%100 Zayıflatan Diyet

Çocukların Diyet Yapması ve Zayıflama Programı


Çocukların diyet yapması doğru mu

Çocuklar büyüme ve gelişme çağında olduğu için günlük aldıkları enerjinin yaklaşık % 12’sini büyüme ve gelişme için harcıyorlar. Bu sebeple çocukların öncelikle büyüme ve gelişmelerini aksatmayacak şekilde beslenmeleri gerekir. 3 yaşa kadar ise kesinlikle diyet yapması doğru değildir.

Bir çocuğun üç yaşından sonra Örneğin 6 ila 12 yaşın arasında yani okul çağı döneminde boyu ve kilosu düzenli olarak takip edildiğinde eğer bir problem varsa yine bir Beden kitle indeksi hesaplamaları bakıldığında çocuk aşırı kiloluysa yavaş yavaş önlemler alınmaya başlamalı abur cubur tüketimi olabildiğince azaltılmalı günlük hafif yürüyüşler yapılmalı egzersiz mutlaka eklenmeli meyve sularından ve asitli yiyeceklerden içeceklerden olabildiğince uzak tutulmalı.

cocuklar için diyetler çocuklar için diyet ve egzersiz Çocukların Diyet Yapması ve Zayıflama Programı cocuklar i in diyetler

Bunun yerine süt ayran gibi içeceklere yönetilmeli çünkü meyve suyu gibi içecekler de şişmanlık riskini % 60 oranında arttırdığı bulunmuştur.

Daha ciddi problemi olan çocuklar gerçekten obez olarak sınıflandırılan çocuklarda ciddi davranış değişikliği tedavisi ciddi diyet tedavisi ve bununla beraber Bir doktorun takibi gerekir mutlaka.

çocuklar için diyet ve egzersiz Çocukların Diyet Yapması ve Zayıflama Programı JVkqjj

Eğer Beden kitle indeksi 30’un üzerinde ise ailesinde şeker hastalığı varsa anne veya babasında obez problemi varsa bu çocuğun mutlaka Uzmanlar gözetiminde zayıflatılması gerekiyor.

Kilolu çocuklar için nasıl bir egzersiz programı

Çocukların özellikle oyun çağındaki çocukların hareketli olmaları için çok sebep var. Dışarıda parklarda veya arkadaşlarıyla oynayabilirler. Bir şekilde basketbol voleybol oynayabilirler, okullarında beden eğitimi dersleri ile beraber okuldaki bazı takımlara katılabilirler ve okul çağından itibaren bazı sporları başlayabilirler.

Bu yüzme olabilir, basketbol olabilir veya tenis olabilir en önemli dikkat edilecek husus evde bilgisayar başında ve televizyon karşısında geçirilen zamanın günde bir saatten fazla olmamasına dikkat etmektir.

Çocuklarda Obezite Sorunu ve Çözümleri

Çocukların olabildiğince sağlıklı hareket verecek alışkanlıklar kazanmasını sağlamaktır. Hiçbir şey yapamıyorsan bir çocuğun haftada üç gün yarım saat en azından yürümesine olanak vermek bu konuda yine anne ve babalara çok fazla iş düşmektedir.

Beraber yürüyüşlere çıkabilirler çocukların hareket etmesini sağlayacak aktivitelerle onları desteklemeleri gerekir. İlk başta çocuk kilosundan dolayı belki olabilir belki sıkılabilir ama daha sonrasında kendisi sevdiği bir aktiviteyi keşfettikçe bunu yapması uzun ve sağlıklı alışkanlıklar kazanması çok daha kolay olacaktır.


 • Site Yorum

9 adet yorum var.

 1. Esma dedi ki:

  12 yaşındayım boyum 168 cm kilom 65 sizce diyete gerek varmı

 2. Özlem dedi ki:

  9 yaşında ki oğlum 45 kilo 1.47 iştahı çok açık sizce kilo problemimiz var mı teşekkür ederim

 3. Neşe Sarı dedi ki:

  Oğlum 10yaşında 56kilo boy1. 42 diyete başladı 1ayda kaç kilo verebilir?

 4. Dolunay dedi ki:

  13 yaşındayım. Kilom 64 civarı, boyum ise 1.52
  Ne yapmalıyım

 5. Dolunay dedi ki:

  13 yaşındayım. kilom 64 kilo civarı ve boyum 1.52
  Sizce ne yapmam gerek

 6. Simay dedi ki:

  13 yaşındayım 41 kiloyum boyum 1.58 karate maçı için kilo vermek istiyorum 1 ayda 39 kiloya düşmek istiyorum ne yapmalıyım? ve verebilir miyim?

  • admin dedi ki:

   yaşın çok genç bu yaşta 2 kilo için diyet yapmanıza gerek yok. Madem spor ile uğraşıyorsunuz devam edin ve yemeklerinizi bir tık azaltın. Tabi enerjinizi kaybedecek kadar değil. Yüzme , Koşu ve ip atlamada sana yardımcı olabilir..

 7. Nil dedi ki:

  12 yaşındayım 68 kiloyum boyum ise 1,75 kilo vermek için ne yapmalıyım?

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
yorum ikonu
2019-07-09 14:20:03
yorum ikonu
2019-06-20 18:36:12
yorum ikonu
HÜSEYİN ŞİMŞEK: TEŞEKKÜRLER
2019-06-20 13:50:57
yorum ikonu
2019-06-14 15:09:42
yorum ikonu
2019-06-14 00:16:11