Türk Hava Yolları Uçak İkramları

Türk Hava Yolları Uçak İkramları

Bugün sizlere Türk Hava Yolları uçaklarında verilen ikramlıklar hakkında bilgi vereceğiz. Sağlıklı beslenmeye dikkat edenler için uçaklarda verilen ikramlıklar ne kadar kaliteli ve ne kadar sağlıklı bu konularda biraz araştırma yaptık ve bunları sizlerle paylaşacağız.

Günümüzde şehirler arası yolculuklar artık otobüslerden ziyade uçaklar tercih edilmeye başlandı. Bunun temel sebeplerinden birisi zaman diğeri de fiyat kalite oranı. Misal Ankara’dan İstanbul’a gidecek olan bir yolcu otobüs ile seyehat etmeyi düşünürse yaklaşık 6 saatlik bir yol ve ekstra oalrak trafik eziyeti çekecek. Uçak ile ortalama 50dk lık bir uçuş ile havaalanına varacak. Çok bir fiyat farkı olmadığı sürece artık herkes uçağı tercih etmeye başladı. Gelelim uçaklardaki ikramlıklara..

Türk Hava Yolları Uçak İkramları

Türk hava yolları ikramlıkları ekonomik, business, uçuş süresi, iç, dış ve okyanus ötesi olmak üzere farklılıklar göstermektedir. İkramlıkları hakkında araştırmalarımız sonucunda herhangi bir şikayete rastlamadık. Genel olarak taze ve bol çeşitli sunumlar yapılmaktadır.

Ekonomik İç Hat İkramlıkları

Uçak ikramları, Soğuk ve sıcak olamak üzere sandeviç ve sıcak soğuk içecek seçenekleri sunulmaktadır. İç hatlarda uçuşlar ortalama 1 saat civarı sürdüğü için zaten uçağın kalkması sonrası ikramlık dağıtılması devamında toplanması derken uçaklar inişe geçmeye başlıyorlar.


Ekonomik Dış Hat İkramları

uçak ikramları

Dış hat olduğu için uçuş süreleri farklı olabilir, buda ikramlıkların değişmesine yol açmaktadır. 2 saatlik bir uçuş ile 12 saatlik bir uçuş için farklı ikramlıklar verilmektedir. Ama verilen ikramlıkların hepsi sağlıklı ve doğal içerikli yiyeceklerdir. (Domates suyunu denemenizi öneririz 🙂 )


Business Dış Hat İkramlıkları

Diyet yapan kişiler içinde 24 saat öncesinden istediğiniz menüyü veya yaptığınız diyetin o günkü menüsünü talep edip onları tüketebilrisiniz.


Business Uzun Mesafeli Dış Hat İkramlıkları

Uzun mesafeli uçuşlarda 2 ana yemek ve ara sıcakların olduğu leziz bir yemek sunulmaktadır. Ayrıca 24 saat öncesinden özel istekleriniz varsa bildirip onları da yiyebilirsiniz.


 

Uçuşlarda Bebekler için Önlemler

Tatil sezonu yaklaştıkça uçak seyahatimizi planlamak için yoğun bir çaba harcarız ve bilet satış noktaları bularak biletinizi almalısınız ve bir bebeğiniz varsa ve ilk kez uçmayı planlıyorsanız, haliyle uçak seyahatiniz ile ilgili endişeye kapılabilirsiniz. Uçak yolculuğu sırasında bebek ağlamasına dayanamayıp kulaklarınızı tıkadığınız günler olmuştur. Ancak artık sizin de bir bebeğiniz var ve uçak yolculuğu illa ki korkunç geçecek gibi bir düşünceye kapılmanıza da gerek yok.

Bebeğiniz,  henüz yürümüyorsa seyahat etmek için en uygun dönemindedir. Tabi ki bebeğiniz hiperaktif değilse. Hazırlanmak, bebeğiniz ile uçarken ne olacağı hakkında bir fikir sahibi olmak ve yolcuğunuzu daha kolay hale getirmek için neler yapılmalıdır bir göz atalım.

Biletinizi Satın Alın

Fiyatlar konusunda fikir edinmek için önceden internet üzerinden fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul bilet satış noktalarında biletlerinizi alabilirsiniz. Eğer İstanbulda değilde Ankarada oturuyorsanız Ankara bilet satış noktalarından biletlerinizi temin edebilirsiniz. Fiyatı ve havayolu şirketinizi kararlaştırdıktan sonra bilet satın alma adımına geçilebilir. Eğer sizin için maddi olarak büyük bir külfet olmayacaksa, bebeğiniz için ekstra koltuk satın alın. Bu bebeğiniz ve tüm eşyalarınız için geniş bir alan sağlayacaktır. Bebeğinizi kucağınızda tutmayı tercih ederseniz ekstra para ödememiş olur, tasarruf sağlarsınız. Firmanızı ayrıca arayarak bebekle seyahat etmeyi planladığınızı ve uçağın ön taraflarında yer alan bir koltuk istediğinizi söyleyin. Uçağın ön tarafında oturmak sizi gürültüden bir nebze de olsa uzaklaştırır. Uçağın ön kısmı, arka kısmı kadar gürültülü değildir ve inerken çok zorlanmazsınız.

Uçak Saatini İyi Ayarlayın

Hava alanına uzaklığınızı, güvenlik kontrolünü ve check-in sürelerini göz önünde bulundurarak hareket edin. Beklenmedik durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin; bebek bezi değiştirme ya da bebeğinizin acıkması vb…

Kalkış ve İniş Sırasında Bebeğinize Dikkat Edin

Kalkış ve iniş sırasında basınçtan dolayı bebeğinizin kulaklarının rahatsız olma ihtimali oldukça yüksektir. Böyle bir durumda bebeğinizi emzirebilir veya emzik kullanabilirsiniz. Emme hareketi bebeğiniz için basıncın etkilerini azaltacaktır. Ayrıca yanınızda bir biberon süt bulundurabilirsiniz. Gerektiğinde uçak personelinden sütü ısıtmalarını rica edebilirsiniz.

Yabancılardan Yardım İstemekten Çekinmeyin

Ayakkabılarınızı giyerken bile bebeğinizi tutabilecek birilerinin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer yolculuğunuzda yanınızda bir başkası olmayacaksa yardım gereken konularda yabancılardan yardım istemekten çekinmeyin. İnanın ki size yardımcı olacaklardır.

Etiketler