Diyetde Kahvaltı Nasıl Yapılmalı, Diyet Kahvaltı

Diyetde Kahvaltı Nasıl Yapılmalı, Diyet Kahvaltı

Diyette Kahvaltı Tabağı Nasıl Hazırlanır, Diyet Kahvaltı Menüsü

Öncelikle diyet kahvaltı tabağında neler bulunmalı bu konuya değineceğiz ve hazırlanışında da miktarlardan bahsedeceğiz. Diyet Yemekleri kategorimizi detaylı inceleyip diğer yemek tariflerine de bakabilirsiniz.

Diyet kahvaltı tabağınızı büyük bir servis tabağı olarak hazırlayın ve tek bir tabağı 1 kişi olarak tüketin ki ortaya koyduğunuz ortak tüketilen besinlerden daha çok yeme durumu söz konusu olabilir. Doğal olarak kendi porsiyonunuzu kontrol edemeyebilirsiniz. bu sebeple kendi tabağınızı diyet yaparken muhakkak hazırlayın. Büyük bir servis tabağının içine ne yemeniz gerekiyorsa koyabilirsiniz. Bunların başında temel olarak protein kaynaklarınızı yani peynir ve yumurtanızı öncelikli alacaksınız.

Diyet kahvaltı tabağınızda peynirleriniz az yağlı olmalı. Tam yağlı peynir kullanmak istiyorsanız tuz oranına dikkat etmelisiniz. Peynirin tuz oranı düşük olmalıki vücudumuzun ödem seviyesini yükseltmesin ve verdiğiniz kilolar daha belirgin olsun. Eğer 2 çeşit peynir kullanacaksanız peynir diliminizi elinizden geldiği kadar küçük tutun. Yani normal 1 dilim peynir 30 gram ise 15 gram bir çeşitten 15 gram diğer çeşit peynirden kullanmalısınız. Diyet tabağınızda yağsız peynir şart değil sadece yağlı peynirin porsiyonunu çok tutmayıp fazla tüketmemelisiniz.

Diyette Kahvaltı

diyette kahvaltı

Yumurtayı yağda değil haşlanmış olarak tercih ederseniz hem sizi daha tok tutacak hemde yağdan gelecek kaloriyi almamış olacaksınız. Miktar olarakta bir orta boy yumurta yeterli.

Kahvaltı tabağından yap kaynağı kullanmanız gerekiyor. Ama bunu zeytin yada ceviz olarak yerseniz diyetinize faydalı olacaktır. 5 zeytin yada 5 yarım ceviz içi kullanmalısınız ancak ikisinden birini tercih edin. Çünkü ikisi de tamamıyla yağ kaynağıdır. Ama omega yağlarından zengin oldukları için oldukça faydalılardır.


Zayıflamak İçin Sabah Öğle Akşam Ne Yemeliyiz


Tatlı tercihinizi reçelden, çikolatadan, pekmez veya tahinden kullanmaktansa mandalina yada kuru kayısı kahvaltı tabağınızı zenginleştirecek ve tatlı ihtiyacınızı giderecektir. Aynı zamanda da C vitamini olacağı için protein emilimini arttıracaktır.

Sebzeleri mevsimine göre bol bol tüketmelisiniz. Ancak üzerine yağ ve tuz ilave etmemelisiniz. Onun için muhakkak biberiniz, salatalığınız bir küçük çengel salatalık kadar, küçük 2 tane çeri domatesimiz ve 1 avuç kadar yeşilliğiniz olursa kahvaltınız zenginleştirecek lif kaynağı vitamin değeri artacaktır.

Böyle bir kahvaltı tabağının yanına sadece 1 dilim çavdar ekmeği eşlik ettiği zamanda da karbonhidrat ihtiycaınız burdan karşılamış olacaksınız.

Yine kahvaltı tabağına alternatif uygulayabileceğiniz süt ve müsli’yi de öneriyoruz.3 yemek kaşığı kadar müsli 1 dilim ekmek yerine geçecektir. 1 bardak sütten de yine protein süt yağı ve süt şekerini alacağımız için peynirden gelecek proteini bir nebzede olsa sütlede destekleyebilisiniz. Ama ana tabağınız haftanının çoğu gününde yukarıda belittiğimzi gibi 1 tabak olmalı. Bzaen çeşitlilik olması acısında süt veya müsli tersih edebilirsiniz.