Diyet Hataları

Diyet Hataları

Sık Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?

Zayıflama sürecinde diyette en çok yaptığımız hatalar nelerdir biliyor musunuz? Hadi beraber sık yapılan 10 diyet hataları listesini beraber inceleyelim. Ayrıca bu hatalar sağlığınızı olumsuz etkileyebilir, dikkat!

Kilo vermeye karar verdiniz, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir diyette karar kıldınız. Peki ama yaptığınız hataların kilolarınızı misli ile size geri kazandıracağını biliyor musunuz? Bu sebepten sizler için derlediğimiz en sık yapılan 10 diyet hataları ile karşınızdayız. Diyet konusunda doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi sahibi olarak bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Aç Kalarak Kilo Veremezsiniz!

Kilo vermek isteyenlerin en sık düştüğü yanılgılardan bir tanesi de uzun süre aç kalarak kilo vereceklerine inanmalarıdır. Oysa ki kilo zayıflamak için sık sık öğünlere bölerek yemek yemeye gayret göstermeniz gerekmektedir.

  • Zayıflama İlaçları

Kontrolsüz alınan ve kilo verdirmek dışında her işe yarayan zayıflama ilaçları sizin için oldukça büyük bir tehlike olabilir. Bu sebepten doktorunuza danışmadan ilaç kullanma alışkanlığınız varsa hemen terk etmelisiniz. Diyette yapılan hatalar gurunun baş listesindedir.

  • Yoğun ve Yorucu Diyet Listeleri

Bu listeler, size kilo vermeye olan inancınızı kaybettirebilir. Aynı zamanda kilo verme işlemini gerçekleştiremez ve diyetin ucunu kaçırırsanız daha hızlı kilo almanız söz konusu olabilir. Hiçbir diyet mucize sunmaz.

  • Az Yediğinize İnanmak

Yedikleriniz söz konusu olduğu zaman kendinizi değerlendirmeyin ve bu konuda yardım almanız gerekiyorsa yardım alın. Fakat kalori hesaplaması konusunda yanlış olanlara yönlenmemek gerekir.

  • Size Uygun Olmayan Diyet Listeleri

Her diyet listesi her bünye için uygun olmayabilir. Bu sebepten her beş kilo verdiriyor, bir haftada on kilo vereceksiniz gibi diyet listelerinden uzak durun.

  • Su Tüketmemek

Su tüketmemek, yerine kafein oranı yüksek sıvıları tüketmekle sağlığınızla oynadığınızın farkında mısınız?

  • İmkansızı İstemek

Hedefiniz gerçekçi değilse başarma ihtimalinizde düşüktür. Bu sebepten başarabileceğiniz hedeflere yönelmeye gayret etmeniz gerekmektedir.

  • Düşük Kaloriyi Sınırsız Tüketirim Düşüncesi

Her gıdanın bir kalori değeri vardır. Düşük kalorili olması sıfır kalorili olması anlamına gelmez.

  • Tartılardan Medet Ummak

Sık sık tartılmanın da olumsuz etkileri bulunmaktadır. İstediğiniz kiloya ulaşamazsanız kendinize olan güveni sarsacak ve diyeti bırakmanıza neden olabilir. yapılan diyet hataları arasındadır.

  • Ekmek Görünce Saklanmak

Ekmek tüketiminin gerekli olduğu ve kısıtlandığı durumlar vardır. Bu konuda en iyi yolu diyetisyeniniz size çizecektir. Fakat ekmek tüketimini bütünüyle bırakmamanız gerekir.

Etiketler