Süt Diyeti Listesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Süt Diyeti Listesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Süt diyetinin yapılması sütteki protein miktarının yüksek olması ile metabolizmayı çalıştırarak bu sayede de yağ yakımını hızlandırması sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir diyet olmuştur. Süt aynı zamanda içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde kilo vermeye yardımcı olur.

Süt Diyetine Eklenebilecek Diğer Besinler Nelerdir?

Süt detoksu yapanlar bu diyetlerine tarçını ekleyebilirler. Tarçın ve sütün birlikte tüketilmesi detoks etkisini artıracak ve ayda 4 kiloya kadar verilebilmesini sağlayacaktır. Tarçının yanı sıra beslenmenize yeşil çay ekleyerek süt yeşil çay diyeti yapabilirsiniz.

Bunun dışında muz ve süt diyeti de yapabilirsiniz. Muz da süt de düşük kalorili olan ve insan sağlığına faydalı son derece besleyici gıdalardır. Bu gıdalar hızla kilo verdirmeye yardımcı olduğundan, tok tutan bir diyettir.

Süt diyeti yorumlarına bakıldığında en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesinin, hurma süt diyeti olduğu görülebilir. Bu diyet ise hurma yoğurt diyetinin bir alternatifidir. Bu diyet sayesinde yorumlara bakıldığında 15 günde 7 kilo kadar vermek mümkündür.

Bu diyetin insanlar tarafından sıkça tercih edilmesinin bir sebebi ise yalnızca bu iki besinden oluşmayan bir beslenme listesi olması. Bu diyet sadece bu iki yiyecekten ibaret değil. Izgara tavuk ve ızgara balık, et, yoğurt, mevsim sebze ve meyvelerine de izin var. Tek koşul ise makul miktarlarda tüketilmesine özen gösterilmesi.

Süt Diyeti Ile Zayıflayanlar Nasıl Zayıflamışlardır?

Süt diyeti ile zayıflayanlar yedikleri öğünleri ve öğünlerin içerisinde yer alan kalorileri azaltıp, pasta, börek, hamur işi, tatlı gibi vücuda zehir olan besinlerden uzak durup, bol bol mevsim meyvelerini ve sebzelerini taze bir şekilde tüketerek zayıfladıklarını söylemişlerdir.

Tüm bunlara ilaveten önemli diğer bir husus ne zaman yemek yenildiğidir. Bilhassa akşam 8’den sonra yemek yemek kesilmelidir. Ancak bu sayede tarçınlı süt detoksunun etkisini görmeniz mümkün olur.

Süt Içerek Zayıflamak için Tarçınlı Süt Tarifi

Süt içerek zayıflamak için 1 bardak az yağlı sıcak sütü ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırın. Bu sütü tercihen ikindi vaktinde ara öğün olarak içebilirsiniz. Yanında başka bir gıda ya da sıvı tüketmemeye özen gösterin.

Hazırladığınız bu karışımı gece yatmadan önce de içmeyi unutmayın. Bu karışımı gece içerseniz sabah uyandığınız vakte kadar metabolizmanız hızlanacaktır. Bu karışımı günde 2 kez içmelisiniz. Bu sayede tarçınlı süt ile ayda 4 kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Süt Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İstediğiniz her şeyi yediğiniz takdirde bu diyette başarılı olamazsınız ve kilo veremezsiniz.

Yalnızca bu diyette değil herhangi bir diyeti denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmanız gerekiyor. Uzman kişilerin yorumları alınmadan herhangi bir diyete başlanmaması gerekiyor. Aksi takdirde sağlığınıza ciddi zararlar verebilirsiniz.

Etiketler

Emirhan Cavak