%100 Zayıflatan Diyet

Evde Diyet Listesi ve Zayıflama Nasıl Yapılır?

evde diyet yapma yöntemleri
greckadiyeti

Ev kadınları için diyet yapmak bir hayli külfetlidir. Aşağıda evde diyet listesi programı  ile zayıflama yöntemleri nasıl yapılır ve tarifi var, umarız yararlı olur. Evde Diyet Listesi ve Zayıflama Nasıl Yapılır?

Evde Diyet ve Programı Nasıl Yapılır?

Bir diyet uzmanı veya beslenme koçu olmadan evde yapılan diyetler, genellikle zor ve çetin geçen rejimlerdir. Kimse size ne yapmanız gerektiğini söylemez ve bir kontrolden geçmediğiniz için üzerinizde baskı hissetmezsiniz. Bu durum sizi zamanla pes etme güdüsüne doğru iter ve kontrol mekanizması olmadığı için kendinizi basit cümlelerle kandırarak kısa sürede diyetten vazgeçersiniz.

Evde Diyet Nasıl Yapılır: Ev kadınları genellikle çalışan kadınlara oranla daha hareketsiz ve stressiz bir yaşam sürerler. Ev işleri yapmak dışarıda koşturmaktan daha az kalori harcadığından, evde geçirilen dinlenme süreleri de buna eklendiğinde daha az kalori yakma durumları ortaya çıkar. Özellikle mutfakta geçirilen süre sadece ayakta durarak neredeyse hiç kalori harcayamazlar ve zayıflama olmaz. İşte bu durum evde diyet yapmak konusunun önemini ortaya koyuyor.

Almış olduğunuz kaloriler yakmış olduğunuz kalorilerden fazla ise kesinlikle kilo alırsınız ve ev kadınlarının başına gelen durumda tam budur. Özellikle hanımlarla toplanılan günlerde çok daha fazla besin tüketilir ve bu böylece sürüp giderken en fazla 5 sene içerisinde obezite ile karşı karşıya kalınır. Ev kadınlarının kilo alma nedenleri incelendiğinde, en önemli nedenin evde televizyon izlerken tüketilen besinler olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu nedenle evde diyet listesi uygulayacak olan zayıflamak isteyen bayanların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Ancak dikkatli davranarak kilo alımlarının önüne geçilebilir ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Evde diyet programları izlerken içiniz cız ediyor ve sizde bu yöntemleri uygulayarak zayıflamak istiyorsanız bu önerileri dikkate alın ve uygulayın.

Ev Kadınları İçin Evde Diyet Programı Hazırlama Yöntemleri;

Dengeli Beslenme Nasıl Yapılır:

gainpower evde diyet Evde Diyet Listesi ve Zayıflama Nasıl Yapılır? 300 4

* Pişirdiğiniz yemeklere ağır yağlar kullanmak yerine zeytinyağı gibi bitkisel yağlar kullanarak hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Özellikle et yemekleri etin yağıyla pişerse daha lezzetli olacaktır.

* Diğer aile bireyleriyle aynı salatayı tüketecekseniz, kesinlikle kevgir kullanın ve salatanın yağının tabağınıza gelmesini engelleyin.

* Yemekleri lezzetlendiren tuzdur ancak tuz evde diyet programı uygularken en az tüketmemiz gereken besindir. Bu nedenle tuz yerine diğer tatlandırıcı etkisi olan baharatları kullanmak daha etkili sonuçlar yaratacaktır. Bu baharatlar kimyon, karabiber, köri ve nane olarak tercih edilebilir.

* Bunun dışında yağda kızarmış patates kızartmasını çok seviyorsanız bunun içinde bir alternatif mevcut. Patateslerinizi çok ince doğradıktan sonra tost makinesinde pişirerek tüketebilirsiniz. Kalori değeri neredeyse 3/1 oranında azalacaktır.

* Tavuk yemeklerini çok seviyor ve tüketmekten vazgeçmek istemiyorsanız, tavuğun derisini tüketmemelisiniz. En fazla yağ ve kalori tavuğun derisinde yer alır ve kalp damarlarını tıkayıcı etkileri bulunur. Özellikle hareketin az olduğu evde diyeti listesi uygularken bu tür yağlı besinlerin tüketilmemesi gerekir.

* Lokmalarınızı çok fazla çiğnemeye özen gösterin. Sindirim sisteminiz yediğiniz her besini sıvı hale gelecek şekilde öğütür ancak üst üste alınan besinler sıkışmadan dolayı öğütülmeden mideye iner. Bu durum yağlanmayı ve kilo alımını kolaylaştırır. Bu nedenle her lokmanızı en az 15 kez çiğnemeden yutmayın. Bunun dışında metal kaşıklar yemeklerin C vitamini değerlerini yok eder, bu sebeple özellikle evde diyet listesi uygularken sebzeleri tahta kaşıkla karıştırın.

* Günlük kısa yürüyüşlerden daha tempolu sporlara doğru seviye seviye ilerleyin. Yanınıza sizin gibi evden diyetler uygulayan bir arkadaşınızı alırsanız, aranızda oluşan rekabetten ve istikrardan dolayı daha azimli şekilde diyet yapabileceğinizi göreceksiniz.

Evde zayıflama yöntemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlilerinden bir tanesi içilen gazlı içecekler ve katkı maddesiyle oluşturulmuş olan içecekleri bol miktarda tüketmektir. Bunların yerine doğal meyve suları, taze meyve suları veya ayran tüketmeniz diyetinizi destekleyecektir.

* Şerbetli ve hamur işi tatlılar kültürümüzün bir parçası ancak zayıf olmak ve güzel görünmek de çok önemli. Bu nedenle evde diyet istiyorsanız, bu ağır tatlılar yerine sütlü tatlıları veya dondurmayı tercih etmelisiniz.

greckadiyeti
 • Site Yorum

12 adet yorum var.

 1. Cenre diyor ki:

  Kizim la iglum kiko oribkemleri var nasıl zayiflayabilirler

 2. Cenre diyor ki:

  Kizim la iglum kiko oribkemleri var nasıl zayiflayabilirler daha önce gindermedim

 3. Büşra diyor ki:

  21 yaşındayım 55 kiloyum 1.56 boyundayım düzenli olarak kullandığım antidepresan ilaclarim var belirtmeliyim sanırım ve Zayıflamak istiyorum özellikle göbek bölgesini yok etmek istiyorum bana onerebiliceginiz bir diyet listesi varmı acaba

 4. Ayse diyor ki:

  Merhaba 168 boyunda 65 kilodayim sisman degilim ancak gobek ve bel bölgemde yaglanma var nasıl kurtulurum acaba

 5. Sena diyor ki:

  1 sene oldu doğum Yapalı ama kilolarim hepsi duruyor ne onerirsinz nasıl birşey yapmam gerek

 6. Duygu diyor ki:

  Daha 16 yasındayım ve 102 kıloyum nasıl kılo verrbılırım bn bu yuzden tum sosyal hayatım bıtık vaziyette

 7. Mesut has diyor ki:

  59 kiloyum 1.77 boyundayım önerebileceğiniz diyet?

Bir yorum bırak

Emzirmek Zayıflatır Mı

Doğum sonrası çocuğunuzu emzirmeye başlıyorsunuz peki emzirmek zayıflatır mı ? Anne sütü

0 5 11 Mart 2017
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM