Salatalık Diyeti 3 Günde 1.5 Kilo Verme

Salatalık Diyeti 3 Günde 1.5 Kilo Verme

Salataların baş tacı olan salatalık diyeti ile 3 Günde 1-1,5 Kilo Vereceksiniz. Salatalık kiminin atıştırmalığı kiminin ise vazgeçilmez protein ve vitamin deposu. Hepimizin severek tükettiği aynı zamanda bayanların da kabuğunu cilt güzelliği için kullandığı mükemmel bir besin. Salatalığın saymakla bitmeyen marifetlerinin yanında şimdi bir yeni marifeti daha ortaya çıktı. Zayıflamak isteyenler için salatalık başlı başına bir diyet programı oluyor.

Artık salatalık diyeti ile zayıflama vakti. Salatalık diyeti ile 3 günde 1-1,5 kilo vermek mümkün. Kısa sürede kilo vermek isteyen, uzun süreli diyet yapamayacak olan, aniden bir ödem çözüp hızlı sıkılaşmak isteyenler için 3 günde 1 hatta 1,5 kiloyu sağlıklı bir şekilde verilebilen özelliğinde bir diyettir. Salatalık ve kabağın su atıcı özelliği ile böbrekler yorulmadan sağlıklı bir şekilde zayıflayabilecek aynı zamanda da verdiğiniz kilolar kalıcı olabilecek.

3 günde 1-1,5 kilo verdiren salatalık diyeti protein ağırlıklı bir diyet. Beslenme periyodunda salatalık ve kabak ağırlıkta. Salatalık diyetinin özelliği salatalık ve onun yakın akrabası olan kabağın bol tüketildiği, yanında da az yağlı ve kızartma olmayan hayvansal ve bitkisel protein olan sağlıklı bir diyet olmasında yatar.

Salatalık Diyeti Ender Saraç

salatalık diyeti

Örneğin yeşil mercimek gibi, tavuk etinin beyaz kısmı, yumurta beyazı ağırlıklı omlet gibi besinlerin bol tüketildiği protein artı kabak, salatalık diyetidir.

Salatalık Diyeti ile Kaç Kilo Verilir

Dr. Ender Saraç’a göre salatalık diyeti oldukça kuvvetli bir diyettir. Bu yüzden en fazla 3 gün uygulanması gerekiyor. 3 günlük Salatalık Diyeti ortlama 1-2 kilo verebilirsiniz bünyenize bağlı olarak. Ancak üç günde 1,5 kilo beni kesmez diyorsanız normal beslenme düzenine geçtikten 10 gün sonra tekrar 3 gün daha salatalık diyetini uygulayabilirsiniz. Peki bu diyet uygulanırken öğünlerde neler tüketilecek?

Salatalık Diyeti Listesi

Sabahları

 • 1 bardak ılık, ballı, limonlu su ile güne başlayabilirsiniz.

Kahvaltılarda

Pek fazla karbonhidrat kullanmadan.

 • 2-3 salatalık ya da 1 bardak ılık, ballı, limonlu su

veya

 • 2-3 salatalık ve kendi parmağınız ölçüsünde iki parmak yağsız dil peyniri

veya

 • 2-3 salatalık yanına bol miktarda az yağlı peynir ve bir parça ceviz

Yukarıda sıralanan kahvaltı seçeneklerinin her birinin öncelik tercihi size kalmış. 3 gün boyunca istediğiniz kahvaltı menüsü seçeneğini uygulayabilirsiniz.


Öğle Yemeklerinde

Haşlama bir parça tavuk yanında da 2 adet haşlama kabak

veya

1 kase light yoğurt üzerine bir tatlı kaşığı zencefil ve 3 orta boy haşlanmış kabak

veya

Haşlama bir parça tavuk yanında da 2-3 salatalık


Ara Öğünlerde

 • 2 salatalık, bir bardak çok sulu ayran

veya

 • 3 ceviz içi, 3 salatalık

veya

 • 1 Yeşil Elma

Öğle ve ara öğünlerde de salatalık yine vazgeçilmez. Tabii öğle yemeklerinde salatalığın yanına beyaz et şart. Yine yukarıda sıralanan beslenme seçeneklerinde tercih size kalmış. Ara öğün yapıp yapmamakta tamamen sizin tercihinizde.


Akşam Yemeklerinde

 • 1 porsiyon zeytinyağlı kabak

veya

 • 4 kaşık bulgur pilavı yanına bir kase bol salatalıklı light yoğurttan cacık

veya

 • 3 yumurta beyazından sivri biberli yağsız omlet yanına 2-3 salatalık

Tüm diyetlerde olduğu gibi salatalık diyetinde de akşam yemeği ne kadar erken yenirse o kadar sağlıklı sonuçlar alınır. Hızlı Kilo Verme için en iyi çözüm erken saatlerde yemekten geçiyor.

Ayrıca 3 günde 1-1,5 kile verdiren salatalık diyeti uygularken bol su, bolca rezene ve yeşil çay içmek sonucu daha başarılı kılmayı sağlayacaktır.


Salatalık Diyeti Yapanların Yorumları

 • Salatalık diyeti ile 3 günde 1 kilodan fazla verdim
 • Biraz umutsuzdum ama 2 kilo ya yakın gidince 🙂
 • Diğer diyet listelerinide denedim bunuda deneyeceğim
 • Sağlıklı bir diyete benziyor sonuçları sizlerle paylaşacam.
Etiketler