceltmek için bacak değiştirin. Aynı hareketi 5’er kere tekrar edip dinlenin ve toplamda 15 kez bu hareketi yapın.

Ön Bacağı İnceltme Yöntemleri:

Sandalye üzerinde yapacağınız bu hareket ile ön bacakta yağ yakan harekettir. Sandalyenin yan kısmında dizleriniz hafif eğik şekilde bekleyin. Eliniz belinizdeyken sağ ayağınız ile sandalye üstüne çıktıktan sonra sol dizinizi de göğüs kısmınıza kaldırın. Dizinizi indirdikten sonra sağ ayağınız ile çıktığınız sandalyeden inin. Sağ ve sol bacağınız için 5’er tekrar yapmayı unutmayın.

Baldır Eritme Egzersiz Hareketleri:

Sandalyeye yan çıkıp inme hareketi ile kalın baldırları inceltmek mümkün. Sandalyenin yan tarafında elleriniz belinizde bekleyin. Sağ bacağınızı sandalyeye attıktan sonra sol bacağınızla çıkarak iki ayağınız da sandalyede olsun. Sonra sağ ayağınızı yere yavaşça indirirken sol bacağınız sandalyede kalmaya devam etsin. Yağ yakıcı etkisiyle Her iki bacak inceltme egzersizleri için 10’ar kere yapacağınız tekrar ile baldır sıkılaştırma inceltme mümkün.

Baldır ve Ön Bacaktaki Yağları İnceltme Egzersizleri:

Şimdi resimde gördüğünüz hareket sayesinde baldırlarınız incelecek ve üst bacak yağlarınız kısa sürede yok olacak. Sandalyede standart şekilde oturun ve kollarınızı dik şekilde uzatın, sağ ayağınızı sol dizinizin üstüne atarak bekleyin. Sonrasında sandalyeden hafifçe doğrulmaya çalışın ve tekrar oturun. Aynı hareketi 10 defa yaptıktan sonra bacağı değiştirerek tekrarlayın. Baldır ve ön bacak inceltme egzersizini düzenli şekilde yapmayı ihmal etmeyin.

Ön ve Arka Bacağı İnceltme Egzersiz Hareketleri

Resimdeki egzersiz hareketi ile ön, arka bacak, kalça ve bel bölgenizi inceletebilirsiniz. Resimdeki pozisyonu almadan önce sandalyenin önünde elleriniz belinizde bekleyin. Sağ ayağınız ile sandalyeye adım attıktan sonra sol bacağınızı öne doğru kaldırın indirin ve sonra sandalyeden inin. Aynı şekilde tekrar sandalyeye çıkın ama bu sefer bacağınızı arkaya doğru itin. Aynı hareketi diğer bacağınız ile yaptıktan sonra işlem tamamdır. Bu hareketi de her bacak için 5’er defa yapabilirsiniz.

Son olarak aşağıdaki yağları germe işlemi ile yoğun tempolu yöntemleri bitirmiş oluyoruz. Resimde gördüğünüz gibi öne doğru yaylanarak bu hareketi yapabilirsiniz. 3 set 10 sağ ve sol tekrar yapılacak.

bacak

Evet arkadaşlar, bu yağ yakan egzersiz hareketleri sayesinde ön-üst, arka, baldır, kalça ve yan bacak yağlarından kurtulmak hayal ettiğiniz her kıyafeti gönül rahatlığı ile giyebileceksiniz. Yukarıda bahsettiğimiz resimli egzersiz hareketlerindeki tekrarları ilk 1 hafta düşük tutun. Bu yüzden sizlere genelde 5 tekrar olarak yazdım. 1 hafta sonra vücudunuz bu egzersiz yağ yakıcı hareketlerine alışacağından tekrar sayılarını 10-15-20 olarak düzenli şekilde artırabilirsiniz. Bünyeniz spora alışık değilse ilk egzersizinizde aşırı yüklenerek kendinizi zorlamamalısınız.

2 YORUM

  1. müthiş anlatmışsınız, çok faydalı 🙂

  2. Anlattığınızı kendiniz anladınız mı acaba ? Özellikle Baldır ve Ön Bacak kısmında ki yazıyı.