7 Günde 7 Kilo Verdiren Zayıflatan Diyet Listesi

7 Günde 7 Kilo Verdiren Zayıflatan Diyet Listesi

Bir Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Listesi İle Zayıflamanıza Yardımcı Olacağız.

Merhabalar bugün sizlere bir hafta gibi oldukça kısa bir sürede fazla miktarda kilolardan arınmanın tüyolarını vereceğiz. Bu tüyolar 7 Günde tam 7 kilo vermenize yardımcı olacak. Pek çok kişi tarafından denenmiş ve oldukça güzel sonuçlar alınmış bir diyettir. Aslında hepimizin bildiği gibi ama ufak tefek dikkat etmemiz gereken noktalar var. Şimdi bunlardan bahsedeceğiz.

Diyette Kahvaltı

Sabahları mutlaka kalkar kalkmaz kendinize yulaf kepeğinden güzel bir krep yapın. Mutlaka her gün 1 adet yumurta yiyin. Çünkü yumurta sizi tok tutacaktır. İstediğiniz kadar peynir yiyebilirsiniz. Peynirin kesinlikle cinsi, yağlı olup olmaması önemli değil; önemli olan sadece protein ağırlıklı beslenmenizdir. Zeytin yine istediğiniz kadar yiyebilirsiniz; fakat üzerine zeytinyağı eklemeyin.

Protein ağırlıklı diyet listesinde domates, salata gibi sebze ağırlıklı beslenmeye çok fazla yer verilmiyor ama dilerseniz siz tercih edebilirsiniz. Fakat bu diyeti bir nevi protein detoksu gibi düşünürsek sebzelere ağırlıklı olarak yer vermeyebiliriz.

7 Günde 7 Kilo Verdiren Diyet

Sabah kahvaltısında peynir, zeytin, yumurta ve krep yemiş oldunuz. Bunlar sizi tok tutacaktır. Bunların dışında farklı bir alternatif isterseniz yumurtayı kırarak yiyebilirsiniz ya da sucuklu yiyebilirsiniz, pastırmalı yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey yaptığınız yumurtaya yağ koymamaktır. Zaten sucuğun kendi yağı var ve sucuğun mutlaka kasap sucuğu olmasına dikkat edin çünkü paketlenmiş sucuklar çok fazla işlem görüyor ve içerisinde nişasta var. O yüzden onları önermiyoruz.

Diyette Öğlen Yemeği

Böyle bir kahvaltıdan sonra öğlenleri genellikle çok fazla acıkılmıyor. Fakat çok acıktıysan az bir kase yoğurt yiyebilirsiniz.

Diyette Akşam Yemeği

Akşam yemeğini ise en geç saat 7 de bitirmiş olmanız gerekiyor. Genellikle et, tavuk ya da balık gibi besinleri tercih edin ve bunları ızgara ya da fırınlanmış şekilde tüketin. Yine burada da dikkat etmeniz gereken şey yağını az kullanmaktır.

Diyette Ara Öğünler

Ara öğünlerde ise diyelim ki çok acıktınız ve kan şekeriniz düştü. Tabii protein ağırlıklı beslendiğiniz için bazen kan şekeriniz düşebilir. Genellikle günde sadece 1 ya da 3 adet hurma yiyebilirsiniz ya da hurmayı ara öğünlerin her birinde birer adet tüketebilirsiniz. Hurma gerçekten kan şekerini düzenliyor ve kilo yapmıyor.

7 Günde 7 Kilo Verdiren Diyet

Diyette Sıvı Tüketimi

İşin en önemli bir diğer kısmı ise günde en az 3 litre ve mutlaka limonlu olarak su içmelisiniz. Neden limonlu diyoruz? Çünkü limonlu su ödem atıcıdır. Burada belirtmek isteriz ki tansiyon düşüklüğü olanlar limonlu suyu değil de sade suyu tercih etmelidirler. Limonlu suyu tüketecek olanlar ise 1,5 litre suya 4-5 damla kadar limon sıkarsanız yeterli olacaktır.

Bu şekilde bir hafta boyunca hurma, yulaf kepeği ve yumurta ile tok kalabilerek; yine hurma ile metabolizmanızı hızlandırıp kan şekerinizi düzenleyebilerek; limonlu su ile ödem tutan vücutlar ödem atabilerek sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Ayrıca bu diyet sürecinde canınız çok aşırı şekilde tatlı isterse de Kalorisi Düşük Diyet Tatlıları tercih edebilirsiniz : Diyet Tatlı Tarifleri


Düşük Kalorili Patates Diyeti


Ayran Diyeti Nasıl Yapılır