Aristo Diyeti 10 Günde 6 Kilo Zayıflama

Aristo Diyeti 10 Günde 6 Kilo Zayıflama

Aristo Diyeti Nedir? Aristo Diyeti Nasıl Yapılır ve Yapanların Yorumları

Merhabalar, bugün gündemimizde ünlü isimlerin doğum kilolarından kurtulmak için yaptığı dünyanın bilinen en eski diyetlerinden biri olan Aristo Diyeti var. Dr Gönül Ateşsaçan Aristo diyeti ile 10 günde nasıl 6 kilo vereceğinizi anlatıyor. Aristo diyetini uygulamaya başladığınız andan itibaren hemen zayıflama başlayıp eski kıyafetlerinize tekrar girebileceksiniz.

Dünyaca ünlü Amerikalı Kim Kardashian’ın 2 ayda 24 kilo vermesi son günlerde herkesin dilinde. Kim Kardashian doğum kilolarından hızla kurtuldu ve bunu Aristo diyeti ile yaptığını söyleyince tarihin bilinen en eski diyeti yeniden gündeme geldi. Pek çok ünlü isim de yine Aristo diyeti ile fazla kilolarından kurtulmayı denedi. Peki Aristo diyeti ile nasıl kilo verilir? Tüm fazla kilolarınızdan siz de sadece 10 günde kurtulmak ister misiniz?

dr gönül ateşsaçan diyet listesi

Diyete genellikle pazartesi günü başlanır ve salı günü bırakılır, ancak kilo vereceğinize inanın ve Aristo diyetine hemen başlayın ve asla bırakmayın. Peki sadece 10 günde formda bir vücuda kavuşup bütün fazla kiloları atmak için ne yapmalı?

Sabah uyanır uyanmaz sadece yarım greyfurt tüketiyoruz. Bu şekilde güne başlıyoruz. Ancak bu bir kahvaltı değil.

Gelelim kahvaltı sofrasına; domates, salatalık, yeşillik koyup güzel bir salata hazırlıyoruz. Yanına 2 haşlanmış yumurta, yanına da açık bir yeşil çayla güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Az miktarda peyniri yiyebiliriz ama mutlaka 2 haşlanmış yumurtalı ekmek siz bir kahvaltı öneriliyor.


Kahvaltı sonrası balık, tavuk veya köfte yani mutlaka proteinlerden oluşan bir öğle yemeği olacak. Bu öğle yemeğini istediğiniz miktarda yiyebilirsiniz. Yanında da istediğiniz kadar bir yeşil salata yiyebilirsiniz. Ancak salatada mısır, patates ve havuç olmamalı. Yanında da yağsız bir kase yoğurt tüketebilirsiniz. gördüğünüz gibi Aristo diyeti yedire yedire zayıflatıyor denebilir.


Akşam ise yine öğle öğününde olduğu gibi istediğiniz kadar protein ve yanına istediğiniz kadar bir salata ve yanında da eğer istiyorsanız mevsim sebzelerinden buharda haşlanmış bir şekilde tüketebilirsiniz.

Bu arada karbonhidrat ihtiyacımız olacak. Bu karbonhidrat ihtiyacını nelerden alabiliriz? Mutlaka şeftali, yeşil elma, kayısı, nektari bunları çok olgunlaşmadan, çok şekerlemeden gün içerisinde 4-5 porsiyon tüketebilirsiniz.

Mesela sabah kahvaltısından sonra saat 10-10.30 gibi mutlaka bir şeftali ve nektari birer tane tüketin.


aristo diyeti

Gördüğünüz gibi bu diyet günde ortalama 8 öğün dolu dolu yiyerek yağlarınızı daha hızlı eritiyor. Kulağa imkansız gibi geliyor ama değil.

Dr Gönül Ateşsaçan bu diyeti bizzat kendi üstünde deneyip tavsiye ediyor. Vücut hiç gluten almadığı için Aristo diyetinde bol miktarda protein, yeşillik tüketiyoruz. 3. günden sonra hiçbir zaman açlık sorunu olmayacağı gibi 5. günde yağ yakmaya başlıyoruz.

Sonuç itibariyle Aristo diyeti ile toplam 10 Günde 6 kilo yağdan verip 2 beden küçülmek mümkün.

1 YORUM

  1. Salataya zeytin yağı koyabilirmiyiz