7 Günde Kilo Verdiren GM Diyet Listesi

7 Günde Kilo Verdiren GM Diyet Listesi

GM diyet listesinin 7 günde kilo verdirmesi tam adı General Motors olan diyetin son dönemde en çok revaçta olan diyet listelerinden biri haline gelmesini sağlamıştır. General Motors diyetinin uygulayanların kısa sürede elde ettiği oldukça şaşırtıcı sonuçlar diyetin şöhretinin tüm dünyada yayılmasını sağlarken, diyeti uygulayanların da birkaç ayda tekrar tekrar aynı diyete yönelmelerini olağan hale getirmiştir.

GM Diyeti Ayrıntıları

General Motors adıyla da ifade edilen GM diyeti, belirli gıdaların belirli günlerde tüketilmesi detayına dayanırken GM diyeti yorum yapanlar için de diyetin bu özelliği ön plana çıkarılmaktadır. Bu diyet yedi günlük bir kilo verme planına dayanırken bir hafta içerisinde hem kilonun düşmesine hem de vücudun zararlı toksinlerden arınmasına neden olmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar diğer birçok diyette olduğu gibi General Motors diyeti için şimdiye kadar herhangi bir olumsuz durum ortaya koymazken; vücudun şeklini mucizevi anlamda değiştiren bu diyetin sonuçlarının uygulayanları heyecanlandırdığından da bahsedilmesi gerekmektedir.

GM Diyeti Bir Haftalık Bir Diyet Dikkat!

General Motors diyeti için belirtilmesi gereken ilk özellik bu diyetin uzun süren bir diyet olmadığı ve sadece 7 günlük bir diyet olduğudur. Tekrarlanması istenirse en az iki ay beklendikten sonra uygulanması gereken 7 günlük GM diyeti kilo kontrolü sağlanmasında oldukça etkili olmanın yanında, bir diyetten alınabilecek en mükemmel sonuçların da alınmasını sağlamaktadır.

GM Diyeti Uygulanışı

GM diyeti için en iyi sonucun alınması günlük tüketilmesi gereken gıdaların listede belirtildiği şekliyle tüketilmesi kıstasına dayanırken GM diyeti yapanlar tarafından bu noktalara mutlak uyulması çok önemlidir.

·         GM diyeti 1. gün sadece meyve tüketilmesi gerekmektedir. Meyve tüketimi için bir sınırlandırma olmamakla birlikte bu durumun tek istisnası muzdur. En iyi sonucun kavun ve karpuz tüketiminden alınacağı ifade edilirken, meyve tüketimi yanında 8-10 bardak su tüketilmesi de ihmal edilmemelidir.

·         GM diyeti 2.gün sadece sebze tüketilmesi gerekmektedir. Sebze için en ufak bir sınırlama bulunmazken, arzu edilirse kahvaltıda patates dahi tüketilebilir. Sebzelerin salata olarak da tüketilebileceğinden hareketle limon, sirke ve baharatlarla da tatlandırma yapılabilir. Sadece hazır salata soslarından uzak durulmalıdır.

·         GM diyeti 3.gün muz ve patates hariç sebze ve meyveyi öğünlerde birleştirip tüketmek gerekmektedir.

·         GM diyeti dördüncü gün kişi dört bardağa kadar yağsız süt ve 8 adet muz tüketebilirken, sütteki kalsiyum ile muzdaki potasyumun birleşmesi GM diyeti dördüncü gün için oldukça önemlidir.

·         GM diyeti 5.gün kişi istediği kadar yağsız et, balık, et, tavuk ve domates yiyebilir. Sabah kahvaltısında ızgara köfte ve domates güzel bir seçenek olurken bu yönde vücutta birikmesi muhtemel asidin engellenmesi için en az 8 bardak su tüketilmelidir

·         GM diyeti 6.gün kişi dilediği kadar yağsız kırmızı et ve sebze tüketebilir

·         GM diyeti ile kilo verenler için GM diyeti 7. gün olukça önemlidir. Son günde kepekli pirinç ile beraber kişi istediği kadar sebze ve meyve tüketmede serbesttir. 7 günlük diyette kişi her acıktığında GM çorbası olarak nitelendirilen lahana çorbası içebilirken, yeşil çay tüketimi de yapılabilir. Alkol ve kahve ise kesinlikle yasaktır.

Etiketler

Emirhan Cavak