Protein Diyeti İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Protein Diyeti İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Protein Diyet Listesi İle Kilo Vermek Mümkün!

Protein diyeti spor yapmayı gerektirmeyen bir diyet programıdır. Protein diyetini uygularken sınırsız şekilde tavuk, balık ve kırmızı et tüketmek mümkündür. Fransız doktor Pierre Dukan tarafından öne sürülen bu diyet programının amacı insanları strese sokmadan zayıflatmaktır. Protein diyeti ile kilo vermek konusunda yapılan testler göstermiştir ki, yağ hücreleri kısa sürede yok olmaktadır. Ayrıca protein diyeti uygularken aç kalmayacağınız gibi az bir oranda yağ tüketildiği için vücut önceden depolamış olduğu yağ depolarından harcamaya başlıyor ve bu sayede kilo vermek mümkün hale geliyor. Protein Diyeti İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Protein Diyeti Programı Kaç Kilo Verdirir, Etkileri Nelerdir?

Protein diyeti listesi uygularken ilk hedef beslenme alışkanlıklarında köklü değişiklikler sağlamasıdır.

Bu diyet programını uygularken ilk 10 günlük süreç içerisinde sadece yağsız et, balık, yumurta, yoğurt, süt, tavuk, peynir gibi proteinli besinler tüketilmeli.

Protein diyeti kaç kilo verdirir? Gibi soruları çok sık soruyoruz ve uzmanların bu sorulara karşı yapmış olduğu açıklamalara ve diyeti yapanlar deneyimlerine, yorumlara  göre, bünyeye bağlı olarak 1 hafta içerisinde yaklaşık olarak 3 ile 7 kilo civarında kilo verdirir diyebiliriz.

Protein Diyeti Zararları Yan Etkileri Nelerdir? Zararları Var mıdır?

Protein diyeti ilk yapılmaya başlandığı dönemlerde beslenme alışkanlıklarında köklü değişimlere neden olabileceği için bazı bireyler üzerinde nefes darlığı ve ağız kuruluğu gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu problemler çok ileri derecelerde yaşanmadığı sürece endişe edilecek bir şey yoktur ve bol su tüketilerek ufak zararların üstesinden gelmek mümkün hale gelmektedir.

Protein Diyeti Yiyecek Listesi – İlk 10 Gün Tüketilecek Besin Programı

Protein Diyeti aşağıda belirtilen besinlerin tüm öğünlerde tekrarlanarak tüketildiği bir diyet programıdır.

Protein Diyet Listesi ‘Saldırı’ Aşaması Tarifi;

 1. Gün sığır eti tüketiliyor.
 2. Gün tavuk ve hindi eti günü.
 3. Gün yağsız tüm et çeşitleri tüketilebilir.
 4. Gün sığır eti ve tavuk ciğeri tüketiyoruz.
 5. Gün tüm balık çeşitleri sınırsız şekilde tüketilebilir.
 6. Kabuklu deniz ürünleri. (Midye gibi).
 7. 2 adet yumurta.
 8. Süt ve yoğurt günümüz.
 9. Yeşillik ve detoks günü.
 10. Günde ise aynı şekilde marul ve benzeri mevsim yeşilliklerini tüketme günümüz.

Protein Diyeti Besin Programı – İkinci 10 Gün Tüketilecek Besin Listesi

Protein Diyet Listesi ‘Yolculuk’ Aşaması;

İkinci 10 günlük sürece geçtiğimizde artık proteinlerin yanında limitsiz sebze tüketebiliyoruz.

İkinci 10 günlük sürece başladığımızda tüketilen besinlere ek olarak günde ortalama 2 litre su tüketilmelidir. Bu sayede diyetin yaratacağı yan etkileri de ortadan kaldırılmış olur.

Üçüncü 10 Gün Yenilecek Yiyecekler Listesi

Protein Diyet Listesi ‘Takviye’ Aşaması;

Diyet Listesini Uygulamak üç aşamalı bir süreç ve üçüncü aşamaya ulaştık. Burada her gün protein tüketilmeye devam edilmeli ve sebzelerle birlikte meyve tüketimi de arttırılmalıdır. Kalorisi düşük eyve tüketirken yanında çok az miktarda bir tam buğday ekmek parçası tüketebilirsiniz. Karbon hidrat ihtiyacı için.

Dördüncü On Günün Besin Listesi

Protein Diyet Listesi ‘Koruma’ Aşaması;

Giderek daha da kolaylaşan protein diyetinde son hafta yani dördüncü hafta içerisinde ise, dilediğiniz yemeği çok az yağlı ve ekmeksiz şekilde tüketebilirsiniz. Son 10 günlük periyotta sadece perşembe günleri protein tüketiyoruz ve diğer günler yukarıda belirtilen şartlar ışığında serbestiz.

Protein Diyeti Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nlelerdir?

Protein

Protein diyeti uygulamaya başladığınız ilk 3 günlük süreçte ağır spor ve egzersizlerin uygulanması uygun görülmüyor.

* Ayrıca program uygulanırken asla öğün atlanmamalı ve tüm gün aynı besinler, tüm öğünlerde tüketilmelidir.

* İçeriğinde yoğun şekilde yağ ve zararlı maddeler bulunan yağ, şeker, mayonez ve ketçap gibi besinlerin tüketilmesi yasak. Ayrıca tuz tüketimi de yasak.

* Bunun dışında son olarak tatlı tüketiminin kesinlikle yasak olduğu Protein Diyet Listesi sadece eksiksiz uygulandığında fayda sağlayabiliyor. Ayrıca amino asitler kas yapmak için de faydalıdır.

Bu rejim listesini yapanlar ve zayıflayanlar var ise konu altından yorumlar kısmına tecrübe ettiklerini yazabilir.

4 YORUM

 1. 1 haftada 3-7 kilo ağzına yemek sürmesen, suyla beslensen ancak. 1 ay dense eh belki. Yazım hatası var gibi geldi. Protein diyeti yapanlar bence gayette güzel spor yapabilir. Zira vücut geliştiricilerin diyet türüdür aslında bu. Kas yaparsınız, biraz kardio da çalıştığınız zaman yağları da eritirsiniz. Ama 1 haftada 3-7 kilo vermek falan hayal.

  • hayır ben sürekli protein diyeti yaparım 1 haftada 6-7 kilo verdiğim oldu zaten ilk günler vücuttan su atılır ve mide şişliği iner o yüzden tartıdan çok hızlı düşülür

   • Sonradan verdginiz kiloları geri almadınız dgilmi

    • Ben 4 hafta protein diyeti yaptim 12 kilo verdim. Sonrasina ayni diete devam ettim az meyva ve tam cavdar ekmegi ekledim bol su iciyorum. Haftada 1 gun aksamuzerine kadar istedigimi yiyorum abarmayacak sekilde. Su anda bayagi bir fit oldum su anda 1.82boya 73 kiloyum ve oldukca fitim. hatta boy uzatma ekserzileri de yapiyorum 3 cm kadar uzadim 6 ayda. not: yas 28.