Karpuzlu Kanepe Tarifi – Diyet Yemekleri

Karpuzlu Kanepe Tarifi – Diyet Yemekleri

Karpuzlu Kanepe Tarifi

Merhaba sizlere bugün en hafif kanepeyi hazırlayacağız. Yaz günlerinde içimizi serinleten karpuzu farklı şekillerle soframıza koymaya devam edecez 🙂

Karpuzlu Kanepe Malzemeleri

  • Karpuz
  • Peynir
  • Nane

Karpuz ve peynir ikilisini hepimiz çok severiz. Gerçekten çok da sağlıklı bir ikilidir. Çünkü peynirde hem kalsiyum hem de protein vardır ve bizim protein almamız için, kas dokularımızı artırmak için çok faydalıdır. Özellikle kalsiyum alımımıza katkı sağladığından dolayı biz peyniri hem çok severiz hem de çok önemseriz. Yanında da karpuz tükettiğimiz zaman hem fazla miktarda posa almış oluyoruz, lif alımımız artırmış oluyor hem de içerisindeki likopen den dolayı antioksidan alımımız ve vitamin alımımız tabii ki artmış oluyor.

Çoğumuz davetlerde doğum günlerinde ağır, yağlı, kalorisi çok yüksek olan kanepeleri tüketiriz; ama aslında çok da hafif kanepeler yapmak mümkün. Arzu ederseniz bu tarifimizi siz de misafirlerinize yapabilirsiniz ve sağlıkla tüketebilirsiniz.

Karpuzlu Kanepe Hazırlanışı

Dilerseniz tarifimize karpuzumuzu dilimlemekle başlayabiliriz. Karpuzu kare şeklinde doğruyoruz. Peynirlerimizi de yine kare şeklinde fakat karpuzdan daha küçük bir kare dilimi şeklinde doğruyoruz. Peynir dilimlerimizi karpuz dilimlerimizin üzerine, taze nanemizi de peynir dilimlerinin üzerine yerleştirdikten sonra üzerine kürdanlarımızı batırıyoruz. Hem görsel olarak çocuklarınızın çok hoşuna gidecek hem de bizim için hafif ve sağlıklı bir kanepe olacaktır. Bununla birlikte çok pratik ve leziz bir tarif.

karpuzlu kanepe

Bu tarif sayesinde bir porsiyon karpuzlu kanepe yediğinizde ortalama 100 kalori kadar bir enerji almış olacaksınız. Bu tarifi ara öğünlerde de keyifle tüketebilirsiniz.Fakat çok çeşitli bir masa hazırlayacaksanız yine bu tarif masanıza renk katacaktır. Karpuzlu kanepe tarifini masanızda bulundurmanız, hem sağlıklı hem kalorisi az bir besin tüketmenize fayda sağlayacaktır.

Karpuz Kaç Kalori