Yoğurt Diyeti İle Zayıflama Listesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Diyeti İle Zayıflama Listesi Nasıl Yapılır?

Son günlerde bir hayli, kaç kilo verdirir, zayıflatır mı? Sorularına alışığız, peki yoğurt diyeti zayıflamak için nasıl yapılır inceleyelim. Ayrıca yoğurt kaç kalori ve diyet listesi aşağıdadır. Yoğurt Diyeti İle Zayıflama Listesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Diyeti Nedir: Hızlı zayıflamak için yoğurt diyeti bulunmaz bir nimettir. 5 gün gibi kısa bir süre içerisinde 2-3 kilo verdirir özelliği olan bir diyet listesidir. Zaten genel olarak yoğurdun insan vücuduna faydalarını bilmeyen yoktur. Zayıflamak için yoğurttan yardım almaksa bu diyetin faydalarını bir hayli artıracaktır. Bilindiği üzere yoğurt binlerce yıldır zehirlenmelere karşı en aktif şekilde kullanılan gıdadır. Detoks özelliği bulunduğu için vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasını da sağlamaktadır. Aynı zamanda kilo verme özelliği de bulunan yoğurt diyeti ile sizleri de formda günlerinize kavuşturmayı amaçlıyor.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır: Yoğurdun en temel özelliği hızlı yağ yakımı sağlaması ve kilo vermeye yaptığı olumlu etkilerdir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır ki o da bu diyet boyunca tercih edeceğiniz yoğurdun yağsız yoğurt olmasıdır. Genellikle light yoğurt olarak oldukça farklı marka tarafından satılmaktadır. Detoks etkisi ile vücudu rahatlatacak yoğurt, mevsim meyveleriyle kokteyl yapılarak tüketilmesi durumda olumlu etkilerinin bir hayli arttığı da gözlerden kaçmayacaktır. Bu diyet süresinde günlük minimum, özellikle altını çizmek istiyorum. Minimum, 2 lt kadar su tüketilmesi gerekmektedir.

Yoğurt Diyeti Yapanlar: Yapmak isteyenlerin en sık sorduğu soru ise kaç kilo verdirir? Genellikle bu diyette 5 gün gibi kısa bir süre içerisinde 2 kilo civarı verebilirsiniz. Yoğurt diyeti yapanların en çok sevdikleri özelliğinden bir tanesi de genel olarak çok fazla meyve ve sebzeden destek alınıyor olmasıdır. Karbonhidratın bütünüyle kesilmesi de kilo verdirici özelliklerinin artmasını sağlamaktadır.

Tam yağlı yoğurt kaç kalori: 70 kcal.

Yarım yağ oranlı kalorisi: 45 kcal.

Yağsız kaymaksız ise 36 kaloridir. Bu değerler ortalama olarak hesaplanmıştır.

Yoğurt Diyetine Başlamadan;

Başlamadan önce bütün diyet türlerinde olduğu gibi kendinizi diyet yapmaya alıştırmanız gerekmektedir. Genellikle bu durum psikolojik olarak kişinin diyet yapmaya hazırlanması şeklinde açıklanabilir. Çünkü unutulmaması gereken oldukça önemli bir konu bulunmaktadır ki o da devamlı olarak diyete başlayıp bırakmak belli bir süre sonra ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilir. Öncelikle vermeyi düşündüğünüz fazla kilolarınızı misliyle size geri kazandırır. Daha sonrasında ise vücudunuzda sarkmalara ve lekelerin oluşmasına neden olabilir. Aynı zamanda bu konuda kişinin diyete başlayıp tekrar bırakması da kendine olan güvenin ortadan kalkmasına neden olur. Bu sebepten diyet yapmaya karar verdiyseniz sonuna kadar uygulayacağınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Yoğurt diyeti yapım şekline ve uygulama durumuna göre kilo vermenizi kontrol edebilen bir diyettir. Biz şimdi size günlük ortalama sayılabilecek bir yoğurt diyeti menüsü vermek istiyoruz. Bu menüye uygun olarak kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Haftada 4 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Menüsü:

Güne uyanır uyanmaz bir bardak su içerek başlıyoruz.

Kahvaltı: Şekersiz çay yada şekersiz kahve, 300 gr light yoğurt yiyebilirsiniz. Kepekli yada light ekmek yemiyorsunuz. Sadece çay ve yoğurt!

Öğle: Yine ekmeksiz bir çorbanın yanı sıra sebze yemeği yada sebze salatası yiyebilirsiniz. Sabahki gibi 300 gr yağsız yoğurt yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Yine aynı şekilde 300 gram yağsız yoğurt, mevsim meyvelerinden oluşan bir tabak yapılabilir. Aynı zamanda yoğurdun arasına karıştırılarak meyveli yoğurt şeklinde de tüketilebilir.

Akşam: Izgarada yağsız et yedikten, sonra bir tabak çorba ve her zaman ki gibi 300 gr yağsız yoğurt.

Tüm bunları tükettikten sonra yatmadan önce 3-4 adet kuru kayısı yada kuru erik tüketebilirsiniz. Yatmadan yaklaşık bir saat öncesinde tüketilmesinin de oldukça önemli bir konu olduğu unutulmamalıdır. Bu örnek diyet listesinin sadece bir günlük olduğu unutulmamalıdır. Bu listeye uygun kendinize ait yeni günler oluşturabilirsiniz. Örneğin bir gün diyetinizde sebze salatası yiyorsanız ikinci gün, sebze çorbası şeklinde tüketebilirsiniz.

Etiketler