Yağ Yakan Kahve

Yağ Yakan Kahve

Değerli okuyucular sizler için yağ yakan kahve hakkında bilgiler araştırdık. Kilo vermeye yardım eden kahve, yağ yakıcı besinlerin grubunda üç temel malzemeden oluşmaktadır; süt, tarçın ve kahve. Kahvenin zayıflamaya temel anlamda faydası iştah kesmeye yardım etmesidir. Abur, cubur ya da fazla yemek yeme isteğini kesmektedir. İdrar söktürücü kahvenin bol su ile birlikte tükettiğiniz zaman vücutta bulunan toksik maddelerin atılmasını sağlamaktadır. Kan dolaşımını güçlendirerek yağ yakımını ve de metabolizmayı hızlandırmaktadır. Uyarıcı etkisi sayesinde diyet sırasında oluşabilecek baş ağrısını ve halsizliği önler.

Vücutta ki yağ yakımı için temel üç şart vardır;

  • kan şekeri dengesi,
  • yeterli miktar da kalsiyum,
  • yeterli miktarda protein almak…

İşte süt bu şartların tamamını yerine getirmektedir ve bu sayede kilo verilmesini sağlamaktadır. Kalsiyum, vücutta ki kötü yağ hücrelerinin domine edilmesini vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Kan şekerinin yüksekliği ve ya düşüklüğünü bizim acıkmamıza, tok hissetmemizi belirleyebilmektedir. Sağlıkla kilo verme niyetinde olan kişilerin hedefi dengeli kan şekeri seviyesi düzeyinde bulunmaktadır. İşte, tarçın kan şekerini dengeleyerek kişinin tatlı, aşırı yemek isteğini önlemektedir.

zayiflatan-kahve-tarifi

Yağ Yakan Kahve Nasıl Yapılır ?

Malzemeler;

  • 1 su bardağı miktarında süt,
  • 1 tane çubuk tarçın,
  • 1 tatlı kaşığı gold ve ya klasik kahve.

 

Hazırlanışı;

Yağ yakıcı kahve yapmak için kullanacağımız sütü kesinlikle mutlaka geceden hazırlamalıyız, buna dikkat edin. Geceden sütü ve 1 adet çubuk tarçını ufak bir tencereye alarak kısık ateş ile kaynatmamız lazım. Bunun yapmada ki amaç, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlaması amaçlanmaktadır. Süt biraz kaynadıktan sonra ocaktan indirip, sabaha kadar içine tarçını bırakıp bekletiyoruz. Yağ yakıcı kahvemizi içmek adına en ideal saat öğleden sonra 4 ya da 5 saatleridir. Nedeni ise saatlerce enerji düşmesine ve akşam yemeğinde aşırı miktarda yemek istemidir. İşte bunları önlemek ve yağ yakımına katkı amacıyla 4 ve 5 gibi kahvemizi içmeliyiz. Kahveyi de geceden hazırladığımız tarçınlı süt yeniden ısıtılarak bir tatlı kaşığı kahve ekleyerek karıştırıp hazırlıyoruz.

Yağ Yakıcı Kahvelerden Fayda Görmek Adına Yapmanız Gerekenler

Kahvenin yanında kesinlikle 2 büyük bardak su içmeniz gerekmektedir, bunun nedeni yağlar ter ya da idrar yolu ile dışarı atılma amacıdır. Bu kahveyi kesinlikle ikisi ve ya üçü bir arada kahveler haline dönüştürmeyin, onlar gerçek kahve düzeyinde değildir kimyasal karışımlardır, gold ve ya klasik kullanabilirsiniz. İçtiğiniz kahvenin etki görebilmesi adına en az 1 hafta sürekli olarak kullanmanız gerekmektedir, 2 gün içip bırakmayınız. Çubuk tarçın kullanımı açısından çok rahattır ancak evinizde bulunmuyorsa 1 çay kaşığı toz tarçın ile sütü kaynatabilirsiniz. Emziren annelerin yağ yakıcı kahveyi tüketmesinde her hangi bir sakıncası yoktur ancak yine de son sorumluluk sizlere aittir.

Bu Yazımızdan Okuyanlar Yağ Yakan Yeşil Kahve Yazımızıda Okudular..