Zayıflama yöntemlerinde yeni trend! İnstagramda zayıflama

Zayıflama yöntemlerinde yeni trend! İnstagramda zayıflama

Sosyal medya platformlarının hayatımızdaki yeri her geçen gün daha fazla alana yayılıyor ama artık bu yayılım bir karmaşaya sebebiyet vermiş durumda. Zayıflama ile alakalı tüm ürünler ve yöntemler direkt olarak sağlığımızı olumlu olumsuz etkileyen ve tehdit eden unsurlar olmasına rağmen İnstagram da açılan bir çok hesap bunu hiçe sayarak tavsiyelerde bulunuyor ve hatta daha ileriye gidip ilaçlar önerebiliyor. Sonra? Nasıl olacak bu ilaçların ve tavsiyelerin vücuda zarar vermesi halinde sorumlu kim? Yok!

3 kilo veren diyetisyen oluyor , 5 kilo veren diyet uzmanı oluyor hatta hiç hayatında diyet yapmamış, tahsili olmayan ve uzmanlarla bilgi alışverişi yapacağı bir platformda bile bulunmamış bayanlar sadece metabolizma hızları ve genetik yapıları gereği kilo almamasının avantajını sanki kilo vermek konusunda bir bilgiye sahip gibi intiba bırakarak insanları etkiliyor, yönlendiriyor ve yanlış yanlış direktiflerle insanların sağlığını olumsuz etkileyebilecek gönderiler paylaşarak suç işliyor.

Örnekte vermek isterdim ancak bu sefer yazının amacı sanki bir kişinin üstüne gitmekmiş gibi görünür diye örneklendirmedim ama bu kadar hassas olmaya gerek yok aslında onunda farkındayım, keza bu kişilerde bu hassasiyet te yok. Hesaplarını takip eden kitleleri ücreti ile satın alıyorlar yani mesela https://oiyi.net/instagram-takipci-satin-al/ gibi sitelerden takipçi satın alarak fenomen olmaya çalışıyorlar ve bu amaç uğruna insanların sağlığını hiçe sayıyorlar.

Şöyle net bir örnekle ne anlatmak istediğimi daha rahat anlarsınız. Şok diyeti diye bir diyet uydurmuş ve bunu asya ülkelerinde yapılıyor diye yaymaya çalışıyor. Bu diyete göre; 1 hafta hiç birşey yenmeyecek ve su sadece 2-4-6. günlerde içilecekmiş 1 er bardak olarak, ardından karbonhidrat tüketimi başlayacakmış 1 haftada tek karbonhidrat ve tek su ile geçecekmiş… devamını size hiç anlatmayayım ciddiye alan olur allah korusun bir zarar görürsünüz.

Arkadaşlar diyet listeleri bin bir türlüdür anca herkes tarafından bu tip ağır listelerin oluşturulması ve bu kişilerin böyle rağbet görüyor olması hiç normal değil. Bu yazı aracılığı ile biz kamu görevimizi yapmış ve insanları uyarmış olalım. Okuyan herkesten dikkatli olmasını ve bu tip kişi, hesap sahiplerine prim vermemelerini rica ederim. Saygılarımla

https://oiyi.net/instagram-bayan-takipci-satin-al/

Emirhan Cavak