Bikini Mayo Diyeti Listesi

Bikini Mayo Diyeti Listesi

Mayo Bikini Diyeti bayanların özellikle yaz ayları yaklaştıkça başvurdukları kurtarıcı diyet listesi arasında yer alır. Şöyle ki yaz ayları yaklaştıkça tatil planları yapılmaya başlar. Tatilini deniz kenarında geçirmek isteyenler Mayo Bikini Diyetini uygulayarak gönül rahatlığıyla mayolarını giyip denizin ve kumun tadını çıkarabilecekler.

Mayo Bikini Diyeti uzun vadede uygulandığında kilo kaybı da o denli fazla olacaktır. Örneğin 2-2,5 ayda 24 kiloya kadar verebilirsiniz. Bu azımsanmayacak derecede güzel bir sonuç. Siz de yaz gelmeden 2-2,5 ay önceden başlayıp beslenme programınızı ona göre düzenleyip 24 kilo zayıflayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki bu süreden daha uzun bir süre bu derece sıkı bir diyeti uygulamanız tavsiye edilmemektedir.

Mayo Bikini Diyeti

Bir süre Mayo Bikini Diyetini uyguladıktan sonra düşük karbonhidrat içeren bir diyetle beslenme programınıza devam etmelisiniz.

Mayo Diyeti Nasıl Uygulanır?

Mayo Bikini Diyeti sürecinde öğünlerde doyduğunuzu hissedene dek yiyebilirsiniz. Bunun hiçbir sakıncası yok. Ancak diyette belirtilen her şeyi mutlaka yemeye çalışın. Çünkü vücudunuzdaki yağı yakan özellikle belirtilen bu besinlerin karışımıdır. Hatta Mayo Bikini Diyetinde en önemli besinlerden olan greyfurt yağ yakma işlemini başlatan besindir.

Kahveyi mümkün olduğunca azaltın. Çünkü kahve insülin dengesini etkiler ve yağ yakma işlemini engeller. Kahveden vazgeçemiyorsanız yemek zamanında sadece bir fincan içerek sınırlandırmaya çalışın.

Salata, et ve sebzelerin porsiyonlarını iki ya da üç katına çıkarabilirsiniz. Öğün aralarında bir şey yemeyin. Zaten listedeki besinlerin tamamını tüketirseniz acıkmadığınızı siz de göreceksiniz.

Mayo Bikini Diyetini uygularken mutlaka bol su için.

Mayo Bikini Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Mayo Bikini Diyetinde belirtilen öğünlerdeki besinlerin dışına çıkmamak kaydı ile ne kadar yerseniz o kadar kilo verirsiniz. İlk 10 günde 4,5 kilo kadar verebilirsiniz. Ancak ilk 4 gün kilo kaybı olamayabilir, endişelenmeyin diyete devam edin. Beşinci günden itibaren kilo vermeye başlayacaksınız.

Mayo Bikini Diyeti Yasak Listesi

Soğan, mısır, mısır unu, kuru fasulye, patates, makarna, Meksika yemekleri, kereviz, pirinç, arpa, bezelye, muz, bal, kuru meyveler, glikoz, fruktoz, nişasta ya da kafein içeren tatlılar, ekmek, beyaz sebzeler.

Mayo Bikini Diyeti Yiyebilecekleriniz

Kırmızı soğan, turp, domates, roka, kırmızı dolmalık biber, salatalık, ıspanak, brokoli, yeşil soğan, lahana marul, maydanoz, et

Mayo Bikini Diyeti Meşrubatlar

Kafeinsiz ve light olduğu sürece istediğiniz meşrubatı içebilirsiniz. Mayo Bikini Diyeti yağ yapan lipit oluşumuna sebep olan nişasta ve şekerlerin kesinlikle tüketilmediği bir diyettir. Önemli olan ve ayırt edilmesi gerekilen nokta yağın kendisinin yağ yapmadığıdır. Doğru tüketilen yağlar hatta yağ yakınıma yardımcı olur. Bu nedenle yemeklerde tereyağı kullanabilirsiniz.

Mayo Bikini Diyeti Örnek Diyet Listesi

Kahvaltı

Yarım greyfurt ya da greyfurt suyu
En az iki yumurta (Yumurtaları istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.)
En az 2 dilim pastırma
Şekersiz çay veya su

Öğle

Yarım greyfurt ya da greyfurt suyu
Salata (istediğiniz malzemeleri ve sosu koyabilirsiniz)
Et, balık, tavuk ya da hindiden istediğiniz birini istediğiniz şekilde pişirebilirsiniz.
Su

Akşam

Yarım greyfurt ya da greyfurt suyu
Et veya balık (İstediğiniz şekilde tüketebilirsiniz)
Sebze (herhangi bir sebzeyi istediğiniz şekilde pişirebilir ya da çiğden salata olarak yiyebilirsiniz)
Şekersiz çay ya da su

Yatmadan önce atıştırmalık bir bardak yağsız süt ya da domates suyu içebilirsiniz.

Etiketler