15 Günlük Diyet Listesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

15 Günlük Diyet Listesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük diyet listesi kilo vermek amacıyla sıklıkla tercih edilir. Bu amacın gerçekleşebilmesi ve fit bir vücuda sahip olmak için 15 günlük diyet listesi doğru şekilde yapılmalıdır.

Diyet yaparken listede yer alan besinlere ve ölçülere sadık kalmak son derece önemlidir. Bu sayede 15 günlük diyet listesi daha etkili hale gelecektir. Diyet listesinde üç ana ve üç ara olmak üzere toplam altı öğün vardır. Bu öğünlerin kesinlikle atlanmaması gerekir. 15 günlük diyet listesi yapınca sağlıklı olan bu süre içerisinde beş kilo vermektir. Genellikle insanlar kısa süre içinde çok fazla kilo vermeyi istese de önemli olan azar azar ve sağlıklı şekilde kilo vermektir. Konuya devam etmeden önce vereceğim linkten ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. https://www.dietto.net/ ve daha fazla detay ve bilgi için bu linkteki videomuzu izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=-ofn5uYTdtw

15 Günlük Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

 

15 günlük diyet listesi için kahvaltı saatleri sabah 8 ile 9 arasındadır. Buna göre kahvaltıda 2 – 3 dilim tahıllı ekmek, bir tane haşlanmış yumurta ya da bir dilim peynir, beş tane zeytin, iki tane kuru kayısı ya da kuru erik ve domates ile maydanoz yenir. Saat 10,30 ile 11,30 arasında ara öğün olarak bir bardak tarçınlı süt ve on tane badem tüketilir.

15 günlük diyet listesi öğle yemeğinde iki dilim tam tahıllı ekmek, altı yedi yemek kaşığı içinde et olmayan sebze yemeği, üç ya da dört yemek kaşığı yoğurt ve salata yer alır. Öğle yemeğinden sonraki ara öğünde ise bir fincan yeşil çay, iki tane mandalina ya da bir tane elma, üç tane keten tohumlu diyet bisküvi yenilebilir.

Akşam yemeği için 15 günlük diyet listesi salata, bir bardak kefir, beş altı tane köfte ya da altı yedi kaşık kıymalı sebze yemeği ile iki dilim tam tahıllı ekmek önerir. Tüm bu öğünlerin ardından akşam saat sekiz ile sekiz buçuk arası mideyi rahatlatma amacıyla bir fincan tarçınlı elma çayı içilir ve bir yemek kaşığı kuru üzüm ya da bir adet grisini yenilebilir.

15 Günlük Diyet Listesi İçin Dikkat Edilecekler

15 günlük diyet listesi yaparken önemli olan nokta günde iki litre su içilmesidir. Böylece kilo verme süreci daha sağlıklı ve hızlı hale gelecektir. Buna ek olarak diyet programının egzersizlerle de desteklenmesi önem taşır. Bu egzersizler vücut tipine göre belirlenmekte olup genellikle günlük otuz dakikalık tempolu yürüyüş tüm vücudun hareket etmesi ve 15 günlük diyet listesi için fayda sağlar.

Etiketler

Emirhan Cavak