1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi – Elma Diyeti

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi – Elma Diyeti

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Protein Destekli Elma Diyeti Listesi

Merhabalar, bugün sizlere 1 haftada 5 kilo verdiren diyet protein destekli elma diyetinden bahsetmek istiyoruz. Söz konusu diyet yağ yakımı ile kilo vermenize yardımcı olduğu için giden kilolar da kalıcı olabilmektedir.

Evet yanlış görmediniz, protein desteği ile birlikte yeşil elma ile 1 haftada 5 kilo vermeniz gayet mümkün. Bu diyet vücudunuzdaki yağların yakılmasını sağlayarak kilo verdiriyor. Yeşil elma ve protein destekli diyetin ilk aşaması protein desteği ile başlıyor. ilk 4 gün yalnızca protein ağırlıklı besinler tüketiliyor. Kalan 3 günde ise yine protein fakat yanında yeşil elma detoksu uygulanıyor.

Diyet Listesi İlk 4 gün protein diyeti

 • Sabahları genellikle bol peynir ama yağsız ya da yumurtanın beyazı ile yapılmış omlet tüketebilirsiniz.
 • Öğlen protein olarak biraz tavuk olabilir, hindi olabilir, balık ya da kırmızı et olabilir. Tabi miktarları 100 gram ile 200 gram arası olmalı. Yanında yağsız yeşil salata.
 • Akşam da yine benzer şekilde tavuk, hindi ya da kırmızı etten herhangi biri tüketilirse protein ile beslenilmiş olacaktır.
 • Sabah, öğle ve akşam öğünleri arasında acıkırsanız birer meyve tüketebilirsiniz.

Son 3 gün yeşil elma detoksu

Kalan 3 günde devreye yeşil elma giriyor. Yeşil elma bizi tok tutar, kan şekerini dengeler; kırmızı elma ise bizi hızlı acıktırır şekeri yüksek olduğu için. Hazırlayacağımız yeşil elma detoksunu protein ağırlıklı beslenmenin yanında tüketeceksiniz.

Yeşil elma detoksu malzemeleri

 • 1 Demet maydanoz
 • 1 adet yeşil elmanın kabuğu
 • 1 adet limon
 • 4-5 tane karanfil
 • 1 tane Çubuk tarçın
 • Taze zencefil
 • 1 tutam tane karabiber

Yeşil elma yukarıda saydığımız malzemeler ile birlikte tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırmaktadır.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Yeşil elma detoksu Suyu Hazırlanışı

1 haftada 5 kilo

Öncelikle bol suda yıkamış olduğumuz bir demet maydanozu sapları ile birlikte derin bir tencereye alıyoruz. Bir tane yeşil elmanın soyulmuş kabuklarını ilave ediyoruz. Kabuğundaki etkin madde bizi tok tutacaktır. 1 tane limonu kabukları ile birlikte güzelce yıkadıktan sonra dörde bölerek tenceremize ekliyoruz.

Karanfilimizi, parçalanmış kabuk tarçınlarımızı, bir tutam tane karabiber ve son olarak da metabolizmamızı hızlandırsın ve sindirimimize de destek versin diye bir dilim taze zencefili ekliyoruz. Üzerini geçene kadar su koyuyoruz. Detoks malzemelerimizi hazırladık, sırada pişirmesi ve afiyetle içmesi var.

Suyumuzu kaynattıktan sonra ister ılık ister sıcak isterseniz de soğuk bir şekilde 1,5 litreye kadar tüketebilirsiniz.

Sabah, öğle, akşam birer haşlanmış yumurta yanında da bu yeşil elma çayını içerseniz ve acıktıkça da ara öğünlerde 3-4 porsiyon şekersiz meyve (özellikle ekşi elma ve çilek) tüketirseniz 1 haftada 5 kiloya kadar yağdan vermeniz mümkün olacaktır.