Lahana Diyeti Lahana Detoksu Ender Saraç

Lahana Diyeti Lahana Detoksu Ender Saraç

Lahana Çorbası Diyeti Lahana Detoksu Ender Saraç

Merhabalar, bugün sizler için yine oldukça faydalı ve pratik bir diyet sunacağız. Bu diyet Uzman Doktor Ender Saraç tarafından önerilen, yalnızca bir gün uygulayacağınız lahana çorbası diyeti ya da diğer adıyla lahana detoksudur. Söz konusu lahana detoksunu sadece bir gün uygulayarak vücudunuzu toksinlerden arındıracak, lahananın yararlarından faydalanacak ve fazla yağlarınızdan kurtulacaksınız. Üstelik lahana detoksunun gereken malzemeleri de hemen hepimizin evinde olan besinlerden oluşuyor. Kara lahananın da çok fazla faydaları var fakat bu detoks beyaz lahana ile yapılıyor.

Lahana Diyeti Detoksu Malzemeler

 • 1 adet küçük beyaz lahana veya orta boylu lahananın yarısı
 • 1,5-2 litre su
 • 4-5 diş sarımsak
 • 1 baş soğan
 • 8-10 adet sapları ile birlikte maydanoz
 • 3-4 adet acı sivri biber
 • 5-6 tane parmak ucu kadar zencefil
 • Bir tutam tuz

Lahana Diyeti Detoksu Yapılışı

Bir küçük beyaz lahanayı veya orta boy lahananın yarısını doğrayarak suyun içerisine koyun. Üzerine sarımsağı, soğanı, acı biberleri, ve zencefili yine doğrayarak ekleyin. Üzerine de maydanozları olduğu gibi koyarak bir tutam da tuz atın. Bu şekilde malzemeleri tencereye koyduktan sonra bir güzel kaynatın ve güzel bir çorba yapın.

Lahana diyeti detoksunu, çalışıyorsanız ertesi gün izinli olduğunuz akşam hazırlayın ki akşamdan hazırladığınız detoks suyunu bir sonraki gün tüm gün evde rahatlıkla tüketebilesiniz. Çalışmıyorsanız da özgürsünüz istediğiniz bir akşam hazırlayıp ertesi gün tüketebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken lahana diyeit detoksunu yalnızca bir gün yapabilirsiniz ve yaptığınız gün, su hariç lahana çorbasından başka hiçbir şey tüketmeyeceksiniz.

Lahana Diyeti

Örneğin çalışıyorsanız ve izin gününüz de pazar günü ise cumartesi akşamından lahana çorbası diyeti  detoksunu hazırlayabilirsiniz. Pazar günü sabahtan akşama kadar başka hiçbir şey yemeyin. Sadece 2-2,5 litre lahana çorbasını her öğünde ya da 2 saatte bir bir kase içerek beslenin. Bu sayede ciddi bir şekilde vücut toksin atar, şişliğini atar, bağırsaklardaki toksinleri atar ve yağ yakarsınız.

Lahana diyeti detoksu gerçekten çok etkili yağ eritici özelliği var. Bu yüzden özellikle fazla yağlarından sağlıklı bir şekilde kurtularak kilo vermek isteyenler için bulunmaz bir nimet ve hem hazırlanışı hem de uygulanışı bakımından oldukça pratik bir diyet. Aynı zamanda bu diyeti uyguladığınız gün bir sauna veya hamama gider güzel bir kese yaptırırsanız, şakır şakır terlerseniz çok daha faydası olur. Vücut terle birlikte daha kolay bir şekilde bütün toksinlerini atar.

lahana diyeti


Lahana Diyeti Yapanlar Yorumları

 • Lahana diyetim bitti 4 kilo zayıfladım 70 kilodan 66 kiloya indim 🙂
 • 2.günümün sabahı olsa da 1.5 kilo zayıflamış durumdayım 🙂
 • Daha Önce yaptmıştım lahana diyeti detoksunu 7 kilo vermiştim.
 • 60.5 kilo ile başladım 1.gün sonunda 59.6 🙂 zayıflama devammm 🙂

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verdiren Diyetler –> Diyet Listesi

Etiketler