Kilo Aldırmayan Hurmalı Mozaik Pasta Tarifi

Kilo Aldırmayan Hurmalı Mozaik Pasta Tarifi

Düşük Kalorili Kilo Aldırmayan Hurmalı Mozaik Pasta Tarifimiz İle Az Kalorili Sağlıklı ve Lezzetli Bir Pasta Hazırlayacağız ve Afiyetle Yiyeceğiz 🙂 Dilerseniz sitemizdeki diğer diyet tatlı tariflerine de göz atabilirsiniz –> Düşük Kalorili Diyet Tatlı Tarifleri

Düşük Kalorili Hurmalı Mozaik Pasta Malzemeleri

  • 15 adet hurma (Hurmaları sıcak suda bekletelim robottan geçirmesi daha kolay olsun)
  • 15 adet çiğ badem
  • 4 tam ceviz
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • Yarım çay bardağı keçiboynuzu pekmezi
  • 120 gram yulaf kepeği (Yaklaşık bir kase)
  • 1 paket vanilya
  • 1 çay bardağı ılık su

Düşük Kalorili Hurmalı Mozaik Pasta Üzeri İçin

  • Çilek (Mevsim meyvelerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz)

Düşük Kalorili Hurmalı Mozaik Pasta Kaç Kalori

Hurmalı Mozaik Pasta Sadece 70 kalori 🙂


Kilo Aldırmayan Hurmalı Mozaik Pasta Yapılışı

Önceden yumuşaması için sıcak suda beklettiğimiz tüm hurmaları çekirdeklerini çıkardıktan sonra robotumuza koyuyoruz. Üzerine çok az su ekleyip robottan geçiriyoruz. Hurmalarımız küçük parçalara ayrıldı. Şimdi içerisine yavaş yavaş diğer malzemelerden ekleyip tekrar karıştıracağız.

Kakaonun yarısını, biraz yulaf ve biraz da pekmezimizden ekliyoruz ve robotumuzu yeniden çalıştırıyoruz. Yulafın ve kakaonun kalanını özellikle şimdi koymuyoruz. Çünkü yulafın beyaz olması nedeniyle biraz bisküvili görüntü vermesini istiyoruz.

Hurmanın üzerine kakao, yulaf ve pekmezi karıştırdıktan sonra cevizleri, bademleri, vanilyayı, kalan pekmezi ve yine az su ekleyip robotumuzu çalıştırıyoruz. Şimdi artık robottaki karışımla birlikte geniş bir kasenin içerisine geri kalan ne varsa karıştırma zamanı.

Öncelikle robotun içerisindeki karışımımızı geniş bir kaseye boşaltıyoruz. Kalan yulafı, kakaonun tamamını üzerine ekliyoruz. Bu şekilde bütün malzemeleri güzelce yoğuruyoruz. Dilerseniz kaşık dilerseniz elinizle yoğurabilirsiniz.

Hurmalı Mozaik Pasta

Pastamızın içerisine hiç yağ ve şeker eklemedik. Oldukça sağlıklı diyet bir pasta. Klasik mozaik pasta kıvamına geldi. Artık karışımımıza şimdi şekil verme zamanı. Uzunca bir tabağın içerisine streç film seriyoruz ve karışımımızı üzerine boşaltıyoruz. Streç film ile istediğiniz kalınlıkta pastanıza şekil verebilirsiniz. Biz 15 dilim olacak şekilde bir kalınlıkta sardık rulo haline getirdik. Çünkü her bir dilim 70 kalori olacak. Mozaik pastamız rulo haline geldi, buzdolabına girmeye hazır. Buzdolabında dinlendikten sonra üzerini dilediğiniz meyve ile süsleyip servis yapabilirsiniz. Biz çilekle sunum yaptık.

Zayıflama Ekibi Olarak Düşük Kalorili Kilo Aldırmayan Hurmalı Mozaik Pasta Afiyet Olsun 🙂 Diğer Tariflerimizide yazımızın altında bulabilirsiniz..