7 Kilo Verdiren 1 Haftalık Sağlıklı Diyet Listesi

7 Kilo Verdiren 1 Haftalık Sağlıklı Diyet Listesi

Aç kalmadan kısa sürede 7 kilo veriden sağlıklı diyet listesi ile fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. 7 Kilo Verdiren 1 Haftalık Sağlıklı Diyet Listesi protein destekli olup sağlığınıza zarar vermeden zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda protein destekli olması sayesinde hem tok kalacak hem de kalıcı bir şekilde kilo verebileceksiniz. Kalıcı kilo verebilmek için de bu diyet listesini uygularken sabırla gün atlamadan 1 hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Zaten baktığınızda diyet sabır ve azim işidir diyebiliriz 🙂

7 Kilo Verdiren 1 Haftalık Sağlıklı Diyet Listesi

Sabahları kahvaltıda

  • Yulaf kepeğinden krep
  • 1 adet yumurta haşlama(istersenizde kırarak omlet şeklinde yiyebilirsiniz, yumurtayı yağsız pişirmeniz lazım)
  • İstediğiniz kadar peynir
  • İstediğiniz kadar zaytin (üzerine zeytinyağı vs kullanmayın)
  • Şekersiz çay

Yukarıda belirttiğimiz listede 1 hafta boyunca mutlaka yumurta olmalı ancak yeme şeklini tercihinize göre yapabilirsiniz. Onun dışında kahvaltınıza alternatif olarak domates, salata ekleyebilirsiniz.

Öğle Yemeği

Kahvaltıyı sağlam bir şekilde protein ağırlıklı yaptığımız için öğlen muhtemelen acıkmayacaksınız. Ama acıkırsanız da

  • 1 kase yoğurt
  • 1 adet hurma

tüketmeniz yeterli olacaktır. Hurma sayesinde tatlı ihtiyacınızı sağlıklı bir şekilde şeker kullanmadan karşılamış olacaksınız. Aynı zamanda hurma ve yoğurt ikilisi sizi tok tutacaktır.

Akşam Yemeği

isteğe göre et, tavuk, balık

bunlarda sadece yağın çok az olmasına dikkat edin. 7 kilo vermenize yardımcı 1 haftalık sağlıklı diyet listesinde akşam yemeklerini de yine 1 hafta boyunca yukarıda sıraladığımız besinlerden herhangi birini tüketerek yapabilirsiniz. Fırında, ızgarada, haşlayarak ya da soteleyerek her akşam değişik alternatifler yapabilirsiniz. Aynı zamanda siz de salata sevenlerdenseniz yanına bol yeşillikli limonlu bir salata tabağı da ekleyebilirsiniz.

7 kilo verdiren sağlık diyet listesi

7 kilo verdiren sağlık diyet listesi

Gün içinde tatlı ihtiyacınız olduğunda veya bir şeyler yemek istediğinizde 1 adet Hurma (bakkalda paketi 2-3tl ye satılandan değil 🙂 )

Günde en ez 3 litre su içmeniz gerekiyor. Aynı zamanda da metabolizmanızın hızını düşürmemek için mutlaka hafif tempolu yürüyüşler yapın ya da hareket halinde olmaya özen gösterin.

Gün içinde limonlu su tüketmeye özen gösterin (çok fazla limon kullanmanıza gerek yoktur) Metabolizmanız hızlanacaktır ve ödem atmanıza fayda sağlayacaktır. Burada dikkat edilecek en önemli nokta, tansiyon düşüklüğü olanların kullanmaması gerekmektedir.

1 YORUM

  1. Yulaf kepeğinden krepten bir tane mi yiyeceğiz yoksa internette bulduğum 2-3 parçalık olan tarifteki kadar mı yiyeceğiz bu arada birebir uyarsak gerçektende işe yarıyor mu