Diyet Pasta Tarifi Nasıl Yapılır

Diyet Pasta Tarifi Nasıl Yapılır

Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Tarifi İle Diyetinizi Bozmadan Tatlı Yiyebileceksiniz 🙂 Evet, yanlış okumadınız; kalbinizi koruyacak, sizi mutlu edecek, gülümsetecek yağsız şekersiz bir pasta yapacağız.

Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Malzemeleri

  • 100 gram tuzsuz kaju
  • 100 gram yulaf ezmesi
  • 1 orta boy şeftali
  • tarçın

Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Kreması İçin

  • 8 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 4 yemek kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı chia tohumu

Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Süslemek İçin

Üzüm (Biz siyah taze üzüm kullandık. Siz dilediğiniz meyve ile süsleyebilirsiniz.)


Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Kaç Kalori

Yağsız şekersiz diyet pastamız yaklaşık 1800-2000 kalori. Yani 10 dilime bölerseniz yaklaşık olarak 1 dilim 180-200 kaloriye denk geliyor. Afiyet olsun 🙂


Yağsız Şekersiz Diyet Pasta Tarifi

1 orta boy şeftaliyi rendeliyoruz. 100 gram yulaf, 100 gram da kajunum yarısını şeftali ile beraber hiç yağ eklemeden, yağsız yanmaz yapışmaz bir tavada birazcık suyu gitsin diye hafifçe çeviriyoruz. Yakmıyoruz, sadece birazcık ısıtıp nemini alıyoruz.

Tavadaki şeftali, kaju ve yulaf karışımımızı çok az pişiriyoruz. Bu sayede şeftali ile birlikte birazcık daha jelimsi hale gelecektir. Şeftali karışımımızın üzerine biraz da tarçın ekliyoruz ve altını kapatıyoruz. Bu yaptığımız karışım pastamız için incecik bir taban olacak.

Yani kalıbımızın tabanına boşaltıyoruz ve iyice yayıyoruz. Yağsız şekersiz diyet pasta için kelepçeli kalıp kullanırsanız sonrasında kalıptan çıkarması kolay olacaktır.

Geriye kalan 50 gram yulaf ve 50 gram tuzsuz kajuyu birlikte robottan geçiriyoruz. Bu sayede birazcık daha un kıvamında oluyor. Robotta çektiğimiz yulaf ve kajuynun yarısını en alttaki şeftalili tabanın üstüne bir kat serpiyoruz. Üzerine de üçüncü kat olarak hazırladığımız yoğurtlu ballı chialı kremamızı döküyoruz.

diyet pasta

Bu şekilde üçüncü tabakamız da ballı chialı yoğurtlu karışımımız oldu. Pastamızın 4. katına ise robotta kalan yulaf ve kaju karışımını serpiştiriyoruz. Evet, son olarak pastamızı süslemek için üzümlerimizin bir kısmını ikiye bölerek kalıbın etrafına çerçeve yapabiliriz ya da dilediğiniz meyve ile dilediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Süsleme işimiz de bittikten sonra tatlımızı buzdolabına dinlenmeye bırakıyoruz. Birkaç saat dinlendikten sonra kalıptan çıkarabiliriz.

Diyet Pasta Tarifi ile Kilo ve Kalori Almadan Pasta Yemenin Tadını Çıkarın 🙂 Yağsız ve Şekersiz Diyet Pasta Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz..

Etiketler