7 günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

7 günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 hafta içerisinde istedikleri ideal kiloya kavuşmak isteyenler için oluşturulmuş bir listedir. 7 günde 10 kilo verdiren diyet ile kişiler rahatlıkla istenmeyen kilolarından kurtulabilirler. Şok diyet programı olarak da adlandırılmış olan bu diyeti uygulamadan önce bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Bu diyet sayesinde 1 hafta içerisinde gözle görülür bir şekilde incelecek ve ideal kilonuza kavuşabileceksiniz. Hızlı kilo verdiren diyetler içerisinde en popüler diyetlerden biridir.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetin Listesi

Sabah kahvaltısında 1 su bardağı limonlu su ve bir su bardağı sütlü kahve tüketimi ile güne başlamak gerekmektedir. Ilık limonlu su kişilerin metabolizma hızını arttırmak için gereklidir. Metabolizma hızı arttıran yiyecekler içerisinde de limon yerini almaktadır. Öğlen yemeğinde 1 tabak haşlanmış yağsız brokoli ve bol limonlu bir kase yoğurt tüketilmesi gerekmektedir. Ara öğünde de 5-6 adet taze badem tüketilmelidir. Akşam yemeğinde 1 adet orta boy yeşil elma ve 1 kase yağsız doğal yoğurt tüketilmelidir. Bu diyet listesine kişiler uyum sağladıkları sürece istedikleri kiloya en hızlı şekilde kavuşacaklardır.  Bu listeyi bir hafta boyunca devam ettirmek gerekmektedir.

Hızlı Kilo Vermek Zararlı Mı?

Günümüzde toplumsal sorunlardan biri haline gelmiş olan obezitenin önlenmesi için çok çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. Kişiler şok diyet programları ile hızlıca kilo vermenin peşine düşmektedir. Bu da kişileri hızlı bir şekilde kilo vermeye itmektedir. Her 10 kişiden birinde obezite görülmektedir. Kişiler dengeli ve sağlıklı beslenme süreci içerisine girdiklerinde önlerinde hiçbir engel kalmayacak ve rahatlıkla kilo vereceklerdir. Hızlı kilo verdiren diyetlerde genel olarak protein ağırlıklı tüketim yapılmaktadır. Bu da her kişide eşit miktarda etkiler bırakmaz. Kişiden kişiye göre etkileri değişebilir. Bu nedenle doktor tavsiyesi ile kilo verimi gerçekleştirilmelidir.

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek Nasıl Olur?

Kişiler sağlıklı ve normal düzeylerde kilo vermek istiyorlarsa ilk olarak bir diyetisyen ile uzmanla görüşmeleri gerekmektedir. Her kişinin değerleri ve vücuttan atılması gereken yağ oranları farklıdır. Kişiden kişiye göre değişen bu faktörler dengeli beslenme listesini etkileyen ana unsurudur. Bu nedenle kilo vermek isteyenlere en uygun listeler uzmanlar tarafından yapılan listelerdir. Sağlıklı kilo vermek için kulaktan duyma bilgilerle değil, doktor tavsiyesi ile hareket edilmelidir.

 Hızlı Verilen Kilolar Geri Alınır Mı?

Hızlı bir şekilde şok diyetlere girip, daha sonra kişiler eski beslenme alışkanlıklarına geri dönerlerse verdikleri kiloları hızlı bir şekilde geri alacaklardır. Bu nedenle kişiler şok diyetlerden sonra ani olarak eski düzenlerine geri dönmemeleri gerekmektedir. Sizlerde yer alan bu şok diyetler ile hızlı kilolar verebilirsiniz. Ancak diyet sonrasında da yediklerinize bir süre daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat edildiği sürece geri alım olasılığı çok düşüktür. Başka faktörler nedeniyle kişiler kilo alıyor ise bu durum hızlı kilo vermekle ile ilgili değildir.

Etiketler

Emirhan Cavak