Tatlı Krizleriniz için Kakaolu Muz

Tatlı Krizleriniz için Kakaolu Muz

Bugün size çok pratik güzel bir tarif vereceğiz. Özellikle tatlıyı seviyorsanız hatta çikolataya bayılıyorsunuz ama fazla miktarda kalori almak istemiyorsanız hemen iki dakikada hazırlayabileceğiniz aynı çikolatanın tadını size verecek ama kalorisi oldukça düşük ve oldukça da sağlıklı vitaminlerle zengin bir tarif Kakaolu Muz 🙂

Kakaolu Muz Malzemeleri;

  • 1 tane muz
  • 1 tatlı kaşığı kakao
  • 1 tane de buzdolabı poşeti

kakao aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Aslında sağlıklı beslenme açısından baktığımızda kakao oldukça sağlıklı ayrıca da muzda içerdiği potasyum B6 vitamini ve C vitamini açısından oldukça zengin olması bakımından çok sağlıklı bir besindir.

Aynı zamanda muz çözülmez bir posa kaynağıdır. Özellikle ishal tedavisinde gerçekten çok önemli. Muz tabii ki bunların yanında tok tutma özelliği bulunan bir meyve ve ara öğünlerde gerçekten özellikle zayıflama diyetlerinde bize çok yardımcı olabilmekte.

Kakaolu Muz Tarifi;

Muz ve kakao ile şimdi çok güzel bir tarif yapacağız. Buzdolabı poşetinin içerisine bir tatlı kaşığı kadar kakaomuzu ekliyoruz, hemen muzlarımızı dilimliyoruz  ve buzdolabı poşetinin içerisine ekliyoruz bu şekilde sallamamız yeterlidir, göreceksiniz 2 dakikanızı bile almayacaktır. Oluşan bu güzel karışımı tabağın  yerleştirebiliriz.

kakaolu muz

Gerçekten çok lezzetli özellikle çikolatayı seviyorsanız buna bayılacaksınız. Tabağa koyduğunuz kakaolu muz dilimlerini üzerine kürdanlarımızı batırıp televizyonunuzun karşısında veya Misafirleriniz ile birlikte tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bir tane yerli muz ortalama 50-60 kalori kadar enerji içermekte bir tatlı kaşığı kakao da ortalama 10-15 kalori kadar enerji içermekte, yani biz bir porsiyon muz ve kakao ile yaptığımız bu tariften kakaolu muz kalori 70-75 . Bu da oldukça hafif bir ara öğün oldu ve tatlı ihtiyacımızı çok güzel giderecek.

Diyet Tatlı Keyfiniz Kakaolu Muz şimdiden afiyet olsun 🙂

“” Kalorisi Düşük Diyet Tatlılar “”

3 YORUM

  1. tatlı yemeyin kalori alırsınız :d

  2. Resimle tarifin alakası yok