Karın Düzleştirme Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Karın Düzleştirme Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Bayan ve erkeklerin giyim alışverişlerinde sıkıntı yaşadığı konuların başında, karın bölgesindeki kilo sorunu gelir. Vücut hatları normal çizgilerde olmasına rağmen karın bölgesinin dümdüz olmaması, giyim seçimini zorlaştırır. Düz bir karna sahip olmak isteyen bayan ve erkekler, uygulayacakları bir diyet sonucu hoş bir karın görüntüsüne ulaşabiliyor. Katı zayıflama tekniklerine bağlı kalmadan, birkaç kolay teknik ile sağlıklı bir şekilde zayıflanabiliyor.

Meyve Diyetiyle Karın Düzleştirme

Sağlıklı zayıflamanın en ideal yöntemini tükettiğimiz besinlere dikkat etmek oluşturuyor. Karın bölgesinde ödem oluşturan faktörlerin ortadan kaldırılması ve sonrasında yapılacak küçük egzersizler, kusursuz ve dümdüz bir karna sahip olmayı sağlıyor.

Gün içinde karbonhidrat ve yağ tarzı besinlerden uzak durmak birkaç gün içinde göbeğin erimesini sağlıyor. Özellikle posalı meyve tüketimi ve kayısı, yaban mersini, kivi, elma gibi meyveler, antioksidan zengini gıdalardandır. Bu besinleri tüketmek mide ve karın etrafında yer alan yağların kısa bir süre içinde yakılmasını sağlıyor. Ancak bu sorunu ortadan kaldırırken gıda tüketiminde disiplinli davranmak gerekiyor. Meyve tüketimine karşı aralarda ağır bir yemek öğünü alınması yaptığınız uygulamanın hiçbir işe yaramamasına sebep oluyor.

Karın Düzleştirmek İçin Sebze Diyeti

İdeal bir karın görüntüsüne sahip olmak isteyenler sebze diyetiyle de hoş ve orjinal bir görüntüye sahip olabiliyor. 15 gün uygulayacakları sebze diyetinde; Ispanak, brokoli, kereviz, marul ve yeşil yapraklı sebzeler kullanılabiliyor. Bu gıdaların tamamı, vücut için gerekli olan tüm mineralleri içeriğinde barındırıyor. Bu besinlerle yapılacak küçük öğünler ve atıştırmalar sonrasında düz bir karna sahip olunuyor.

Karın Düzleştirmede Sıvı Alımının Önemi

Karın düzleştirmenin bir diğer formülü, sıvı gıda tüketiminin çoğaltılmasıyla oluyor. Güne kahvaltı öncesinde ılık su içilerek başlanılması ödem atıcı ve çok kolay bir yöntem oluyor. Limon seven kişilerin ılık su içine limon sıkarak tüketmeleri durumunda kolay bir işlemle karın bölgelerindeki yağlardan kurtulabiliyor. Ödem oluşumunun önlenmesi ve boşaltım sisteminin hızlı çalışması ile karın ve mide rahat bir görünüme ulaşıyor. Bu sayede ödem oluşmadığı gibi şişkinlik oluşumu da önlenmiş oluyor.

Karın Düzleştirme için Ev Yapımı Çorbalar

Karın düzleştirmek için etkili bir diyet reçetesini ise ev yapımı çorbaları tüketmek oluşturuyor. Evde yapılacak ıspanak, havuç, bezelye, soğan ve lahana çorbalarıyla dümdüz bir karna sahip olunuyor. Bir hafta uygulayacağınız bu diyet şeklinde sabah hafif bir kahvaltı ara öğünde elma ve öğünlerde çorba tüketmek yeterli oluyor. Yarım çorba kaşığı kavrulmuş un ile yarım çay bardağı süt karıştırılarak içine ıspanak, havuç, bezelye, soğan veya lahana sebzelerinden sadece birini ekleyebilirsiniz. Üzerine sıcak su ekleyerek yapacağınız bu çorbalarla kısa süre içinde incecik bir karın görünüşüne sahip olabilirsiniz. Karın düzleştirme diyetlerinin tamamında yağ tüketimine dikkat edilmesi gerekiyor.

Etiketler

Emirhan Cavak