Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ?

Canan Karatay Patlamış Mısır Diyeti Nedir Nasıl Yapılır ?

Muhtemel olarak daha önce duymadığınız patlamış mısır diyeti okuduğunuz gibi mısır ile yapılmaktadır. Eğlence amaçlı olarak, sinema ve benzeri yerlerde genellikle tüketilen ve herkes tarafından sevilen mısır aslında sağlığa oldukça yararlıdır. Bu nedenle herkese tavsiye edilmektedir. Bilimsel araştırmalar tarafından sağlığa oldukça yararlı olduğu saptanmıştır. Az yağ ve biraz tuz ile patlatılan patlamış mısırın yararı oldukça fazladır. İçeriğinde yer alan antioksidan birincil yararlarındandır. Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirir ve zayıflatır. Bağışıklık sistemine zarar veren sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır.

Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı?

Patlamış mısır nasıl yapıldığına göre değişen özelliklerde etkiler vermektedir. Bol yağ ve tuz ile patlatılan mısırlar elbette sağlıksız ve kilo aldıran yiyecekler haline dönüşecektir. Az yağ ve az tuz ile patlatılan mısırlar kilo aldırmaz aksine kilo vermeye yardımcı olur. Zengin içeriği ile de pek çok rahatsızlık için tedavi bile olabilmektedir. Nasıl patlatıldığına dikkat edildiği sürece tüketilmesinde sorun olmayan lifli ve sağlıklı bir yiyecektir.

Patlamış Mısırın Yararları Nelerdir?

İçeriği oldukça zengin olan bu gıda bu nedenle herkese önerilmektedir. Sizlerde günlük yaşantınız içerisinde patlamış mısır tüketerek sağlık sorunlarınızla baş edebilirsiniz. İçeriğinde yer alan gıdalar ile bağışıklık sistemine yararlı olarak büyük etkileri bulunmaktadır. Sağlık problemlerini çözmeye yönelik olarak etkileri gözlemlenmiştir. Lif açısından oldukça zengindir ve kalorisi ve azdır. Patlamış mısır lifli yiyecekler içerisindedir ve kırmızı biber ile tüketilebilmektedir. Bu şekilde metabolizmanız daha da hızlanacaktır.

Patlamış Mısır Kaç Kaloridir?

Patlamış mısır sanıldığı kadar yüksek kalorilere sahip olan bir yiyecek değildir. Aksine 3.5 bardak patlamış mısır yaklaşık olarak 3 adet kurabiyenin kalorisine denk gelmektedir. Bu da patlamış mısırın sanıldığı kadar kalori olmadığını kanıtlamaktadır. 1 porsiyon patlamış mısır 131 kaloridir. Kalori miktarları kişilerin patlattığına göre de değişiklik gösterir. Tabii çok yüksek kalorilere sahip olmadığı için aşırı yemek kişilere kilo aldıracaktır. Bir avuç tuzsuz patlamış mısır 47 kalori etmektedir. Bir kase patlamış mısır kalorisi bu oranlara göre hesaplanabilir.

Patlamış Mısır Diyeti Nasıl Yapılır?

Patlamış mısırın pek çok konuda yarar sağladığından bahsettik. Gün içerisinde sadece kilo vermek isteyenlerin değil, diğer kişilerinde tüketmesi gerekli olan oldukça sağlıklı bir yiyecektir. Lifli yiyecekler içerisinde yer almaktadır. Canan Karatay diyetleri içerisinde ilgi çekici olan bu mısır diyetinde fazla mısır yenildiğinde elbette ki bu zararlı olacaktır. Diyet boyunca kararınca tüketmeye dikkat edin. Lifli yiyecekler metabolizma hızlandırma açısından oldukça önemlidir. Mısırda içeriğinde bolca lif bulundurmaktadır. Gün içerisinde günlük almanız gereken kalorileri aşmadan tüketebilir ve diyeti uygulayabilirsiniz. Evde yapılan patlamış mısırları tercih etmeniz kilo verme süreci içerisinde en mantıklı olanıdır. Kendiniz yaptığınızda içeriğinde yağ ve tuz miktarına karar verebilme şansınız vardır.

Etiketler

Emirhan Cavak