Çalışan Kadınlar Kilo Vermek İçin Nasıl Diyet Yapmalı?

Çalışan Kadınlar Kilo Vermek İçin Nasıl Diyet Yapmalı?

Çalışan Kadınlar Diyeti İle Nasıl Zayıflar Kilo Verebilir?

Çalışan kadınlar, ev kadınlarına oranla çok daha hareketli bir gün geçirirler ancak bu hareket çoğu kez avantaj değil dezavantaj olarak karşılarına çıkar. Avantajları evde oturan kadınlar gibi sürekli bir beslenme halinde olmamalarıdır. Ancak çalışan kadınlar yemek için çok fazla vakit bılamayabilirler ve özellikle kahvaltı öğünü çoğu kez aceleye gelir ve tam anlamıyla yapılamayabilir. Çalışan Kadınlar Kilo Vermek İçin Nasıl Diyet Yapmalı?

Çalışan kadın diyet programları incelendiğinde bu hususa çok fazla önem verilmelidir ve diyet kapsamlı şekilde çalışan kadınların iş temposuna uygun şekilde düzenlenmelidir. Çalışan kadınlar simit diyeti adı verilen ve çok bilinen bir liste yaygın olarak uygulamaktadır. Fakat bu diyet listesi her birey üzerinde olumlu etki yaratmayacağından daha kapsamlı bir diyet programı uygulanmalıdır.

Ayrıca çalışan bayanlar hayatında stres faktörü de çok büyük bir yer tutar ve hem ev işleri hem de trafik, iş stresi ve yoğun temponun yaratacağı çöküntü diyeti olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle çalışan kadınların kilo vermek için özellikle pozitif bir düşünce sistemi ve kararlılığı çok önemlidir.

Çalışan kadınlar günde kaç kalori almalı: Bu durum sizin çalışma temponuza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin tam zamanlı bir koşuşturma içerisindeyseniz kalori miktarı biraz yükseltmelidir. Fakat masa başı çalışan kadın iseniz günlük alması gereken kalori daha azdır. Bu demek oluyor ki günde 1300- 1800 kalori almanız gerekmekte. Ve 1200 kalori altında almamaya özen gösterin buradan bakınız.

Çalışan Kadın Nasıl kilo Verebilir Diyeti Listesi Programı:

Kahvaltı:

* Gün içerisinde yaşayacağınız koşuşturmalar ve stresi göz önünde bulundururarak kahvaltı öğününü asla unutmamalısınız.

* Kahvaltıda kesinlikle peynir, domates, salatalık ve kızarmış 1 dilim tam buğday ekmeği gibi düşük kalorili fakat besleyici tüketilmelidir.Domatesin antioksidan özelliği vardır ve sabah tüketmek sağlıklıdır.

* Kahvaltı için 3 günde 1 gün olmak üzere 1 kase çorba içmek sindirim sisteminiz için olumlu etki yaratacaktır.

* Çok acele şekilde evden çıkmanız gereken bir gün geçiriyorsanız en azından 1 bardak süt içmelisiniz.

Öğle Yemeği:

* Öğle yemeklerinde genellikle fastfood tarzı beslenmek diyeti alt üst edecek ve kilo vermeyi zorlaştırır. Öğle yemeklerini sulu ev yemekleri tarzı bir yerde yapsanız bile yağ oranı açısından diyetinizi bozacak şekilde beslenebilirsiniz.

* Bu nedenle öğle yemeklerini evinizden götürmek en iyisi olacaktır. Özellikle çavdar ekmeği, kepek ekmeği ve tam buğday ekmeği kullanılarak hazırlanmış sandviçler sizin için çok uygundur ve kilo verebilir.

* Öğle yemeklerinde düşük kalorili besinler tüketerek ve gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi alarak en sağlıklı şekilde beslenmiş olacaksınız. Bunun için kuru meyveler, kepek ekmeğine tost ve ayran iyi bir menü seçeneği olabilmektedir.

Ara Öğün:

* Çalışan kadınlar diyet yaparken ara öğün tüketimini genellikle bisküvi gibi diyetin doğasına uymayan besinlerle uygularlar ancak bu abur cuburlar yerine, ceviz, fındık veya kuru meyveler tüketildiğinde en faydalı kilo verebilir.

Akşam Yemeği:

* Haftanın 5 günü ızgara balık, ızgara tavuk, ızgara hindi eti yağsız olarak tüketmelisiniz. Diğer kalan 2 gün ise az yağlı kırmızı et tüketilebilmektedir.

Önemli Not: Çalışan kadınların kilo vermesi için en büyük problemi eve geç dönmek ve buna bağlı olarak akşam yemeğini geç yemektir. Akşam yemekleri geç yendiğinde daha çok kalori almak kaçınılmazdır. Bu nedenle zayıflamak için akşam yemeklerinde kepekli bile olsa ekmek tüketmemek en iyisidir. Bol yeşillikli mevsim salatası ve yağsız et tüketmek çalışan kadın diyeti için en iyi akşam yemeği menülerinden biridir.

* Bunun dışında şeker, un ve tuz çok az miktarda tüketilmelidir.

* Günlük 30 dakikalık yürüyüşlerle diyet desteklenmelidir.

* Günde 2 litre su tüketmelisiniz.