%100 Zayıflatan Diyet

DİKKAT PANİK ATAK

greckadiyeti

Panik atak bazı psikolojik rahatsızlıklarda ve az miktarda da fizyolojik rahatsızlıklarda görülen, ani korku, şiddetli kaygı ve endişe nöbetleridir. Panik atak geçiren bir hasta ciddi bir fiziksel müdahaleye maruz kalmadığı halde, tepkileriyle yoğun bir fiziksel baskı altında olduğuna çevresindekileri inandırabilir.

Panik atak belirtileri hastadan hastaya değişmektedir ancak genel olarak standart belirtiler de vardır.
-Kalp çarpıntısı, kalbin normalden daha sert ve rahatsız edecek derecede şiddetli atması
-Vücudun çeşitli yerlerinde ısı yükselmesine bağlı olarak terleme,
-Nefes alış verişlerinin güçleşmesi, boğulma hissi tıkanıp kalma korkusu,
-Mide bulantısı, karın ağrıları, gaz çıkarma,
-Başın şiddetli şekilde dönmesi, düşüp bayılacağını hissetme,
-Nefes alış verişlerde aldığı havanın yetmediği hissi, derin derin nefes alma ihtiyacı hissetme,
-Çevresinde olup bitenin gerçek olmadığını düşünme ve buna inanma,
-Ölmekten ve aklını kaybetmekten korkma,
-Vücutta titreme, uyuşma ve karıncalanma,
-Kalp krizi belirtileri hissetme.

Ayrıca bir takım panik atak testi de geliştirilmiştir. Tanı için yeterli olmasa da bu testler panik atak belirtileri anlaşılmasında yardımcı olabilir.panikatak  DİKKAT PANİK ATAK panikatak

greckadiyeti  DİKKAT PANİK ATAK 300 2

Panik atak nedenleri ve tetikleyicileri genel olarak fiziksel bir takım sorunlardır. Bunlar kısaca; sara ve akciğer-kalp hastalıkları, vitamin eksikliği tiroid bezi sorunları, depresyon belirtileri ve sinirsel bozukluklar, uyarıcı ve uyuşturucu madde kullanımı veya maddenin yoksunluğu, ilaçların yan etkileri panik atağa sebep olan veya panik atağı tetikleyen faktörlerdir.

Panik atak belirtileri, tedavisi ve panik atak sonrası alınacak önlemler ciddi şekilde profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken eylemlerdir. Panik atak tedavisi ilaç kullanımının yanı sıra psikoterapi ve fiziksel bir takım destekler gerekmektedir. İyi bir psikoterapi desteği panik atak nedenleri olarak görülen sorunlardan da kurtulması için kişiye gerekli motivasyonu ve öz güveni sağlar. Bunun yanı sıra bedeni rahatlatıcı ve geliştirici bedensel egzersizlerin yanı sıra çeşitli nefes egzersizleriyle de kişi panik ataktan kurtulmada etkili bir tedavi yöntemi izlemiş olur.

Madalyon Psikiyatri Merkezi panik atak tedavisinde uzman bir psikolog kadrosuna sahiptir. Madalyon Klinik ile beraber panik atak sorunlarınıza çözüm bulabilir, hayata daha güvende bakabilirsiniz.

greckadiyeti
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Emzirmek Zayıflatır Mı

Doğum sonrası çocuğunuzu emzirmeye başlıyorsunuz peki emzirmek zayıflatır mı ? Anne sütü

0 5 11 Mart 2017
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM