Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Patates diyeti, pişirilmiş patates tüketimine dayalı bir diyettir. Kilo kaybı, geç en popüler diyetler şok birinin kısa dönemde, patates diyeti haşlanmış patates yağlı yoğurt ilave olarak tükettiler. Bildiğiniz gibi, yoğurt diyet listelerine sık sık eklenen bir besin maddesidir, çünkü kalori miktarı düşüktür. Yoğurt içinde ortalanmış diyetler bile vardır. Daha fazla bilgi için yoğurt diyetimizi ziyaret edebilirsiniz.

Patates sadece lif bakımından zengin değildir, aynı zamanda uzun ömürlü bir tokluğa sahiptir. Bir kabuk olmadan pişirilmiş 100 gramlık 93 kalori vardır, bu yüzden kaloriler düşüktür. Patates diyeti de bu özelliklerden faydalanarak hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlere yardımcı olur.

Patates diyeti nasıl yapılır?

Aşağıdaki gibi bulmak ve patates satın almak kolay ortasında diyetler oluşan üç günlük listede yanı sıra ucuz bir gıdadır …

Ama 3 gün boyunca bırakmalıyız, uzun süre bu diyeti yapmamalı, Beni tekrar uyarayım ve doktorunuza danışmadan, onun rızası o olmadan başlamak olmamalı!

1 gün:

Kahvaltı: 1 haşlanmış patates, 4 çorba kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 1 haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 8 çorba kaşığı yoğurt

2 gün:

Kahvaltı: 4 çorba kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 1 haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 1 haşlanmış patates, 8 haşlanmış yoğurt

3 gün:

Kahvaltı: 1 haşlanmış patates

Öğle yemeği: 1 haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 4 çorba kaşığı yoğurt

Eğer bu diyette iseniz, günde 2 litre su kırmamalısınız. Ayrıca bu şekersiz diyet süresince olduğunu varsayarak, en fazla 3 bardak günde alınır, siyah çay veya yeşil çay kadar tüketebilir.

Patatesli diyet zararlı mıdır?

Diyetin ayrıntılarını verdik, ama sıklıkla tartışılan bir konudan bahsetmeden bitirmeyin. Makalenin başında kısaca değindiğimiz gibi, tek bir diyet türüne dayalı patates diyetinin sağlığınıza zarar vermesi olasıdır. Özetlemek mümkün:

Patates diyeti günde en fazla 780 kalori alır. Diyetin son gününde bile bu sayı düşer. Yani bir gün satın almanız gerekenden daha az enerji alırsınız. Bu, yorgunluğa, yorgunluğa, baş dönmesine vb. Yol açabilir.

Patates diyeti sadece pişmiş patates, yoğurt ve su ile sınırlı bir diyettir. Başka bir deyişle, tahıl et grubundan fındık veya meyve desteği almaz. Bu da dünyada yorgunluk ve durgunluk gibi rahatsızlıklara yol açabilir.

Nişasta patates, yüksek glisemik indeksli bir besindir. 100 gram haşlanmış patatesin glisemik indeksi 82’dir. Pek çok sebzede çok yüksektir. Bu nedenle, patates diyetinin diyabetli olanlara uygulanması tavsiye edilmez.

Herhangi bir şok diyetinde olduğu gibi, diyetinizi diyetinize uymazsanız, aynı kiloyu aynı oranda alabilirsiniz.

Patates diyeti neden tehlikeli?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yiyeceklerin gruplandırılmasının nedeni karbonhidrat, protein, mineral vitamin lifi. Patates Diyet karbonhidrat temelli bir diyettir, size her şeyi aldıktan sonra nasıl yapacağınızı söyleyeceğiz. Bu yüzden sadece patates yiyemez ve sağlıklı beslenemezsiniz.

Patates diyetinin mantığı nedir?

Tüm diyetlerin oranı, patates diyetinin ritüeli mantığına eşittir. Daha az kalori almak ve çok fazla kilo vermek. Kilo kaybetmenin anahtarı budur. Aldığınız kilo dengesini ve birbirlerine verdiğiniz ağırlığı koruyorsunuz. Verdiğinizden fazlasını alırsanız, kilo vereceksiniz. Kilo verdiğinizden daha az alırsanız.

Tüm diyet programları bu temelde çalışır. Bazı programlar, karbonhidrat tüketimini ve vücudu engellemek, karbonhidratları bulmak ve böylece B’ye göre yağ yakma işlemine saldırmak için kuvvet egzersizlerini yasaklamaktadır. Bazıları hem karbonhidratları hem de yağ alımını durdurur ve birçok protein açısından zengin gıdaları tükettiğimizi gösterir.

Aslında, vücudun hem karbonhidratlara, hem de yağlara ve proteinlere ihtiyacı vardır. Fakat hayattaki her şey gibi, bu kararları çok az veya hiç karar vermeksizin yapmak gerekir. Ancak günümüzde aşırı obezitenin nasıl Cola ve Hamburger canavarlarına dönüştüğünü görüyoruz (sadece karbonhidrat diyeti). Sağlığı tehlikeye sokacak kadar tehlikeli olan bu gıdalar çok hızlıdır. Tüketilmediğinde, trigliserit (kan lipid) HDL kanda kötü kolesterol ve kan şekeri olarak karıştırılır. Gizli enerji damarlarda kalır, kanı kalınlaştırır, kan damarlarının iç duvarlarını kalınlaştırır ve kalp krizi geçirir.

Etiketler

Emirhan Cavak