Yoğurt Diyeti Listesi Nedir Nasıl Yapılır ?

Yoğurt Diyeti Listesi Nedir Nasıl Yapılır ?

Yoğurt diyetinin yapılması fermantasyona uğramış diğer tüm süt ürünlerinin faydalarının insanlar arasında bilinmesinden sonra, son derece yaygınlaştı. Bu diyet özellikleri sayesinde bağırsakların rahat çalışmasını sağlıyor ve yavaşlamış olan metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Yoğurt tüm bu özelliklere sahip mucize bir yiyecek aslında. Bu yüzden yoğurt diyeti ile zayıflayanların sayısı gün gittikçe artmakta ve yoğurt diyeti son zamanların en popüler diyetlerinden biri olmaktadır.

Diyet Yapılırken Neden Yoğurt Tercih Ediliyor?

Yoğurdun 100 gramında sadece 55 kalori bulunuyor. Bu nedenle yoğurt hem düşük kalorili hem de besleyici olarak biliniyor. 5 günlük yoğurt diyeti yaparken kişi besinlerini yeterince alırken, yoğurt bireylerin zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yoğurt içinde karbonhidrat, protein ve yağı zengin miktarda bulunduruyor. Buna ek olarak kalsiyum açısından da çok zengin olduğu biliniyor. Tüm bu faydalı özelliklere sahip olması sebebiyle kişi sağlıklı bir şekilde kilo verebiliyor.

Yoğurt, içinde bol miktarda su bulundurmasıyla bilinir. Bu sayede metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak ve toksinlerden diğer besinlere nazaran daha kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu nedenlerle yoğurt diyet yapanların sıklıkla tercih ettiği bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gürkan Kubilay Hoca ile Yoğurt Yiyerek Zayıflamak için Örnek Diyet Programı

Gürkan Kubilay yoğurt diyetine göre sabah uyandığınız zaman güne 1 su bardağı limonlu ılık su ile başlamalısınız. Kahvaltı için 1 porsiyon yağsız yoğurt tüketin ve yanında en fazla 1 bardak şekersiz kahve için. Öğlen için 1 porsiyon sebze çorbası ya da smoothie ve bunun yanında 1 porsiyon yağsız yoğurt yeyin. Ara öğün olarak şekersiz olması koşulu ile 1 bardak kahve içebilirsiniz. Kendinizi aç hissediyorsanız 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz. 1 porsiyon yağsız yoğurdunuzu yemeyi unutmamalısınız. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon mevsim sebzelerinden yapılmış olan bir sebze çorbası ve 1 porsiyon yağsız yoğurt yeterli olacaktır.

Bu diyeti 1 Haftalık Yoğurt Diyeti şeklinde yapabilirsiniz. Bir haftadan sonra 2 gün kadar ara vererek tekrar bu diyeti uygulamaya devam edebilirsiniz. Diyetlerde ara öğünler özel olarak önem taşımaktadır. Yukarıda yer alan listeye ek olarak ara öğünlerinizde 3 tane kuru erik gibi kuruyemişleri yiyebilirsiniz, ara öğünlerinizde 1 bardak şekersiz çay içebilirsiniz.

Yoğurt Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Önemli Hususlar

Bu diyet listesini ve internette gördüğünüz herhangi bir diyet listesini doktorunuza danışmadan ve onun onayını almadan sağlığınıza zarar vermemek adına asla uygulamamalısınız.

Yağsız yoğurt kullanmanız halinde ve mümkünse kendi yaptığınız ev yapımı yoğurt tercih ettiğiniz takdirde diyetiniz çok daha sağlıklı bir hal alacaktır. Yoğurt diyeti kadınlar kulübü yorumlarına baktığımız zaman bu şekilde diyetin daha kolay ve daha hızlı sonuca ulaşmasının sağlandığı görülmektedir.

Etiketler

Emirhan Cavak