Diyet Ürünler Zayıflatır mı ?

Diyet Ürünler Zayıflatır mı ?

Diyet ürünler zayıflatır mı , Form Bisküvi Kilo Verdirir mi ?

Diyet yaparken bu ürünleri sınırsız tüketebilir miyiz? , Kalori oranlaı diyetimizi olumsuz etkiler mi? Sorularının yanıtını arıyorsanız tam yerine geldiniz 🙂

Diyet ürünler toplam enerjisi %25 azaltılmış ürünlerdir. Zayıflamak isteyenler için şeker oranının çok düşük olması, yağ oranın düşük olması, düşük kalorili olması diyet ürünlerinin tercih oranını arttırmaktadır. Fakat bu tarz ürünleri sınırsız tüketmek kilo vermenizin aksine kilo almanıza sebep olabilir. Çünkü ne kadar şekersiz ürünler gibi gözükse de yağ oranı az olsa da belli miktarda karbonhidrat içermektedir. Örneğin 2 adet form etimek 1 dilim ekmeğe denk gelmektedir. Siz nasıl olsa form etimek diye 8 adet tüketirseniz 4 dilim ekmek yemiş olursunuz. Bu yüzden tükettiğiniz ürünlerin miktarına diyet yaparken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aslında önemli olan ne yediğinizden çok ne miktarda yediğinizdir.

form-biskuvi

Zayıflamaya çalışırken bu tarz ürünleri tüketin ama porsiyonlara dikkat ederek. Form bisküvi, galeta tarzında olanları ara ögün olarak tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tarz ürünler karbonhidrat içerdiği için daha fazla tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Artık günümüzde form ürünlerini hemen hemen her markette bulabilirsiniz. Alırken ürünün etiketini mutlaka okuyun. Her ürünün içinde ne kadar şeker var, ne kadar lif içeriyor, yağ oranı ne? Bunlar en azından o ürünleri ne kadar tüketmeniz gerektiği açısından size yol gösterici olacaktır.

Nasıl ki diyet kişiye özelse diyette kullandığınız ürünlerde bir nevi kişiye özel olmaktadır. Özellikle kolesterol probleminiz varsa light ürünler, diyabet hastası iseniz şekeri azaltılmış ürünler tercih edebilirsiniz.

Özetleyecek olursak diyet ürünlerini alternatif olarak kullanın. Miktarına ve porsiyonuna dikkat ederek tüketin. Ancak bu durumda diyetinize katkı sağlayıp zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz.