Yoğurt Kürü Malzemeleri ve Nasıl Yapılır, Karın Düzleştiren Yoğurt Kürü Hazırlama

Yoğurt Kürü Malzemeleri ve Nasıl Yapılır, Karın Düzleştiren Yoğurt Kürü Hazırlama

Karın Düzleştiren Yoğurt Kürü

Yoğurt Kürünü özellikle akşam yemeği olarak kullanabilirsiniz,

Yoğurt Kürü Malzemeleri

Birinci malzememiz yarım yağlı bir kase yoğurt özellikle yarım yağlı tercih ediyoruz ki kalorisi düşük olsun ama Light ürünler kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü zayıflamada hiçbir etkisinin olmadığı son araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

İkinci malzememiz olarak beyaz peynirimiz var. Beyaz peynirimiz yaklaşık olarak 30 gram kadar ve az yağlı ve yağsız tuzlu olmasına özen gösterin vücudumuzda ödem tutmasın.

Üçüncü malzeme olarak kabağımız var kabağımız rendelenmiş durumda ve özellikle negatif besinlerdendir herhangi bir kalori içermez. Aslında içerdiği kalori vücutta sindirilirken yakar demek daha doğru olur.

Dördüncü malzememiz ise çiğ fındık fındığın Kavrulmamış olmasına dikkat ediyoruz vücudumuzda yine tuzlu ödem tutmasın yine bu malzemelerimizin içinde pul biber de kullanabiliriz ama kişi acı tat sevmiyorsa kullanmaya bilir ama pul biberin bağırsak hızlandıran başka bir deyişle metabolizma hızlandıran bir etkisi vardır Dolayısıyla pul biberi kullanmanızı öneririm Böylelikle metabolizmamız hızlanacaktır şimdi kürümüzü oluşturmaya başlayabiliriz.

yoğurt kürü malzemeleri

Yoğurt Kürü Yapılışı

İlk önce yoğurdumuzdan başlıyoruz. Yoğurdumuzu kabımıza ekliyoruz daha sonra ikisini bir de koyabilirsiniz ayrı ayrı da koyabilirsiniz 30 gram peynirimizi de ekliyoruz. Yaklaşık olarak 100 gram rendelediğimiz kabağımızı ekliyoruz ve en sonda kıyılmış çiğ fındığımızı ekliyoruz sonra biraz bunu karıştırıyoruz.

Karıştırdıktan sonra aslında yoğun bir hacimde ve gayet de büyük bir hacim içeriyor. Yani bizi fazlasıyla soğuk tutabilecek bir özelliğe sahip karıştırdıktan sonra üzerine önceden de bahsettiğim gibi pul biber de kullanabilirsiniz veya kullanmayadabilirsiniz ama metabolizma hızlandıracağı için hem de aroma vereceği için aslında pul biber ekleyebilirsiniz. Normalde biz bunu ramazan ayı dışında akşam yemeği olarak tüketiyoruz.

karın düzleştiren yoğurt kürü

Yoğurt Kürünü Ne Kadar Uygulayacağız ?

Bir hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Ramazan ayında ise iftardan iki ya da üç saat sonra bunun yarısını tüketebilirsiniz Böylece bu kürün karın düzleştiren bir etki oluşturduğunu görmüş olacaksınız.

Afiyet şifa olsun 🙂

Etiketler

3 YORUM

  1. Hangi kabağı kullanacağız kabak cigmi olacak

  2. iyi gunler.man zayiflamag ucun yogurt yiyoram az zayifladim.na etmaliyam ki zayiflayim.cox tesekkur edaram