Kurabiye Diyeti Listesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kurabiye Diyeti Listesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kurabiye diyetinin yapılması diyetlere hem lezzetli hem de sağlıklı bir alternatiftir. Tadı lezzetli olan ve besin içeriği yüksek olan kurabiye ile diyet yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kurabiye Diyeti Nasıl Yapılır?

Kurabiye diyetinden sonuç almak isteyen kişiler her türlü kurabiyeyi tüketerek bu diyeti yapamıyorlar. Yulaflı kurabiye diyeti yaparken tüketilen besin olmalıdır. Bunun dışında zararlı olan, marketlerde satılan kurabiyeler ile diyete başlanmamalıdır.

Bu diyet ana öğünler olan kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğünlerde diyet ve yulaflı kurabiyelerin yenmesi ile uygulanıyor. Akşam yemeğinde ise kurabiye yenmiyor yalnızca kalorisinin çok yüksek olmamasına dikkat edilerek serbest bir yemek yeniyor.

İsteyen kişiler ara öğünlerini kurabiye yerine farklı alternatiflerle değiştirebilirler. Örnek vermek gerekirse salatalık, kuru yemişler, meyveler ya da sağlıklı besinlerden oluşan ve kalorisi düşük çorbalar tercih edilebilir. Ara öğün yapılırken kalorilerinin çok yüksek olmamasına dikkat edilmelidir. Tercihen ana öğünlerin 3 te 1 i kadar kaloriye sahip olan ara öğünler siz diyet yaparken makul bir seçim olacaktır.

Diyet yaparken mutlaka egzersiz yapmalısınız. Hızlı tempo yürüyüş ve pilates gibi basit egzersizler olabilir. Yürüyüş gibi egzersizler ya da spor salonuna yazılmanız, diyetinizi destekleyecek daha çok kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla beraber kahvaltı ve öğle yemeğinde kesinlikle diyet kurabiye tüketilmesi gerekiyor. Bu diyet kurabiyelerin içerikleri, tatları değişiyor ancak doğru seçilen kurabiyeler yüksek protein içeriği ve sağlıklı lifli yapıları ile sizi uzun süre tok tutarak, bir yandan diyet yaparken bir yandan da açlığınızı bastırarak kilo vermenize fayda sağlıyor.

Kurabiye Diyeti Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  • Kurabiye diyeti yaparken kurabiyelerin niteliği son derece önemlidir. Özellikle marketten alacağınız kurabiyelerin içerisi şeker, yağ ve zararlı kimyasallar içermektedir. Bu kurabiyeleri seçmemelisiniz. Gün içinde tüketeceğiniz kurabiyelerin, içeriklerine iyice bakarak satın almalı, içeriklerine oldukça dikkat etmelisiniz.
  • Kurabiye kalori cetveline bakmalısınız ve satın alacağınız bu kurabiyelerin içeriğinin tamamen diyet ürünlerinden oluştuğundan ve kalorisi düşük olduğundan emin olmalısınız. İçeriğinde yapay tatlandırıcı gibi zararlı kimyasallar bulunmamalı ve yağ içeriği mümkün olduğunca en düşük olmalıdır. Buna uymayan kurabiyeler kesinlikle tüketilmemelidir.

Kurabiye Yaparken Kurabiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bu diyeti yaparken evde kendi kurabiyelerinizi yaparak daha sağlıklı bir diyet yapabilirsiniz. Peki, Diyet kurabiye nasil yapilir? Marketten organik olarak bulabileceğiniz yulaf ununu un yerine kullanabilirsiniz. Şeker yerine ise meyvelerin içerisinde bulunan doğal şekerlerden faydalanabilirsiniz. Tuzlu olmalarını istiyorsanız kuru yemişlerden, çörek otundan faydalanabilirsiniz. İçeriğini sizin belirlediğiniz ve tamamen sizin pişirdiğiniz bir kurabiye, satın alınan kurabiyelerden hem daha faydalı olacak hem de kalorisi çok daha düşük olacaktır. Yulaf unundan hazırlamış olduğunuz kurabiye hamuru karışımını kendi damak zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.

Etiketler

Emirhan Cavak