Diyet Salata Izgara Biftekli Ispanak Tarifi

Diyet Salata Izgara Biftekli Ispanak Tarifi

Izgara Biftek Etli Diyet Ispanak Salatası

Diyet salatalar arasında olan bu resimli anlatım tarif düşük kalorisi ile diyette yemeği olarak tüketebilirsiniz. Bakalım sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecinde diyet salata nasıl yapılır: Diyet Salata Izgara Biftekli Ispanak Tarifi

Omega 3 yağ asitleri açısından son derece zengin olan et biftek, özellikle merada yetişmiş hayvanlardan elde edilmişse salatanızın çok daha lezzetli olacaktır. Bu salata, özellikle folik asit ve demir açısından zengin olan ıspanakla birleştiğinde, tam bir sağlık deposu olarak zengin diyet salata tarifleri arasında karşımıza çıkıyor.

Diyet Etli Ispanak Salatası Tarifi Malzemeleri;

10 dal ıspanak.

2 parça dana biftek ızgara olmuş.

2-3 diş sarımsak.

Yarım çay bardağı tuzsuz fındık.

Yarım limon suyu.

Yarım çay bardağı soya sosu (Diyetinize daha uygun olduğu için, düşük sodyumlu olması tercih edilir.)

Çeyrek çay bardağından az zeytinyağı.

1 çay kaşığı kişniş.

1 tane kırmızı soğan.

kolay diyet salata

 Diyet Salata Nasıl Yapılır: Hazırlamak için ıspanakları çok ince olmamak üzere kıyın, haşlayın veya çiğ olarak. Bifteği de isterseniz küp, isterseniz jülyen doğrayarak ıspanakla karıştırın. Üzerine sarımsağı ve diğer sıvı malzemeleri ekleyin. Soya sosunu, düşük sodyumlu olanlardan almanız, diyetinize katkı sağlaması açısından daha faydalıdır. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra fındığı ilave edin. Fındığı bütün kullanabileceğiniz gibi isterseniz havanda kırarak diyet salatanın üzerine serpebilirsiniz. Tarifi bu şekilde yapılır umarız beğenirsiniz.

Etiketler