Yulaflı Diyet Kurabiye Nasıl Hazırlanır, Kaç Kalori

Yulaflı Diyet Kurabiye Nasıl Hazırlanır, Kaç Kalori

Yulaflı Diyet Kurabiye

Merhabalar, bugün sizlere mutfağınızda ara öğün seçeneği olarak kullanabileceğiniz çok lezzetli yulaflı diyet kurabiye tarifini vereceğiz. Diyet yemekleri kategorimizde sizlerin zayıflamasına yardımcı olacak diyet tarifleri bulunmaktadır.

Yulaflı Diyet Kurabiye Malzemeleri:

  • 1 su bardağı kurutulmuş blueberry (mavi yaban mersini)
  • 3 adet olgun muz
  • 1 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 su bardağı çiğ badem

yulaflı diyet kurabiye

Yulaflı Diyet Kurabiye Hazırlanışı:

İlk önce küçük küçük doğradığımız muzlarımızı derin bir kaba alıyoruz ve çatal yardımı ile eziyoruz. Muzlarımızı ezdikten sonra içerisine yulaf ezmesini ilave ediyoruz. Yulaf ezmesi lif oranı yüksek olduğu için unun yerine kullanılabilir. Sonrasında bademimizi ekliyoruz. Doymamış yağ asitlerinden zengin olduğu için biz badem kullandık. Dilerseniz siz fındık ya da herhangi bir yağlı tohumu kullanabilirsiniz ve bu tarifin yıldızı olan blueberry yani yaban mersinini ekliyoruz.

  • Burada yaban mersininin özellikle mavi olanını kullanmanız daha faydalı olacaktır. Çünkü kırmızı olanın şeker ve yağ oranı biraz daha yüksektir. Mavi olan ise kan şekerinizin daha düzgün dengelenmesi sağlayacaktır. Malzemelerimizi bu şekilde karıştırıyoruz. Biz içerisine herhangi bir tatlandırıcı kullanmadık; çünkü muzun ve yaban mersininin verdiği tat yeterli olacaktır. Fakat siz dilerseniz içerisine yapay tatlandırıcı kullanabilirsiniz ama tatlandırıcının bitkisel olmasına dikkat edin veya tatlandırıcı kullanmak istemiyorsanız içerisinde esmer şeker tercih edebilirsiniz.

Evet kurabiye hamurumuz hazır. Fırın tepsimize yağlı kağıdımızı bir güzel seriyoruz ve hamurumuzu şekillendirmeye başlıyoruz. Kurabiye hamurunuza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Kurabiyelerimize şekil de verdi, şimdi 180 derecede 25 dakika pişmesini bekliyoruz.

Bu noktada özellikle blueberryden yani mavi yaban mersininden bahsetmek istiyoruz. Neden mavi kullandık?


Yabanmersini İle Zayıflama


  1. Çünkü bizler kan şekeri dengesini sağlasın diye ara öğün yapıyoruz. Blueberry de kan şekeri dengemizi sağlayan güzel bir meyvemizdir.
  2. Antioksidan oranı en yüksek olan meyvedir yani vücudumuzdan serbest radikalleri ve toksinleri atmamıza yardımcı oluyor.
  3. Ayrıca pek çok rahatsızlığın giderilmesine de uzun vadede kullanımının etkili olduğunu biliyoruz.
  4. Eğer siz de standart ara öğünler yapmaktan sıkıldıysanız yapması ve taşıması kolay olan bu kurabiye tarifini deneyebilirsiniz. Bir ara öğün için 2 adet kurabiye 1 bardak süt yeterli olacaktır.

 


Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak