Zayıflatan Pazartesi Diyet Listesi

Zayıflatan Pazartesi Diyet Listesi

Zayıflatan Pazartesi Diyet Listesi İle Kilo Verme Örneği

Pazartesi günleri diyetlerin idol haline dönüşmüş başlama tarihleridir ve neredeyse tüm diyet hedefleri pazartesi günü başlamak üzere belirlenir. Bu nedenle pazartesi günlerinin diyette yeri çok büyük olmakla birlikte, haftanın başlangıcı ve ilk günü olması bu durumun asıl nedenidir. Pazartesi günü diyete başlıyorum sözü bir çoğumuzun çok sık kullandığı bir sözdür ancak bir sonraki hafta sonuna ulaşmadan hedefimizden uzaklaşarak diyeti bırakırız. konumuzda örnek liste tarifi vardır aşağıdan bakabilirsiniz. Zayıflatan Pazartesi Diyet Listesi

Hafta Başı Diyet Listesi Uygulamaya Başlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pazartesi diyeti başlangıç gününde tüm hedeflerinizi gözden geçirin ve kararlı olun. Kendinizi motive etmek için zayıf halinizi gözünüzün önüne getirerek şimdiki halinize aynada bakın. Bu yöntem yemek isteğinizi azaltacaktır.

Kendinize çok uçuk hedefler belirlemeyin ve diyet listesi ile 1 haftada 3 kilo vermek gibi yapılabilecek hedefleri belirleyin. Bu sayede ulaşabileceğiniz hedefler sizi yılgınlığa sürüklemeyecektir. Ve kilo verme sürecinde yardımcı olacaktır, küçük hedeflerinizi başardığınızda bu size mutluluk verecek ve büyük hedefler koyabileceksiniz.

Vakit bulabiliyorsanız hafif egzersiz hareketleri uygulamaya çalışın ve günde en az 20 dakika yürüyüş yapın. Asansör yerine merdivenler ve gün içerisinde mümkün olduğu kadar hareketli olun.

Pazartesi Diyeti Listesi Nasıl Yapılır?

Sabah Kahvaltısı:

* Şekersiz 1 Fincan çay

* 1 İnce dilim kepek ekmeği

* 1 Adet domates ve salatalık

* 40 Gram kadar beyaz yağsız peynir

Ara Öğün:

* 1 Porsiyon mevsim meyvesi salatası

Öğle Yemeği:

Seçenek 1;

* 1 İnce dilim kepek ekmeği

* Tek yumurtalı menemen

* Mevsim yeşilliklerinden oluşan salata

Seçenek 2;

* Yarım porsiyon ekmeksiz döner (tereyağsız)

* 1 Küçük kutu ayran.

* Bol yeşillikli Mevsim salatası.

Ara Öğün:

* Pazartesi diyeti öğleden sonra: 2 Adet yulaflı bisküvi veya muz hariç mevsim meyveleri ile hazırlanmış küçük meyve salatası. 1 saat sonra zayıflatan özellikli bitki çayı.

Akşam Yemeği:

* 1 Büyük balık veya 1 porsiyon yağsız ızgara tavuk eti.

* 1 küçük kase az yağlı yoğurt.

* 1 İnce dilim yağsız kızarmış tam buğday ekmeği.

* Bol yeşillikli 1 porsiyon salata.

Bu tarz diyet programları tarifleri dukan ve Karatay diyeti gibi tam olarak uygulanmalı. bu sayede kilo verme süreniz kısalacak sağlıklı zayıflamak için adım atabileceksiniz.