Fırında Diyet Patates Kızartması Kaç Kalori Tarifi

Fırında Diyet Patates Kızartması Kaç Kalori Tarifi

Kilo Aldırmayan Fırında Diyet Patates Kızartması Tarifi ile Sizde Rahatlıkla Patates Kızartması Yiyebileceksiniz. Diyet Patates Kızartması Kaç Kalori Diye Düşünmeyin 170 Kaloridir. Patates kızartması 7′ den 70′ e hepimizin çok sık ve çok severek tükettiği bir yemek. Ancak patates kızartması lezzetli olmasının yanında yağda yapıldığı zaman çok fazla kalori içeriği olan da bir yemek. Yani çok fazla tükettiğimizde bize kilo olarak geri dönüyor. Bu yüzden diyet yapanlar, kilosunu koruyarak formda kalmak isteyenler veya sağlıklı beslenmek için çaba gösterenler için oldukça sağlıklı, düşük kalorili patates kızartması tarifi hazırladık.

Diyet Patates Kızartması Malzemeler

  • Patates
  • Zeytinyağı
  • Pul biber
  • Kekik
  • Su

Fırında Diyet Patates Kızartması Kaç Kalori

Fırında Yaklaşık 200 Gramlık Diyet Patates Kızartması 170 Kalori

 


 

Diyet Patates Kızartması Tarifi

Diyet patates kızartması tarifi için ince kabuklu patates öneriyoruz. Çünkü bu patatesin tadı dışarıda yemekten kendimizi alamadığımız kabuklu patatese çok daha yakın oluyor. Böylece patates kızartmasını dışarıda yemekten de kendimizi alıkoymuş oluruz.

Diyet patates kızartması için kullanacağınız patatesler eğer üstü filizlenmiş ise tehlikelidir. Onlar mutlaka ayrılmalı ve ince bir fırça ile güzelce ovulmalı, akar suyun altında yıkanmalı. Sonra elma dilimi şeklinde ya da istediğiniz gibi dilimliyorsunuz. Daha sonra büyük bir kabın içinde bunun üzerine zeytinyağımızı döküyoruz, biraz kekik, pul biber ekliyoruz. Çocuklarınız bu şekilde yeme konusunda sorun çıkarırlarsa pul biber dökmeyebilirsiniz ama yetişkinler için mutlaka patateslerin soslanması daha yararlı ve lezzetli olacaktır.

Zeytinyağı, pul biber, kekik koyduktan sonra elinizle veya kaşıkla güzelce harmanlayın. Sonra yağlı bir fırın kağıdını fırın tepsisine serin ve patateslerin hepsini tepsiye yayın. Mutlaka hepsinin üstü açık kalacak şekilde tepsiye yayın lütfen. İçinin de iyi pişmesi yani haşlama gibi olmaması için bu önemli.


–>  Patates Kızartması Kalori  <–

 


Fırınınız eğer buhar veriyorsa harika buharı kullanın, vermiyorsa da bir bardak su koyun. Onun buharı ile oldukça lezzetli bir şekilde pişecekti. Hatta arzu ediyorsanız bunun içine brokoli çiçekleri, karnabaharlar da koyabilirsiniz. Bu şekilde yemeklerin yanında oldukça güzel bir alternatif sunabilirsiniz. Patatesleri bu şekilde yaptığımızda inanılmaz lezzetli ve kızarmış patatesten hiç bir farkı olmuyor. Ciddi anlamda da kalori kısıtlaması getiriyorsunuz, artı sağlık kazanıyorsunuz.

Vücut çok akıllı iyiyi de kötüyü de biliyor. Dolayısıyla hazır makinalarda kızartılmış olan yağı ile ev yapımı zeytin yağından gelen kalori aynı olsa da vücut bunun farkını çok iyi ayırt ediyor. Yani ev yapımını yakıyor ama onları yakamıyor. Dolayısıyla bu fırında olduğu için ve zeytinyağı kullandığımız için zaten bizim dışarıdan aldıklarımızdan daha az yağ çeker. Ne kadar çok koysanız da bu zaten içine çok fazla çekmeyecek. Zeytinyağının farkı yemeklerin etrafında bir koruyucu tabaka sağlar, yani içeriğine çok fazla yağ çekmez.

Kilo Aldırmayan Fırında Diyet Patates Kızartması Tarifi ile yaptığınız kızartmalar hakkında görüşlerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Yazımız veya aklınıza takılan soru ve görüşleriniz için bir yorum uzağınızdayız 🙂 Afiyet olsun.