Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme

Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme

Hem limon hem de yoğurt başlıbaşına çok faydalı iki besindir. Bebekler bile ek gıdaya geçtiklerinde yemeleri ilk tavsiye edilen besin yoğurttur. Bu iki besin içine pulbiber ya da zencefil ve zerdeçal da eklenildiğinde pek çok doktor bunun göbek eritmek için birebir bir yöntem olduğunu vurgulamaktadır.

Özellikle spor yapmak istemeyen ya da spor yapmaya vakti olmayan hanımlar için birebir olan bu kür, evde rahat ve kolaylıkla hazırlanabilmesinden dolayı da pek çok kişi tarafından kullanılan bir yöntemdir. Hem kolay hem de hızlı bir çözüm olarak karşımıza çıkan bu kür, yoğurt ve limonun vücuda farklı şekillerde faydalı olmasından dolayı da sağlık açısından da tavsiye edilmektedir.

ibrahim-saracoglu

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da tavsiye ettiği ve işe yaradığını belirttiği yoğurt limon kürü, göbek eritilmesinde özellikle bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan bir göbet eritme yöntemidir.

 

 

Hem doğal maddelerden yapılıyor oluşu, hem de hiçbir maliyetinin olmayışı bu kürü bayanlar açısından çekici kılmaktadır. Fakat bu kürün etkili olabilmesi için mutlaka 2 hafta boyunca her gün aralıksız olarak yapılması gerekmektedir. Bu nedenle birkaç gün yapılıp bir faydası görülmediği zaman hemen bırakılmamalıdır. Mekik ya da spor yapma zahmetine girmeden yalnızca göbek bölgesinin erimesine iyi gelen bu kür, pek çok bayanın kullandığı bir tariftir.

yogurt-limon-kuru

Yoğurt limon kürü malzemesi olarak

  • yarım limonun suyu,
  • 3 yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 çay kaşığı pul biber,

gerekmektedir.

Tüm malzemeler ölçülerine bağlı kalınarak bir kasede karıştırılır ve gece yatmadan yaklaşık yarım saat önce bu karışım yenir. Sonuç olarak 2 hafta sonunda vücutta gözle görülür değişimin farkına varılır. Bu yoğurt kürü sayesinde sadece karın bölgesindeki yağlardan kolaylıkla kurtulunabilir.

Yoğurt kürünü uygularken elbette verimli bir sonuç almak açısından özellikle üç beyazdan yani un, tuz ve şekerden uzak durulması tavsiye edilmektedir. Bunlar yerine bol yeşillik, sebze, et, balık, kuru meyve gibi besinler tüketilmesi önerilmektedir. Tüm bunlar uygulandığında yalnızca göbek değil, cilt de bundan olumlu etkilenecek ve daha çok parlayacaktır.

Kür, tamamen doğal besinlerden üretilmesine rağmen yine de hamileler ( emzirirken diyet yapılır mı ? ) için belirli riskler taşıyabileceğinden doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde de bu durum geçerlidir. Çünkü bu dönemde esas dikkat edilmesi gereken bebeğin sağlığı ve anne sütünün azalmamasıdır. Emzirme tamamen sona erdikten sonra anne dilediği gibi kürü uygulayabilir. Yoğurt limon kürünün göbek eritmenin yanı sıra şeker hastalarına da iyi geldiği bazı kişiler tarafından söylenmektedir. Fakat yine de bu söylenenlere kulak asmamak ve doktor ne derse onu uygulamak en doğrusudur.

Doğal besinlerle yapılan kürler normal sağlıklı bir insana iyi geldiği kadar, belirli bir hastalığı olan kişilere zarar da verebilir. Bunu önlemek için mutlaka doktora danışılması şarttır.