Diyetisyene Gitmeden Nasıl Diyet Yapılır ?

Diyetisyene Gitmeden Nasıl Diyet Yapılır ?

Sağlığınızda herhangi bir problem yok ve zayıflamak istiyorsunuz ancak diyetisyene gitme imkanınız da yoksa öncelikle 1 hafta boyunca yediklerinizi not alın. 1 haftanın sonunda yediklerinizi not aldığınız defteri inceleyin. Hangi saatler fazla yiyorsanız, hangi öğünlerde çok yiyorsunuz, hangi yemekleriniz size göre biraz daha ağır ? Bunları düzeltmekle başlayın yani işe mutfaktan başlayın.

Yemeklerinize daha az yağ koymalısınız. Gün içerisinde örneğin bir sabah kahvaltısı bir akşam yemeği yiyorsanız öğünlerinizi biraz daha artırın. Öğle yemeğini mutlaka tüketin. Kahvaltıyı atlıyorsanız güne güzel ve hafif bir kahvaltı ile başlayın. Ancak öğünlerdeki porsiyonlarınız azar azar olmalıdır. Bunlar gibi nerede yanlışınız varsa orada düzeltmeler yapın.

diyetisyene gitmeden diyet yapmak

Yine ekmeği keserek veya bazı yiyecekleri hayatınızdan çıkararak zayıflayamazsınız. Önemli olan çeşitli dengeli ve sağlıklı bir şekilde evinize giren her yemekten ihtiyacınız kadar tüketmektir. Şöyle ki zayıflamak isteyenler tatlıları hayatlarından çıkartarak işe başlıyorlar ancak tatlıları hayatınızdan çıkarmanıza gerek yok bunun yerine azaltarak yiyebilirsiniz. Örneğin ağır tatlılar yerine hafif sütlü tatlılar veya meyveler tüketerek alacağınız kalorileri azaltabilirsiniz.

İkinci bir yolda harcadığınız enerjiyi artırmalısınız. Yani aktivitelerinizi arttıracak birşeyler bulmalısınız bununda en kolay yolu yürüyüş yapmaktır. Hergün 30 – 45 dk yürümeniz ayda 1-2 kiloyu sağlıklı bir şekilde vermenizi sağlar.

Sağlık ve Huzurlu Günler 🙂