Ayran Detoksu Malzemeleri ve Diyet Nasıl Yapılır?

Ayran Detoksu Malzemeleri ve Diyet Nasıl Yapılır?

Son günlerin popüler diyet listeleri arasında ayran detoksu ile zayıflama var. Sizde yapanlar arasında kilo vermek istiyorsanız yorumlara bakabilir ve malzemelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayran Detoksu Malzemeleri ve Diyet Nasıl Yapılır?

Ayran Detoksu Diyeti Nasıl Yapılır?

Dikkat edilecekler; akşam saat sekizden itibaren bu detoks içilmez. Kafain içeren kahveler ve tuz, şeker gibi besinleri bu detoks diyetini yaparken kullanmıyoruz. Ayrıca asitli tüm içecekler yasak. Detoks hergün taze yapılırsa daha etkili zayıflama sonucu alabilirsiniz. Gün içinde fazla olmamakla beraber bitki çayı içilebilir. Aşağıdaki malzemeleri önceden suda bekletin yumuşaması için.

1 Günlük Ayran Detoks Malzemeleri Nelerdir?

Ayran detoks malzemeleri: Önceden haşladığınız 1 çay bardağı ince bulgur ve mercimek, 1 buçuk çay bardağı ölçüsünde nohut, 750-1000 gram yağsız yoğurt malzemeler arasında ayrıca nane, az kekik de ekleyebilirsiniz tarif arasına. Günlük 2 litre olacak gibi ayarlamalısınız.

Tarifi: Ayran detoksu hazırlamak için yoğurdu cacık kıvamına getiriyoruz ve malzemeleri ekliyoruz. Sabahları kahvaltıyı geç kalmadan yapıyoruz. Öğle amanı ilk ayran detoksunu içerek listeyi uygulamaya başlıyoruz. Akşam saat 20:00’da ayran kürü tamamen bitmiş olmalı ve gün içerisinde iki saat arayla içilmeli.

Yaran detoksu kaç gün yapılır: Ayran kürü 1 ay boyunca 2 kere yapılır. 15’er günlük periyotlar halinde yapabilirsiniz. Ayran diyetini daha fazla uygulamak çok sakıncalıdır.

Kaç kilo verdirir: Ayran kürü yapanların yorumları incelendiğinde yapılan 2 gün içinde 1000 gram ve 2 kilo verenler olmuştur. Aylık toplamda 3-4 kilo vermek bazı kişilerde mümkün olabilir.

detoks kürü diyeti

Ayran detoksu ile zayıflama sürecinde bir diğer dikkat edilecek husus ise diyet sırasında ve sonrasında şeker, tuz gibi besinleri hayatımızdan yavaş bir şekilde çıkarmak geliyor. Su tüketimi düzenli olmalı. Kahve içmek bu diyet kürü yaparken tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine bitkisel çay tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Sizde bu kür tarifi yapanlar ile kilo verenler arasına katıldıysanız aşağıda yorumlar bölgesi var oraya düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Etiketler