15 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

15 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Zayıflamak için çok çeşitli diyetler bulunur. Fakat en iyisi hafifleme diyeti olarak bilinen bu diyette karbonhidratlar sonsuza dek çıkarıldığı halde diğer bütün temel besinler mevcuttur. Çeşitli cilt hastalıklarından ve rahatsızlıklarından mustarip olanlar kadar sindirim sorunu problemleri olan insanlar için de mükemmel bir diyet olmuştur. En önemli kural ise yerken tuz tüketimini minimuma indirirken bolca su içmelisiniz. Ayrıca yemek ve salatalarda tuz yerine çeşitli baharatları kullanmayı deneyebilirsiniz. İnanılmaz derecede lezzet veren ve aynı zamanda son derece çok sağlıklı olan biber ve kimyonu deneyebilirsiniz. Diyetiniz haftanın 5 günü devam eder ve her gün farklılık gösterir.

Pazartesi ve Salı

Kahvaltı

Portakal ilk sırada bulunur. Yasak olanlar ise şeftali, muz, ananastır. 2 bisküvi kepekli veya tahılı, şekersiz çay veya kahvedir.

Öğle yemeği

1 portakal, yoğurt, 1 haşlanmış yumurta tüketilir.

Akşam yemeği

2 haşlanmış yumurta, 500 gr. sebze salatası, 2 domates ve 2 kurabiyedir.

Salı günleri oldukça etkilidir. Kahvaltı başlangıcı olarak pazartesi günü kahvaltısıyla aynıdır. Öğle yemeği başlangıcı 1 portakal, 1 yoğurt, 2 kraker. Akşam yemeği ise 130 gr. et tercihen sığır, 1 domates, 1 kurabiye…

Çarşamba ve Perşembe

Çarşamba günleri kahvaltı olarak hafta başı olan pazartesi günü kahvaltısıyla aynıdır. Öğle yemeği olarak 1 portakal, yoğurt, 1 haşlanmış yumurta ve sebze salatasıdır. Akşam yemeği için 120 gr sığır eti, 1 bisküvi, kahve, çay ve portakal olmalıdır.

Perşembe günü sabah kahvaltısı pazartesi günü kahvaltısıyla aynıdır. Öğle yemeğinde 120 gram çok az yağlı peynir ya da lor peyniri, 1 kurabiye, 1 domates alınmalıdır. Akşam yemeği 120 gram et, 2 domates, 1 kurabiye ve 1 elmadır.

Cuma ve Hafta Sonları

Cuma gününün sabah kahvaltısı da pazartesi günü kahvaltısıyla aynıdır. Öğle yemeği 200 gr. buğulama balık, 1 domates ve salatalık, 1 kurabiye. Akşam yemeği 500 gr haşlanmış ya da buharda pişmiş sebze (soğan, havuç, lahana, fasulye, patates olabilir) haşlanmış yumurta, 1 domatestir.

Hafta sonlarında ise alkol ve işlenmiş yemeklerden uzak durmalısınız. Ayrıca tuz tüketimini azaltmanız mutlaka önerilir.

İdeal Kilonuz için…

3 hafta sonunda ilginç ve bir o kadarda şaşırtıcı sonuçları göreceksiniz. Biraz daha kilo vermek istiyorsanız diyeti tekrar edebilirsiniz. Diyet bittikten sonra kaldığınız normal yeme düzeninize geri dönebilirsiniz. Eğer sağlıklı ve güçlü olmak istiyorsanız, sağlıklı bir yaşam veya hayat tarzınızın olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız.

Diyetinizi tamamladıktan sonra eğer ideal kilonuzu korumak istiyorsanız haftada iki kere tercihen pazartesileri, verilen menü ile beslenmelisiniz. Kahvaltı 2 bardak limonlu su içebilirsiniz. Öğle yemeğini 1 haşlanmış yumurta, 1 domates, 1 bisküvi, 1 blok peynir, akşam yemeği olarak 1 haşlanmış yumurta, 1 bisküvi, 1 domates tüketmelisiniz.

Etiketler

Emirhan Cavak

1 YORUM

  1. Merhaba ben 56 yasinda 160 boyunda 80kilosu olan bir bayanim Gunde en az 8 km en fazla 15 km yuruyorum yememede dikat ediyorum ama bir turlu kilo veremiyorum sebebi ne Ola bilir tesekurler